17.07.2024
Teatrzyk pod tytułem: "Małpka Fiki z elementami j.angielskiego".

W środę nasze przedszkole odwiedził teatrzyk. Spektakl pod tytułem: "Małpka Fiki z elementami j. angielskiego" bardzo spodobała się wszystkim widzom.

09.07.2024
Wakacyjne prace

Dzieci z grupy „Krasnale” i „Misiaczki” zaczęły wakacje od sensorycznych prac plastycznych.
Pierwszym etapem pracy było odciśnięcie stópek na kartce, wybranym przez dziecko kolorem farby. Następnym etapem było nałożenie kleju i posypanie kartki piaskiem oraz narysowanie za pomocą pasteli fal na morzu. Ostatnim etapem było zrobienie japonek z papieru, naklejenie ich na wcześniej wykonanej plaży i doklejenie muszelek.

04.07.2024
Urodziny, Poli, Oliwki i Nikoli z gr. "Krasnale"

W kolorowych serpentynach i balonów tłoku,
takie święto się obchodzi tylko raz do roku!
Kolorowych snów, uśmiechu od ucha do ucha,
pięknych bajek na dobranoc, co dzień nowych przygód,
wspaniałych przyjaciół i wesołej rodzinki
życzy Wam całe przedszkole!

13.06.2024
"Dzień Rodziny" w grupach "Krasnale" i "Misiaczki"

Wycieczka dzieci z grupy "Krasnale" i "Miesiaczki" wraz z rodzicami z okazji "Dnia Rodziny" do ,,Etno- Roztocze" w Topólczy. Dzieci uczciły "Dzień Mamy i Taty" wręczając kwiatki i śpiewając piosenki. Przedszkolaki korzystały z atrakcji, ogrodu i zabaw. Mile spędziły czas na warsztatach malarskich.

10.06.2024
Międzyprzedszkolny Przegląd Poezji Dziecięcej

W Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Poezji Dziecięcej nasze przedszkole reprezentowali:
Katarzyna Krucoń - gr. "Smerfy" 6 latki, opiekun p. Katarzyna Portka,
Zuzanna Kaczor - gr. "Biedronki" 5 latki, opiekun p. Ewa Żak,
Filip Kobel - gr. "Krasnale" 4 latki, opiekun Anna Mielnik,
Rozalia Stępniowska - gr. "Krasnale" 3 latki, opiekun Anna Mielnik.

Gratulujemy wspaniałego występu.

03.06.2024
Dzień Dziecka

3 czerwca w naszym przedszkolu dzieci świętowały "Dzień Dziecka". Były wspólne zabawy, puszczanie baniek i lody na podwieczorek.

22.05.2024
Malowanie na świeżym powietrzu

Korzystając z pięknej pogody, dzieci z gr "Krasnale", wyszły na teren przedszkola na zajęcia plastyczne. Malowanie okazało się świetną zabawą. Na świeżym powietrzu dzieci eksperymentowały z kolorami i wykazywały się niezwykłą inwencją twórczą. Zajęcia w plenerze dostarczyły im wiele pozytywnych emocji.

09.05.2024
XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

W czwartek przedszkolaki z grupy "Biedronki" i "Krasnale" wybrały się na wycieczkę do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży w Bilgoraju. Okazją do spotkania był XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

26.04.2024
Króliki

W piątek nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście Tutka i Kicek. Dzieci były zachwycone możliwością pogłaskania rodzeństwa królików.

18.04.2024
Pasowanie na Przedszkolaka w grupie "Krasnale"

W czwartek odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka dzieci z grupy "Krasnale". Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Pana Dyrektora Krystiana Piętala. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

15.04.2024
Siejemy kwiatki

"Jestem sobie ogrodniczka, mam nasionek pół koszyczka,
Jedne gładkie, drugie w łatki, a z tych nasion będą kwiatki."

11.04.2024
Urodziny Martynki, Sebastiana, Jasia, Jacka, Meli, Klary, Judytki i Michałka.

Zdrowia, szczęścia, pomyślności, niech od dzisiaj radość gości,
lodów, ciastek i słodyczy tego Wam życzymy wszyscy.

08.04.2024
Zabawy sensoryczne

Sensoryczne zabawy i aktywności to między innymi przesypywanie różnych substancji: grochu, soczewicy, fasoli, kaszy czy ryżu. Właśnie takie zabawy przygotowała dla dzieci z wszystkich grup pani Bożenka. Dzieci były zaciekawione i zafascynowane różnymi kształtami, twardością, fakturą dotykanych przedmiotów.

28.03.2024
Wyniki i wręczenie nagród w Konkursie Plastycznym pt.: "Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna"

Dziś nastąpiło wręczenie nargód w Konkursie Plastycznym pt.: "Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna" organizowanego przez Publiczne Przedszkole "Domek Przedszkolaka".

28.03.2024
Wesołych Świąt Wielkanocnych

Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół
życzą dzieci, nauczyciele i dyrekcja Publicznego Przedszkola "Domek Przedszkolaka" w Biłgoraju.

27.03.2024
Stroiki świąteczne z owsa

Dzieci z grupy "Krasnale" i "Misiaczki" przygotowały ozdoby świąteczne. Najpierw zasiały owies, a następnie udekorowały pisankami i kwiatkami.

27.03.2024
Wielkanocne babeczki

Wtorkowe przedpołudnie "Smerfy" spędziły bardzo pracowicie. Motywem przewodnim było pieczenie wielkanocnych babeczek. Zapach piekących się babeczek wypełnił całe przedszkole. Przedszkolaki świetnie się bawiły i z przyjemnością próbowały swoich wypieków. Dziękujemy "Smerfom" i Pani Kasi.

22.03.2024
Palmy Wielkanocne

Zgodnie z tradycją święcenia palm wielkanocnych w Niedzielę Palmową, dzieci z grupy "Krasnale" przygotowały na tę okazję palmy z pomocą Pani Ani.

21.03.2024
Powitanie Wiosny

Dzieci z przedszkola powitały Wiosnę kwiatami i piosenkami. Wspólnie spacerowały i szukały pierwszych oznak Wiosny.

22.02.2024
Urodziny

W pierwszym wagonie olbrzymie słonie.
Dalej żyrafy… lisy… niedźwiedzie…
Na samym końcu pyszny tort jedzie…
Zające z miną uśmiechniętą wołają:
Dziś jest Wasze święto!

20.02.2024
Sadzimy cebulki

Przedszkolaki we wszystkich grupach sadziły cebulki. Najpierw wsypywały ziemię do doniczek, następnie sadziły cebule i podlewały wodą. Dzieci wykonały zadanie wzorowo.

14.02.2024
Bal karnawałowy

Bal karnawałowy w dżungli - pod takim hasłem we wtorek 13 lutego odbył się bal.

Sala gimnastyczna zamieniła się w dżunglę, wyglądała bajecznie i kolorowo. Przepięknie przebrane przedszkolaki i ich nauczycielki z dumą prezentowały wymyślne stroje. Bal odbył się w cudownej atmosferze, wypełnionej uśmiechami. Dzieci bawiły się wesoło, każdy mógł zatańczyć przy pięknej muzyce. Cudownie że taka zabawa odbywała się w naszym przedszkolu, co roku.

24.01.2024
Dzień Babci i Dziadka w gr. "Krasnale"

W środę do naszego przedszkola licznie przybyli Babcie i Dziadkowie zaproszeni przez dzieci z grupy "Krasnale". Mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Szczęśliwe i rozpromienione twarze dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

18.12.2023
Konkurs plastyczny „Bombka choinkowa”

Nasze przedszkolaki odniosły kolejny sukces w konkursie plastycznym pt.: "Bombka choinkowa" organizowany przez Niepubliczne Przedszkole Specjalne w Biłgoraju.

15.12.2023
Warsztaty święteczne

Dnia 15  grudnia dzieci z grupy Krasnale i Misiaczki wraz z rodzicami wzięli udział w warsztatach bożonarodzeniowych. Przedszkolaki powitały swoich rodziców świątecznym występem, a następnie wspólnie wykonali bożonarodzeniowe wieńce, które będą piękną dekoracją domu.

06.12.2023
Wizyta Św. Mikołaja

06 grudnia dzieci z Domku Przedszkolaka z wielką radością powitały Św. Mikołaja. Zaśpiewały mu mnóstwo świątecznych piosenek. W podziękowaniu za piękny występ otrzymały od wspaniałego Gościa prezenty. Mikołaj obiecał wszystkim dzieciom, że chętnie odwiedzi je ponownie już za rok.

23.11.2023
Światowy Dzień Pluszowego Misia w grupie "Misiaczki" i "Krasnale"

23 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.

16.11.2023
List do Św. Mikołaja

Dzieci z gr.,,Krasnale" napisały list do Św.Mikołaja w którym podziękowały za zeszłoroczne prezenty i poprosiły o prezenty, które narysowały.

12.11.2023
Urodziny Marysi, Lili, Jasia, Patrycji i Kacpra

W szkole ocen celujących, w domu skrzatów sprzątających i oszczędzajcie swoje siły dziś są Wasze Urodziny!
Życzymy Wam wszystkiego najlepszego!!!!

08.11.2023
Wyjście do kina

Dnia 8 listopada dzieci z gr. ,,Krasnale" wybrały się do  kina na film pt. ,,Psi patrol". Dzieci z zainteresowaniem oglądały przygodę głównych bohaterów i mile wspominają czas  spędzony w kinie.

13.10.2023
Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci z grupy "Biedronki" zaprezentowały piosenki i wiersze .Akademia była okazją do wyrażenia wdzięczności paniom nauczycielkom za trud włożony w wychowanie i edukację. Rodzice przygotowali słodką niespodziankę, były też kwiaty. Pan Dyrektor złożył wszystkim pracownikom Domku Przedszkolaka życzenia, wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji z każdego dnia pracy.

30.09.2023
Dzień Chłopaka

Z okazji ,,Dnia chłopaka"  dziewczynki w gr. ,,Krasnale" złożyły życzenia  oraz wręczyły upominki super chłopakom.

28.09.2023
Dzień Jabłka

W grupie "Krasnale" dnia 28 września obchodzono "Światowy Dzień Jabłka". Z tej okazji dzieci poznały smaki różnych owoców i zrobiły pyszną sałatkę owocowa. Były zagadki, wspólne zabawy i zadania matematyczne.

26.09.2023
Urodziny Filipa, Adasia i Szymona

Dużo uśmiechu, a mało złości,
jak najmniej smutków, wiele radości,
długich wakacji i moc słodyczy.
Tego Wam chłopcy życzymy dzisiaj.

22.09.2023
Wycieczka grupy "Krasnale" na Dyle

Grupa "Krasnale" na pożegnanie lata wybrała się integracyjnie do Gospodarstwa Agroturystycznego pana Marka na Dylach. Wspólnie z opiekunami spędzili czas na przejażdżkach po lesie, zabawach i pieczeniu kiełbasek.

21.09.2023
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w wewnątrzprzedszkolnym "Turnieju Przedszkolaka". Tego dnia dzieci wspólnie  uczestniczyły w zabawach ruchowych, rozwiązywały zadania i zagadki. Dużą atrakcją dla przedszkolaków były fotografie z przeróżnymi gadżetami.

21.07.2023
Wycieczka do Magiczneych Ogrodów

21 lipca dzieci z Domku Przedszkolaka wraz z opiekunami wyjechały na wycieczkę do Tematycznego Parku Rodzinnego „Magiczne Ogrody” w Janowcu. Czarodziejskie miejsce urzekło nas tajemniczością, obecnością niezwykłych istot i różnorodnością barw. 

30.06.2023
Odwiedziny Pszczelarza

Dzieci zapoznały się z zawodem pszczelarza, dowiedziały skąd się bierze miód i poznały ciekawostki o pszczołach. Miały okazję założyć stroj i poczuć się jak pszczelarz oraz posmakować pysznego miodku.

22.06.2023
Festyn Rodzinny w grupie "Biedronki" i "Krasnale"

22 czerwca odbył się Festyn Rodzinny. Imprezę rozpoczęły występy dzieci. Przedszkolaki zaśpiewały piosenki dla rodziców. Kolejną atrakcją było wręczenie upominków zrobionych przez dzieci. Następnie chętni rodzice wzięli udział w konkurencjach sprawnościowych. Po zjedzeniu obiadu nadszedł czas na zabawę.
Festyn był doskonałą okazją, by spędzić wolny czas na wspólnej zabawie oraz do zacieśnienia więzi zarówno pomiędzy członkami rodziny, jak również społeczności przedszkolnej.

15.06.2023
Spotkanie z policjantem

W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem Adamem Grandą z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w drodze do przedszkola.

01.06.2023
Dzień Dziecka w grupach "Krasnale" i "Biedronki"

Jak co roku "Dzień Dziecka" obchodziliśmy hucznie i wesoło.  Była zjeżdżalnia, bańki mydlane i mnóstwo zabawy. 

23.05.2023
Wycieczka do ZOO w Zamościu grupy "Krasnale"

Dzieci z grupy "Krasnale" wraz z rodzicami poznawały świat dzikich i egzotycznych zwierząt. Odwiedzili zamojski Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera. Wszyscy razem miło spędzili czas i wrócili  pełni wrażeń do przedszkola.

17.05.2023
Rozmawiamy o zwierzętach domowych

W ubiegłym tygodniu rozmawialiśmy o naszych zwierzętach domowych. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat własnych zwierząt i opisywały ich wygląd, co lubią jeść i jak się bawią. Przedszkolaki dowiedziały się, że w kontaktach ze zwierzętami trzeba zachować ostrożność i przestrzegać zasad higieny, ale również jak należy opiekować się swoim pupilem.

12.05.2023
Trzecie urodziny Michałka, Sebastiana, Jacka i Janka

Dużo uśmiechu, a mało złości, jak najmniej smutków, a wiele radości,
Długich wakacji i moc słodyczy, Tego Wam wszyscy życzą.

30.04.2023
Koncert w Państwowej Szkole Muzycznej w Biłgoraju

Nasze przedszkolaki korzystając z zaproszenia Państwowej Szkoły Muzycznej wybrały się w czwartkowe przedpołudnie na koncert instrumentalny, grany przez uczniów tej placówki. Dzieci miały okazję poznać oraz wysłuchać dźwięków różnego rodzaju instrumentów m.in. fortepian, gitara, flet, skrzypce, trąbka,waltornia, perkusja, ksylafon i wiele innych. Dzieciom bardzo podobał się koncert, to było dla nich interesujące doświadczenie. Dziękujemy Państwowej Szkole Muzycznej za zaproszenie i miłe przyjęcie.

28.04.2023
Wręczenie nagród w konkursie "Las wokół nas-wiosna w lesie"

26 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste wręczenie nagrod dla zwycięzców i laureatów w konkursie plastycznym pt. "Las wokół nas-wiosna w lesie" organizowanym przez nasze przedszkole.

23.04.2023
XVIII Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej im. Wiesława Zająca

Dnia 23 kwietnia odbył się XVIII Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej im. Wiesława Zająca w Biłgorajskim Centrum Kultury organizowany przez Samorządowe Przedszkole nr 3 w Biłgoraju. Wzięło w nim udział blisko 30 wykonawców.

21.04.2023
Wyniki konkursu plastycznego „Las wokół nas - wiosna w lesie"

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu plastycznego „Las wokół nas - wiosna w lesie”, organizowanego przez nasze przedszkole.

06.04.2023
Wesołych Świąt Wielkanocnych

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja".

Życzenia składają dzieci, nauczyciele i dyrekcja
Publicznego Przedszkola "Domek Przedszkolaka" w Biłgoraju.

02.04.2023
Koszyczki "Krasnali" i "Biedronek"

 
Dzieci z grupy "Krasnale" i "biedronki" przygotowały koszyczki świąteczne. Najpierw zasiały owies i wykonały pisanki, a następnie udekorowały koszyczki.

24.03.2023
Urodziny Marcelinki, Igi i Judytki

Zdrowia, szczęścia, pomyślności,
niech od dzisiaj radość gości,
lodów, ciastek i słodyczy
tego Wam życzymy wszyscy!

24.03.2023
Trzecie urodziny Lili, Rozalki, Jasia, Oskara i Gabrysia

Dużo uśmiechu, a mało złości, jak najmniej smutków, wiele radości,
długich wakacji i moc słodyczy tego wszystkiego życzymy Wam dzisiaj!

20.03.2023
Eko-balony

W tym roku dzieci z "Domku Przedszkolaka" świętowały pierwszy dzień wiosny wspólnie z Obserwatorium Astronomiczne w Tymcach. Nasze przedszkolaki powitały wiosnę wesołymi piosenkami, a następnie przesłały pogodne życzenia za pomocą kolorowych eko-balonów.

14.03.2023
Warsztaty Garncarskie

We wtorek w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty garncarskie dla wszystkich grup. Celem zajęć było m.in. przybliżenie historii garncarstwa, jednego z najstarszych rzemiosł świata. Prowadzący zaprezentował koło garncarskie oraz wyroby, które dzięki niemu powstają. Każdy z naszych przedszkolaków miał okazję wykonać własnoręcznie dzbanuszek. Dziękujemy Panu Sebastianowi Kozłowskiemu za twórcze zajęcia.

08.03.2023
Dzień Kobiet

W środę chłopcy z grupy "Krasnale" podarowali przygotowane przez nich gofry, swoim koleżankom.

27.02.2023
W świecie dinozaurów

Grupa ,,Krasnale" przeniosła się w czasy prehistoryczne i  poprzez zabawy sensoryczne, plastyczne i ruchowe odkrywała świat dinozaurów.

14.02.2023
Bal karnawałowy

Sala gimnastyczna w naszym przedszkolu przeobraziła się w podmorskie dno i kolorową plażę przystrojoną serpentynami i balonami. Przepięknie przebrane przedszkolaki i ich nauczycielki z dumą prezentowały wymyślne stroje. Przybyło mnóstwo piratów, syrenek, rybek i superbohaterów. Dzieci bawiły się wesoło, każdy mógł zatańczyć jak najbardziej wymyślne tańce przy pięknej muzyce.

27.01.2023
Dzień Babci i Dziadka w grupie "Krasnale"

Dzieci z najmłodszej grupy przygotowały piosenki i wiersze dla swoich Babć i Dziadków.

11.01.2023
Koncert Kolęd w Domku Przedszkolaka

W Domku Przedszkolaka odbył się "Koncert Kolęd" w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia w Biłgoraju. Podczas spotkania Przedszkolaki miały okazję wysłuchać pięknych melodii, a także mogły śpiewać kolędy oraz zapoznać sie z różnymi instrumentami muzycznymi.

22.12.2022
Jasełka Bożonarodzeniowe

W naszym przedszkolu od lat już organizowane są jasełka dla dzieci, rodziców i zaproszonych gości. Jak przystało na jasełka, znalazły się w nim aniołki, królowie, pastuszkowie i przedszkolaki, które składały hołd narodzonemu Dziecięciu. Występ wprawił zaproszonych gości w prawdziwie świąteczny nastrój. Po części artystycznej Pan Dyrektor Krystian Piętal podziękowała małym artystom za występ i złożył życzenia świąteczno – noworoczne.

14.12.2022
„Mój Miś”

Dnia 14 grudnia w Filii dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Mój  Miś” – XIII edycja. Na konkursu wpłynęło 176 prac plastycznych; 144 prace indywidualne i 23 prace grupowe. Miło nam poinformować, że nasze dzieci zostaly nagrodzone w tym konkursie w następujących kategoriach:

08.12.2022
"Królowa Śniegu"

Dnia 8.12.2022 r. nasze przedszkole odwiedził teatrzyk "Krak -Art" z Krakowa, który zaprezentował nam spektakl pt. "Królowa Śniegu". Wszystkim bardzo podobało się przedstawienie zwłaszcza, że dzieci mogły wziąć czynny udział w sztuce i wystąpić wspólnie z aktorami. To było bardzo miłe doświadczenie dla naszych przedszkolaków. Wszyscy świetnie się bawili.

06.12.2022
Święty Mikołaj

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci przygotowały dla Mikołaja piosenki, tańce oraz laurki. Następnie Święty Mikołaj obdarował dzieci z każdej grupy pięknymi prezentami. Żegnając niezwykłego gościa dzieci obiecały, że w przyszłym roku także będą grzeczne i zaprosiły do odwiedzenia naszego przedszkola za rok.

07.11.2022
Konkurs plastyczny „Różni a jednak tacy sami”

Miło nam poinformować, że nasze przedszkolaki w konkursie plastycznym „Różni a jednak tacy sami” organizowanym przez Bambini Żłobek & Przedszkole zajęły:

I miejsce - dzieci z grupy „Misiaczki”
III miejsce - Oliwia Obszyńska z grupy „Smerfy”
Wyróżnienie za udział - Oliwia Olszewska oraz dzieci z grupy „Krasnale” i „Biedronki”. 

29.09.2022
"Dzień Jabłka" w grupie "Biedronki" i "Krasnale"

"Dzień Jabłka" w przedszkolu rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, kolorów, wielkości, kształtu, smaku, różnych odmian. Dlaczego warto je jeść, pod jaką postacią i czy tylko ludzie lubią te owoce?  Wszystkie zabawy podczas tego dnia dotyczyły jabłek. Na zakończenie odbyła się oczywiście degustacja jabłek w różnej postaci.

26.09.2022
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w grupach "Krasnale" i "Biedronki"

W grupach "Krasnale" i "Biedronki" obchodzono "Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka" były wspólne zabawy z rówieśnikami oraz konkurencje sportowe.

15.09.2022
Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki w grupie ,,Krasnali", którego celem było rozwijanie kreatywności wśród dzieci.

24.06.2022
Zakończenie edukacji przedszkolanej grupa "Krasnale"

W czwartek odbyło się uroczyste pożegnanie 6-latków, którzy opuszczają mury "Domku Przedszkolaka", aby od września rozpocząć naukę w szkole.

14.06.2022
"Gramy w zielone"

Nasze przedszkolaki z grupy "Smerfy" i "Krasnale" wzięły udział w ogólnopolskim projekcie ekologicznym pod hasłem "Gramy w zielone" organizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 34 im. Jasia i Małgosi w Katowicach. 

09.06.2022
VI Olimpiada Matematyczna

Mikołaj Mazurek i Miłosz  Bednarz  reprezentowali nasze przedszkole w VI Olimpiadzie Matematycznej organizowanej przez Katolickie Przedszkole im. Jana Pawła II w Biłgoraju. Gratulujemy wiedzy matematycznej.

07.06.2022
Dzień Dziecka w grupie "Krasnale"

Dzieci z grupy "Krasnale" spędziły Dzień Dziecka w Powerlandzie.

31.05.2022
7 urodziny Gabrysi, Terezy, Miłosza, Jakuba, Kamila, Jakuba

W Dniu Waszych urodzin życzymy Wam śmiechu w domu i szósteczek w szkole, lodów w niedzielę i przyjaciół najlepszych na świecie. Spełnienia wszystkich Waszych marzeń!

25.05.2022
Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego „Doboszówka” w Kalennem.

Dzieci z grupy "Krasnale" wraz z opiekunami odwiedzili Gospodarstwo Agroturystyczne „Doboszówka” w Kalennem.

25.04.2022
II Międzyprzedszkolana Olimpiada Szachowa

Przedszkolaki z  gr ,,Krasnale'' brali udział w Olimpiadzie szachowej  dla przedszkolaków  organizowanej przez Katolickie Przedszkole im Jana Pawła II w Biłgoraju i zdobyli puchar. Jakub Marzec zajął 5 miejsce. Gratulujemy!

14.04.2022
Życzenia Wielkanocne

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja".
Życzenia składają dzieci, nauczyciele i dyrekcja 
Publicznego Przedszkola "Domek Przedszkolaka" w Biłgoraju.

07.04.2022
Palmy Wielkanocne

Dzieci z grupy "Krasnale" przygotowały się do Świąt Wielkanocnych i zrobiły palmy. Przepiękne, wielokolorowe podtrzymują naszą polską tradycję.

28.03.2022
Czekoladowe warsztaty w Powerland

We wtorek dzieci z grupy "Krasnale" uczestniczyły w "Czekoladowych warsztatach". Na warsztatach każdy przygotował tabliczkę czekolady, ozdobił wybranymi dekoracjami, zapakował w ozdobne pudełeczko. Dodatkowo wykonał dwa lizaki. W czasie gdy czekolada stygła, każde dziecko zostało "zamknięte" w mega bańce. Po zakończonych warsztatach przyszła pora na zabawę. To był bardzo pracowity dzień.

08.03.2022
Dzień Kobiet

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy z każdej grupy składali życzenia, kwiaty oraz drobne upominki dziewczynkom i swoim Paniom.

10.02.2022
Bal Karnawałowy

W tym roku dzieci z naszego przedszkola podczas Balu Karnawałowego bawiły się w POWERLAND BIŁGORAJ. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, biedronki, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Supermena, nie sposób zliczyć i wymienić te wszystkie postacie.  Dzieci z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach i zabawach.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów i poczęstunku.

02.02.2022
Dzień Babci i Dziadka w grupie "Krasnale"

Pani Anna Mielnik wraz z dziećmi z grupy "Krasnale" wspólnie przygotowali prezentację z okazji Dnia Babci i Dziadka. Piękne piosenki i wierszyki to prezenty od naszych wspaniałych wnucząt.

22.12.2021
Hej Kolęda, Kolęda ...

We wtorek w naszym przedszkolu odbyło się wspólne kolędowanie. Wszystkie dzieci pięknie zaśpiewały kolędy i pastorałki, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój,

20.12.2021
I miejsce w konkursie plastycznym pt.: "Kartka świąteczna"

Jakub Garbacz z gr. Krasnale zajął I miejsce w konkursie plastycznym pt "Kartka świąteczna" zorganizowanym przez Niepubliczne Przedszkole Specjalne w Biłgoraju.

Gratulujemy!

16.12.2021
I miejsce w konkursie ,,Mój Miś" dla Krasnali

Dzieci z gr.,,Krasnale'' zdobyły I miejsce w konkursie ,,Mój Miś" organizowanym przez Miejską i Powiatowa Bibliotekę w Biłgoraju w kategorii pracy grupowej dzieci 5-6 letnich. Wyroznienia otrzymaly Maja Smolak z gr. ,,Misiaczki" w kategorii pracy indywidualnej  oraz Oliwia Olszewska z gr.,,Smerfy".

06.12.2021
Wizyta Św. Mikołaja

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Wszystkie przedszkolaki bardzo przeżywały to spotkanie, szczególnie te, które pierwszy raz witały Mikołaja w przedszkolu.

25.11.2021
Dzień Pluszowego Misia

Co roku przedszkolaki obchodzą "Dzień Pluszowego Misia". Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, poznały również historię powstania przytulanki.

10.11.2021
"Dzień Niepodległości"

We wtorek odbyła się akademia z okazji "Dnia Niepodległości" przygotowana przez dzieci z grupy "Krasnale" pod opieką Pani Anny Mielnik i Pani Anny Wójcik. Niezwykłym gościem był żołnież RP Mariusz Lipiński.

07.10.2021
Wycieczka do "Muzeum bombki choinkowej" w Nowej Dębie.

W dniu 5 października dzieci z grupy "Krasnale" wraz z opiekunami odwiedzili "Muzeum bombki choinkowej" w Nowej Dębie.

30.09.2021
Dzień Chłopaka w grupie "Krasnale"

Z okazji tego święta wszyscy nasi chłopcy otrzymali laurki, a dodatkowo wszystkie dzieci dostały słodycze. Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach.

23.09.2021
Wystawa pt. „Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia” w Sanepid

Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Biłgoraju zorganizowała wystawę pt. „Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia” w celach edukacyjnych. Można było obejrzeć znane i mniej znane gatunki grzybów. Zaprezentowane zostały grzyby jadalne, niejadalne i trujące.

20.09.2021
Dzień Przedszkolaka

Z okazji "Dnia Przedszkolaka" zorganizowane zostały w grupach zabawy integracyjne, muzyczne, ruchowe oraz z chustą animacyjną. Quiz pt. "Moje przedszkole" z nagrodami. Każdy przedszkolak otrzymał odznakę "Super Przedszkolak" oraz słodycze.

14.09.2021
Wycieczka na Zagumnie

W czwartek dzieci z grup "Krasnale" i "Misiaczki" wybrały się na wycieczkę do miejscowości Zagumnie. Odwiedziły konie w stadninie, zbierały grzyby, poznawały warzywa i owoce. Na zakończenie Panie Ania i Kamila przeprowadziły zabawy ruchowe.

08.09.2021
Zagroda Sitarska

W środę "Krasnale" wybrały się do Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, aby poznać tradycje i zwyczaje ludowe związane z mieszkańcami naszego miasta. Przedszkolaki podczas wizyty miały okazję wyrabiać mąkę oraz ubijać masło.

Serdecznie dziękujemy za ciekawe opowieści i tak miłe przyjęcie naszych przedszkolaków.

23.06.2021
Dzień Taty

Dzień Ojca to czas, by wyrazić podziękowanie i wdzięczności za rodzicielską miłość, troskę i opiekę. Z tej okazji dzieci wraz ze swoimi paniami przygotowały występ artystyczny.

01.06.2021
Dzień Dziecka w Powerland

Z okazji Dnia Dziecka "Biedronki" i "Krasnale" wspólnie bawili się w "Powerland - Sala Zabaw" w Biłgoraju. Najpierw wszyscy przygotowali pizzę w ramach warsztatów pt.: "Moja własna pizza". Potem przyszedł czas na zabawą. A na koniec można było spróbować świeżo upieczonej pizzy. Dzieciom bardzo smakowały, ponieważ każdy sam decydował jakie dodatki umieścić na swiom cieście.

28.05.2021
XII Konkurs plastyczny "Dzień Polskiej Niezapominajki”

Miło nam poinformować że nasze podopieczne w XII edycji Konkursu Plastycznego „Dzień Polskiej Niezapominajki” zorganizowanej przez Akademię Przedszkolaka Publiczne Przedszkole Językowe w Biłgoraju zajęły:

 

27.05.2021
Urodziny Terezy, Jakuba, Kamila i Kuby

Sto lat! Sto lat! - wujek krzyczy, ciocia wręcza kosz słodyczy,
dziadek w nowej swej koszuli, babcia Cię do siebie tuli!
Mama torcik dekoruje, tato wszystko to filmuje...
Skąd to całe zamieszanie?
Urodzinki masz, Kochanie! 

 

26.05.2021
Dzień Mamy

Kochana mamo,
Z okazji Dnia Matki,
Dziękuje Ci za wszystko.
Wiele mnie nauczyłaś,
Zawsze utuliłaś,
Za twe ciepło i dobroć,
Dziękuje Ci mocno.
Można by wiele rzec,
Gdy chwila ta taka piękna
Jednak czuję, że wystarczy,
"Dziękuje, że jesteś".

01.04.2021
Życzenia Wielkanocne

Radosnych spotkań w rodzinnym gronie, smacznego jajka
oraz pełnych wiosennego słońca Świąt Wielkiej Nocy,
życzy Dyrekcja, Pracownicy oraz dzieci
"Domku Przedszkolaka" w Biłgoraju.

 

09.03.2021
Dzień Kobiet

Dzień Kobiet w przedszkolu to okazja do super zabawy. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki. Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.

05.02.2021
Bal Karnawałowy

Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka. W takiej atmosferze bawiły się dzieci podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach i zabawach. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo zmęczenia.

21.01.2021
Dzień Babci i Dziadka

Z powodu koronawirusa pierwszy raz w historii Domku Przedszkolaka babcie i dziadkowie nie przybędą na akademię do przedszkola. Ale dzieci nie zapomniały o tym ważnym święcie. Każda z grup przygotowała występ w formie nagrania oraz pamiątkowe laurki.
Życzymy Wszystkim Babciom i Dziadkom dużo zdrowia oraz pogody ducha na każdy dzień.

23.12.2020
Kolędy i Pastorałki

Radosny i świąteczny nastrój zapanował w naszym przedszkolu podczas wspólnego kolędowania. Takie spotkania organizujemy od lat, w tym roku wyjątkowo bez udziału rodziców i dziadków, za to przed kamerą, aby każdy mógł przeżyć te radosne chwile. Dzieci wspólnie z wychowawcami przygotowały kolędy i pastorałki. Wszystkie grupy przedszkolne zaprezentowały swoje umiejętności wokalne.
Zachęcamy serdecznie do wspólnego kolędowania i śpiewania razem z nami.

08.12.2020
Święty Mikołaj

7 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci od kilku dni z niecierpliwością czekały na tego niezwykłego gościa. Przygotowały dla Mikołaja piosenki, wiersze oraz tańce. Następnie Święty Mikołaj obdarował dzieci z każdej grupy pięknymi prezentami. Mikołaj chętnie zostałby dłużej w naszym przedszkolu, lecz na Jego odwiedziny czekały już inne dzieci. Żegnając niezwykłego gościa dzieci obiecały, że w przyszłym roku także będą grzeczne i zaprosiły do odwiedzenia naszego przedszkola za rok.

29.11.2020
Urodziny Emilki, Jagódki i Dominiki

Ile płatków ma stokrotka, ile jabłek ma szarlotka,
ile kurek jest w kurniku, ile ząbków jest w grzebyku.
Tyle słońca w życiu, serdecznie Wam życzymy.

09.11.2020
Narodowe Święto Niepodległości

Dzieci z grupy "Biedronki" pod opieką p. M.Banaszek oraz dzieci z grupy "Krasnale" pod opieką p. A.Mielnik przygotowały akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 

14.10.2020
Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci z każdej grupy zaprezentowały piosenki i wiersze. Rodzice przygotowali słodką niespodziankę, były też kwiaty. 

Nauczyciele i pracownicy "Domku Przedszkolaka" pragniemy podziękować za pasję i entuzjazm w tworzeniu wysokiej jakości pracy naszego przedszkola. Niech Wasza praca na rzecz młodego pokolenia przynosi jak najlepsze owoce. Przyjmijcie Państwo życzenia samych dobrych dni w całym roku szkolnym oraz zdrowia i pomyślności.

29.09.2020
Dzień Jabłka w grupie Krasnali

28 września obchodziliśmy „Dzień Jabłka”. Tego dnia w przedszkolu zrobiło się czerwono i zielono. Dzieci poszerzały wiedzę o jabłku i innych owocach z polskich sadów. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak owoców. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Tego dnia dzieci również śpiewały wspólnie piosenki o jabłuszku, rozwiązywały zagadki, ćwiczyły sprawność fizyczną. Na zakończenie przedszkolaki wykonały prace plastyczną.

18.09.2020
Dzień Przedszkolaka

Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki rzucały woreczkiem do celu, pokonywały tory przeszkód, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem balonów. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.

16.09.2020
Wycieczka po ścieżce dydaktycznej w leśnictwie Zagumnie

Korzystając ze sprzyjającej, słonecznej pogody dzieci z grupy "Biedronki", "Krasnale" i "Misiaczki" wybrały się na wycieczkę po ścieżce dydaktycznej w leśnictwie Zagumnie.

30.07.2020
Zabawy z chustą edukacyjną

W czasie wakacji odpoczywamy od zajęć dydaktycznych związanych z realizacją podstawy programowej, jednak nie oznacza to, że będziemy próżnować. Nie ma też mowy o nudzie! W każdym tygodniu realizujemy tematyczny program zajęć, by dzieci ciekawie spędzały czas. Również w czasie wakacji dzieci mają kontakt z językiem angielskim.

24.07.2020
Podwodny świat

Dzieci przez cały tydzień poznawały świat podwodny - rafę koralową i żyjące w niej zwierzątka morskie. Dzieci wykazywały się kreatywnością podczas wykonywania prac plastycznych.

11.07.2020
Wakacje

W piękny słoneczny piątek postanowiliśmy troszkę popracować na świeżym powietrzu. Przedszkolaki za pomocą specjalnych kredek wyraziły na kartkach swoje plany na wymarzone wakacje. Natomiast maluszki "przymierzały" plażowe klapki.

04.07.2020
Malujemy lato

Starszaki i maluszki namalowały lato. Było dużo pracy, bo kartka duża, ale i dużo rączek do pomocy. Obrazki wyszły pięknie.

24.06.2020
Dzień Taty

Dzieci z naszego przedszkola przygotowały upominki i przepięknie zaśpiewały dla swoich Tatusiów z okazji Dnia Taty.

09.06.2020
Zwierzęta małe i duże

W ramach tematyki "Zwierzęta małe i duże" przedszkolaki wykonały za pomocą papieru kolorowego niezwykle pożyteczne dla świata Pszczółki. 

04.06.2020
Praca zdalna

Zachęcamy dzieci od pracy zdalnej. Materiały do podrania w zakładce każdej grupy w "kąciku dla rodziców".

 

03.06.2020
Malujemy autoportret

W ramach tematyki tygodniowej "Dzień Dziecka"  przedszkolaki wykorzystując pastele i zwykłe kredki, z pomocą luster wykonały swoje autoportrety. 

01.06.2020
Dzień Dziecka

W tym roku "Dzień Dziecka" obchodziliśmy mniej hucznie i w niewielkim gronie. Ale i tak było wesoło. Miejmy nadzieję że w przyszłym roku znowu będzie zjeżdżalnia, wata cukrowa i malowanie buzi, itd. 

11.03.2020
Od 16 do 25 marca wychowankowie nie przychodzą do przedszkola.

Drodzy rodzice, decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej zajęcia dydaktyczno - wychowawcze w przedszkolach zostały zawieszone. Prosimy o śledzenie naszej strony internetowej i Facebook gdzie poinformujemy Państwa o wznowieniu zajęć.

12.02.2020
Bal karnawałowy

Motywem tegorocznego balu były Hawaje, co bardzo podobało się naszym przedszkolakom. Przepięknie przebrane z dumą prezentowały wymyślone stroje. Przebierańcy świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach, które przygotowały animatorki. Skoczna i rytmiczna muzyka zachącała wszystkich do tańca. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską, napić soczku i zrobić pamiątkowe zdjecie. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku.

06.02.2020
Teatrzyk "Wyjątkowy gość"

Nasze przedszkole odwiedził Teatr Lalek "Bajka" z przedstawieniem "Wyjątkowy gość".

31.01.2020
XIX Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

W Biłgorajskim Centrum Kultury, odbył się przegląd kolęd i pastorałek. Wzięło w nim udział blisko 80 przedszkolaków.

30.01.2020
Zabawy z farbami

Dzieci z grupy Krasnale malowały zimowy pejzaż - farbami. Szczęśliwe i rozpromienione twarze dały wyraz tego, jak wspaniała była to zabawa.
 

29.01.2020
Narciarze w przedszkolu

Chociaż na dworze nie na śniegu dziś grupa Krasnali zapoznała się z nartami. Każdy miał okazję przymierzyć buty, kask, rękawice oraz spodnie. Przekonać się jak trudno poruszać się ze sprzętem. Nie zapomnieliśmy o najważniejszym, czyli rozmowie na temat bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu.

16.01.2020
Urodziny Nikoli i Wiktora

Wiele gwiazdek jest nocą na niebie, tyle samo najlepszych życzeń dla Was.
Dużo zdrówka i radości, moc uśmiechu niech na Waszych buziach gości!

10.01.2020
Dzień Babci i Dziadka w grupie Krasnale

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego, Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. Krasnale zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały specjalny dla nich Jasełka. Następnie wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane samodzielnie upominki i laurki z pięknymi życzeniami.

19.12.2019
Jasełka i ogłoszenie wyników w konkursach plastycznych.

W przedszkolu czuć już atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Odbyły się Jasełka, a następnie zostały wręczone nagrody w konkursach plastycznych.

16.12.2019
Jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju

Jak co roku dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną pod kierunkiem p. Izabeli Dziewulskiej zaprezentowały "Jasełka". Wśród występujących znalazło się wielu naszych absolwentów, miło ich było gościć. Występ wywołał wiele uśmiechów i był pięknym nawiązaniem do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Po występie Pani Anna Myszak  złożyła wszystkim aktorom serdeczne podziękowania.

12.12.2019
Przedstawienie pt. "Karzełkowo"

Dzieci z grup "Biedronki" i "Smerfy" zaprezentowały młodszym przedstawienie pt. "Karzełkowo", które przedstawiały na Międzyprzedszkolnych Spotkań Teatralnych w BCK.

06.12.2019
Święty Mikołaj

Szóstego grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie. I każde dziecko prezent dostanie.”

05.12.2019
Wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Mój Miś”

05 grudnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Mój Miś”.

28.11.2019
Dzień Misia

W czwartek nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem "Misiem". Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, poznały historię powstania przytulanki, bawiły się przy piosenkach, degustowały misiowe przysmaki.

27.11.2019
XV Międzyprzedszkolne Spotkania Teatralne

Nasze dzieci zaprezentowały przedstawienie pt. "Karzełkowo" podczas Międzyprzedszkolnych Spotkań Teatralnych. Wydarzenie zorganizowane w Biłgorajskim Centrum Kultury przez Przedszkole Samorządowe Nr 1.

13.11.2019
Urodziny Jagódki i Dawida

W pierwszym wagonie olbrzymie słonie.
Dalej żyrafy... lisy... niedźwiedzie...
Na samym końcu pyszny tort jedzie...
Zające z miną uśmiechniętą wołają:
"Dziś Wasze święto”

07.11.2019
Pasowanie na Przedszkolaka

W czwartek odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka dzieci z grupy Krasnale. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Pana Krystiana Piętala. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.
 

24.10.2019
Wycieczka do szkółki leśnej Bojary

Dzieci z grupy Smerfy, Biedronki i Krasnale udały się do szkółki leśnej Bojary. Celem wycieczki było: poznanie szkółki leśnej, rozpoznawanie i nazywanie drzew leśnych. Fachową wiedzę przekazali nam leśniczy pan Zygmunt Pyzik i Pan Stanisław Piętal.

14.10.2019
Dzień Edukacji Narodowej

Nasze przedszkolaki chcąc podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie zaprosiły gości na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek a także tańca. Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła wszystkim pracownikom życzenia zdrowia i dużej satysfakcji w pracy z dziećmi. Serdeczne życzenia popłynęły również od przedstawicieli rodziców.

10.10.2019
Przedstawienie pt. "Kocmouszek"

Teatr Lalek "Bajka" z Barcic zaprezentował nam przedstawienie pt. "Kocmouszek".

03.10.2019
Teatrzyk "O rybaku i złotej rybce"

W naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie pt. „Bajka o rybaku i złotej rybce” teatrzyku kukiełkowego Mag Studio z Grybowa. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć prawdziwe kukiełki i posłuchać muzyki. Bajka pokazywała wartości życiowe, co jest dobre, a co złe. Dzieci nagrodziły występ gromkimi brawami. Po przedstawieniu odbyła się sesja zdjęciowa.

02.10.2019
Dzień Jabłka

2 października w naszym przedszkolu zorganizowany został Dzień Jabłka. W tym dniu przedszkolaki poznały różne gatunki jabłek, rozpoznawały zapach i smak tych owoców oraz zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Na podwieczorek dzieci same przygotowały placek z jabłkami.

24.09.2019
Wizyta policjantów w przedszkolu

23.09 w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w drodze do przedszkola.

20.09.2019
Dzień Przedszkolaka

W piątkowe przedpołudnie nasze dzieci obchodziły "Dzień Przedszkolaka". Były tańce, wspólne śpiewanie i zabawy sportowe.

13.09.2019
Wizyta w bibliotece

W czwartek przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży w Bilgoraju. Okazją do spotkania był projekt dla dzieci "Z książką na start". Dzieci, które za zgodą rodziców zapisały się do biblioteki otrzymały książeczki.

09.09.2019
Przedszkoliada.pl

Dziś odbyły się bezpłatne zajęcia pokazowe dla wszystkich dzieci prowadzone przez trenera Ogólnopolskiego Systemu Rozrywki Ruchowej Przedszkoliada.pl. Dzieci świetnie się bawiły. 

06.08.2019
Wizyta w Powerland

Każdy dzień w naszym przedszkolu jest ciekawy, przynosi coś nowego, dzisiaj byliśmy w Rodzinnej Strefie Zabawy POWERLAND w Biłgoraju.

31.07.2019
Wspólne tańce

Starsze koleżaniki - absolwentki potrafią nas zabawiać i nauczyć ciekawych tańców. Bardzo chętnie razem się bawimy. 

16.06.2019
Festyn Rodzinny "10 lat Domku Przedszkolaka"

W dniu 16 czerwca odbyło się 10-cio lecie Przedszkola Publicznego Domek Przedszkolaka. Na placu przed przedszkolem zgromadzili się rodzice z dziećmi, goście jak również dotychczasowi absolwenci.

30.05.2019
Dzień Dziecka w Fikolandzie

Grupa "Krasnali" odwiedziła FIKOLAND - Centrum rozrywki dla dzieci w Biłgoraju. Było miło i przyjemnie, wszyscy bawili się świetnie.

29.05.2019
Teatrzyk "Dzień Misia" w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju

W środę 29 maja nasze przedszkolaki odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. Zaprezentowali przedstawienie „Dzień Misia” oraz zaprosili swoich młodszych kolegów i koleżanki do wspólnej zabawy.

26.05.2019
Urodziny Nadi, Kamila i Jakuba

W pierwszym wagonie olbrzymie słonie.
Dalej żyrafy... lisy... niedźwiedzie...
Na samym końcu pyszny tort jedzie...
Zające z miną uśmiechniętą wołają:
"Sto lat niech nam żyją ”.

23.05.2019
Teatrzyk "Skrzynia pełna skarbów"

W czwartek gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Teatru "Magik" z Białegostoku, którzy przedstawili przedszkolakom teatrzyk pt. „Skrzynia pełna skarbów”.

21.05.2019
Dzień Mamy i Taty w grupie "Krasnale" i "Biedronki".

We wtorek  21 maja z okazji Dnia Mamy i Taty, dzieci z grup „Krasnale” i  „Biedronki” wraz z rodzicami odwiedziły Gospodarstwo Agroturystyczne „Doboszówka” w Kalennem.

16.05.2019
VI MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "JAN PAWEŁ II – W OCZACH DZIECKA"

16 maja w Katolickim Przedszkolu im. św. Jana Pawła II w Biłgoraju odbyło się uroczyste podsumowanie VI Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego ,,Jan Paweł II - w oczach dziecka.”   

15.05.2019
Urodziny Poli, Damiana i Szymona

W środę świętowaliśmy urodziny Poli z grupy "Biedronek" oraz Damiana i Szymona z grupy "Krasnali". 

10.05.2019
Agama brodata

Dziś nasze przedszkole odwiedziła agama brodata - Miguś. Gad australijski o pomarańczowej maści. Dzieci poznały jego zwyczaje oraz ulubione przysmaki.

10.05.2019
Międzyprzedszkolny Przegląd Poezji Dziecięcej

Wydarzenie odbyło się 9 maja w sali kameralnej Biłgorajskiego Centrum Kultury. Hasłem tegorocznego przeglądu były zwody, które dzieci poznały recytując. Domek Przedszkolaka reprezentowali: Piort Małyszek, Amelka Komorowska i Wiktor Pieczykolan.

24.04.2019
Konkurs Recytatorski "Wszyscy dla wszystkich - poznajemy zawody"

W naszym przedszkolu już po raz kolejny odbył się Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Recytatorski. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu były wykonywane zawody. Wszyscy uczestnicy doskonale poradzili sobie z tematem tegorocznego konkursu, wspaniale deklamowali swoje wiersze. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami.

17.04.2019
Życzenia Wielkanocne

Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych, 
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju oraz
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i przyjaciół życzą
Dyrekcja, Nauczyciele oraz Dzieci
z Przedszkola Publicznego "Domek Przedszkolaka". 

05.04.2019
Teatrzyk "Rubinowy Książe"

W czwartek nasze przedszkole odwiedził "Teatr pod Jabłonią". Aktorzy przedstawili teatrzyk pt.: "Rubinowy Książe". 

04.04.2019
Jak urosły nasze roślinki

Minął już miesiąc od czasu kiedy sadziliśmy nasze roślinki. Sprawdźmy efekty systematycznej pracy Biedronek i Krasnali.

02.04.2019
Zabawy na dywanie

Dzieci z grupy "Krasnale" bawiły się w zabawy znane i te mniej znane, które dzieci bardzo lubią w przedszkolu. 

27.03.2019
Robimy liski w grupie Krasnale

Wspólnie bawimy się, uczymy i odkrywamy otaczający nas świat. Lubimy też tworzyć - nasze liski, możecie podziwiać na gazetce w przedszkolu. 

21.03.2019
VIII Powitanie Wiosny na Sportowo

21 marca 2019 r. już po raz ósmy dzieci z biłgorajskich przedszkoli powitały wiosnę na sportowo. Organizatorami i sponsorami nagród było Publiczne Przedszkole "Domek Przedszkolaka" w Biłgoraju, OSiR Biłgoraj oraz Firma Model Opakowania Sp. z o.o, która dofinansowała imprezę w ramach projektu "VIII Powitanie Wiosny na sportowo".

14.03.2019
Urodziny Lenki i Marysi

W czwartek świętowaliśmy urodziny Marysi i Lenki. Były życzenia, cukierki, pyszny tort, a przede wszystkim uśmiechy na twarzach dziewczynek. Jeszcze raz naszym wspaniałym solenizantkom składamy - Najlepsze Życzenia! 

12.03.2019
Teatrzyk pt.:"Brzydal".

We wtorek gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Agencji Artystycznej Horyzont z Krakowa, którzy przedstawili przedszkolakom teatrzyk pt.:"Brzydal".

06.03.2019
Sadzimy roślinki

Jeszcze zima, a my myślimy już o wiośnie. Dzieci z wszystkich grup spróbowały swoich sił w sadzeniu cebuli. 

15.02.2019
Urodziny Michałka i Wiktora

W piątek świętowaliśmy urodziny Michałka z grupy "Biedronek" i Wiktora z grupy "Krasnali". Jeszcze raz składamy chłopcom najlepsze życzenia urodzinowe. 

14.02.2019
Pieczemy babeczki

Walentynkowe przedpołudnie Krasnale spędziły bardzo pracowicie. Motywem przewodnim było pieczenie babeczek. Zapach piekących się babeczek wypełnił całe przedszkole. Przedszkolaki świetnie się bawiły i z przyjemnością próbowały swoich wypieków.

07.02.2019
Bal Karnawałowy

„Wielki bal karnawałowy księżniczek i rycerzy” - pod takim hasłem w czwartek 31 stycznia odbył się bal karnawałowy.

23.01.2019
Dzień Babci i Dziadka w grupach Biedronki i Krasnale

Z okazji pięknego święta jakim jest Dzień Babci i Dziadka w środę odbyła się uroczystość dla zaproszonych gości.

21.01.2019
Koncert kolęd w Domku Przedszkolaka

21 stycznia w Domku Przedszkolaka odbył się koncert kolęd w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia w Biłgoraju. Podczas spotkania Przedszkolaki miały okazję wysłuchać pięknych melodii, a także mogły śpiewać kolędy oraz zapoznać sie z różnymi instrumentami muzycznymi.

16.01.2019
XVIII Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

W Biłgorajskim Centrum Kultury, odbył się przegląd kolęd i pastorałek. Wzięło w nim udział blisko 80 przedszkolaków.

15.01.2019
Teatrzyk "O Milusiu i złym Rumburaku"

We wtorek gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Agencji Artystycznej Horyzont z Krakowa, którzy przedstawili przedszkolakom teatrzyk propagujący wartości dobrego wychowania.

09.01.2019
Przeględ Kolęd i Pastorałęk

W środę w naszym przedszkolu odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Wszystkie dzieci pięknie zaśpiewały kolędy i pastorałki, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój, a po występach otrzymały pamiątkowe dyplomy, które wręczyła Dyrektor przedszkola Anna Jankowska.

20.12.2018
Życzenia bożonarodzeniowe

Stajemy przed Wami, bierzemy opłatek,
By złożyć życzenia od przedszkolnych dziatek.
Na usta się cisną serdeczne życzenia.
Niechże mały Jezus łaską opromienia. 
I niech da dni lepsze, dni pełne miłości 
i niech Boży pokój w Ojczyźnie zagości.
Zdrowia dobrego, dostatku, 
życia długiego w dodatku
Sławy, potęgi, swobody 
i w niebie wiecznej nagrody.

Serdeczne życzenia składają
Dyrekcja, nauczyciela i dzieci 
z Przedszkola Publicznego "Domek Przedszkolaka"

06.12.2018
Święty Mikołaj

W środę 5 grudnia odwiedził nas długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj na twarzach wszystkich wywołał uśmiech. 

27.11.2018
Dzień Pluszowego Misia

W poniedziałek w naszym przedszkolu odbył się "Dzień Pluszowego Misia". Tego dnia dzieci ze wszystkich grup przyniosły swoje pluszowe misie. Nie zabrakło tańców i wesołych zabaw z maskotkami. Chętne przedszkolaki prezentowały wszystkim swoje ulubione przytulanki. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Na zakończenie wszystkie dzieci zajadały misiowe przysmaki. 

14.11.2018
Warsztaty jesienne

W środę odbyły się warsztaty jesienne dla rodziców i dzieci z grup "Krasnale" i "Biedronki".

08.11.2018
Akademia z okazji Święta Niepodległości oraz Pasowanie na Przedszkolaka

Akademia rozpoczęła się do Poloneza odtańczonego przez dzieci z najstarszej grupy. Nastepnie dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski oraz śpiewały pieśni. Dumnie odśpiewały również hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. 

30.10.2018
Dzień Marchewki

W piątek w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Marchewki.

15.10.2018
Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 15 października w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. 

12.10.2018
Rodzina Na Gokarty!

Zaraszamy wszystkich zainteresowanych do bezpłatnego wypożyczania gokartów zakupionych z dotacji TESCO "Decydujesz, pomagamy".

05.10.2018
Ulubione warzywa i owoce "Krasnali"

W piątek, 5.10.2018 grupa "Krasnali" spędziła czas na zabawie z wykorzystaniem wizerunków ulubionych warzyw. Dzieci po wysłuchaniu wiersza J. Brzechwy "Na straganie" i krótkiej rozmowie na jego temat, wybrały swoje ulubione warzywa, opisały je i opowiedziały dlaczego je lubią. 

12.09.2018
Przedszkolaki w Zagrodzie Sitarskiej

We wtorek 11 września "Smerfy", "Misiaczki" i "Biedronki" wybrały się do Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, aby poznać tradycje i zwyczaje ludowe związane z mieszkańcami naszego miasta.

05.07.2018
Wakacyjna przygoda z origami

We wtorek 3 lipca przedszkolaki miały okazję zapoznać się z techniką origami.  Po śniadaniu dzieci wybrały się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju aby zobaczyć wystawę prac origami 3D, które wykonał Marian Koneczny.

28.06.2018
Festyn Rodzinny 2018

W środowe popołudnie 27 czerwca na placu przedszkolnym odbył się Festyn Rodzinny. Ta przygotowana z ogromnym zaangażowaniem impreza pod hasłem "Kocham Cię Polsko" związana była tematycznie ze świętem 100-lecia niepodległości naszej ojczyzny. 

22.06.2018
Przedszkole dziś żegnamy, do szkoły się wybieramy

W piątek odbyło się uroczyste pożegnanie 6-latków, którzy opuszczają mury "Domku Przedszkolaka", aby od września rozpocząć naukę w szkole.

08.06.2018
Rekord Guinnessa w tańczeniu Poloneza

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się próba ustanowienia rekordu Polski w ilości par wspólnie tańczących Poloneza. Taka propozycja padła ze strony Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu.

01.06.2018
DZIEŃ DZIECKA w Domku Przedszkolaka

1 czerwca w naszym przedszkolu dzieci świętowały "Dzień Dziecka"

30.05.2018
Dzień Mamy

W środę dzieci z grup "Misiaczki" i "Krasnele" przygotowały program artystyczny z okazji Dnia Mamy.

26.05.2018
Turniej przedszkolaka

W sobotę 26 maja w Biłgoraju odbył się turniej piłki nożnej „Turniej Przedszkolaka” organizowany przez Klub Sportowy Łada 1945 Biłgoraj, KKS Lech Poznań Football Academy Biłgoraj i Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.

25.05.2018
Wizyta w sklepie „SMYKOLAND”

W piątek 25 maja dzieci z grup „Krasnale” i „Misiaczki” odwiedziły sklep zabawkowy „SMYKOLAND”.

25.05.2018
„Niesamowita wycieczka na każdym kroku bajeczka, czyli wędrówka to niesłychana Baran spotkał Barana”.

W piątek 25 maja dzieci z grup „Krasnale” i „Misiaczki” wybrały się do Biłgorajskiego Centrum Kultury na przedstawienie Kieleckiego Teatru Lektur pod tytułem „Niesamowita wycieczka na każdym kroku bajeczka, czyli wędrówka to niesłychana Baran spotkał Barana”.

20.05.2018
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny: "Polska Niezapominajka"

W maju dzieci z naszego "Domku Przedszkolaka" brały udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Polska Niezapominajka".

18.05.2018
V MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "JAN PAWEŁ II – W OCZACH DZIECKA"

18 maja w Katolickim Przedszkolu im. św. Jana Pawła II w Biłgoraju odbyło się uroczyste podsumowanie V Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego ,,Jan Paweł II - w oczach dziecka - Wielki Polak i patriota .”   

12.05.2018
XV Festiwal Piosenki Dziecięcej

W sobotę 12 maja 2018r. w sali Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się XV festiwal Piosenki Dziecięcej, którego organizatorem jest Przedszkole Samorządowe nr 3.

 

10.05.2018
Spotkanie z książką cz.II- przedszkolaki z wizytą w księgarni

Dnia10 maja 2018 roku "Misiaczki" i "Krasnale" w ramach tematu tygodniowego dotyczacego książek, odwiedziły pobliską księgarnie "DOM KSIĄŻKI".

09.05.2018
"Dąb Niepodległości"

W środę 9 maja obok naszego przedszkola został zasadzony Dąb Niepodległości - symbol leśnej siły, potęgi i trwałości.

Uroczystego posadzenia Dębu Niepodległości wraz z przedszkolakami dokonał pan leśniczy Stanisław Piętal przedstawiciel Nadleśnictawa Biłgoraj.

 

08.05.2018
IV Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa

26 kwietnia przedszkolaki z grup "Krasnale", "Misiaczki" i "Smerfy" brały udział w IV Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Sportowej organizowanej przez Katolickie Przedszkole im. św. Jana Pawła II w Biłgoraju oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

13.04.2018
Nasze wypieki

Jak sie okazuje, pieczenie ciasta, to nie taka trudna sprawa. Szczególnie gdy do pomocy jest tyle małych i zdolnych rąk. Dzieci z grup "Misiaczki" i "Krasnale" po raz kolejny mogły spróbować swoich umiejętności kucharskich, tym razem w pieczeniu ciasta z owacami. 

28.03.2018
Warsztaty wielkanocne

W środę 28 marca w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty wielkanocne, podczas których rodzice i dzieci z grup "Biedronki" i  "Smerfy" wraz z nauczycielami bawiąc się poznawali świateczne zwyczaje oraz wytwarzali ozdoby na wielkanocny stół. W repertuarze zajęć plastycznych były kurczaczki, pisanki i inne cuda, które mają rozweselić i uprzyjemnić te wiosenne święta.

14.03.2018
OLIMPIADA MATEMATYCZA

14 marca dzieci z naszego przedszkola Szymon Mazur i Jakub Bielański wzięli udział w II Olimpiadzie Matematycznej zorganizowanej przez Katolickie Przedszkole im. św. Jana Pawła II w Biłgoraju. Celem olimpiady było rozwijanie zainteresowań i umiejętności matematycznych, logicznego myślenia, a także kształtowanie odporności emocjonalnej do pokonywania trudności. Olimpiadzie towarzyszyły ogromne emocje.

09.03.2018
Wizyta w Salonie Sukien Ślubnych

W piątek 9 marca dzieci z grup "Misiaczki" i "Krasnale" wybrały się do pobliskiego Salonu Sukien Ślubnych "Agness" w Biłgoraju.

06.03.2018
Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej

06 marca odbył się Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej. Dzieci do konkursu przygotowały z pomocą rodziców nauczycielki:
Pani Ewa Ćwikła, Pani Anna Myszak i Pani Monika Banaszek. Dzieci ze wszystkich grup pięknie recytowały wiersze czym zachwyciły nie tylko komisję, ale także widownię.

05.03.2018
ZAPISY DZIECI NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Domek Przedszkolaka w Biłgoraju ogłasza nabór dzieci od 2,5 lat do 6 lat. W związku z tym, serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do odwiedzania przedszkola w godzinach otwarcia.  Podczas wizyty istnieje możliwość zwiedzania placówki, obejrzenia sal i innych pomieszczeń, pobrania wniosku zgłoszenia dziecka do przedszkola. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

24.01.2018
Dzień Babci i Dziadka

24 stycznia w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

19.01.2018
Koncert Kolęd uczniów ze Szkoły Muzycznej

19 stycznia 2018r. w Domku Przedszkolaka odbył się koncert kolęd w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia w Biłgoraju. Podczas spotkania Przedszkolaki miały okazję wysłuchać pięknych melodii, a także mogły śpiewać kolędy oraz zapoznać sie z różnymi instrumentami muzycznymi.

15.12.2017
,,Dziadek do orzechów"

W piątek, 15 grudnia, do naszego przedszkola zawitał Teatrzyk „Efekt” z Krakowa. Aktorzy przedstawili nam piękny spektakl pt. „Dziadek do orzechów”. Dzieci bardzo dobrze bawiły się podczas przedstawienia, były aktywne, chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez aktorów .

15.12.2017
,,Mój Miś" - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Konkurs Mój Miś zorganizowany przez MiPBP Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży rozstrzygnięty. Z Domku Przedszkolaka nagrodzeni zostali: Hania Piętal - II miejsce; Daria Duda- III miejsce. Nagrodzone zostały też grupy: Misiaczki III miejsce, a grupa Krasnali otrzymała wyróżnienie.

10.12.2017
,,Kolędujemy dla Jagody"

W niedzielę, 10 grudnia w Biłgorajskim Centrum Kultury ,,Domek Przedszkolaka” wziął udział w koncercie kolęd połączonym z kiermaszem pt.: ,,Kolędujemy dla Jagody”. Dochód z akcji został przeznaczony na rehabilitację Jagody Stasiewicz. Serdecznie dziękujemy dzieciom, Rodzicom oraz Paniom za pomoc.

07.12.2017
Warsztaty bożonarodzeniowe w grupach ,,Krasnale" i ,,Misiaczki"

Dnia 7 grudnia dzieci z grup ,,Krasnale” oraz ,,Misiaczki” wraz z rodzicami wykonały kartki bożonarodzeniowe. Rodzice odkrywali swoje talenty, a dzieci zamieniły się w artystów. W rodzinnej atmosferze powstawały przepiękne świąteczne kartki. Prace zostały wystawione na kiermaszu z którego dochód został przeznaczony na rehabilitację Jagody Stasiewicz.

06.12.2017
Witamy Świętego Mikołaja!!!

06 grudnia dzieci z Domku Przedszkolaka z wielką radością powitały Św. Mikołaja.

27.11.2017
Światowy Dzień Pluszowego Misia

W poniedziałkowe przedpołudnie 27 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.
 

10.11.2017
11 listopada ,,Kto Ty jesteś? Polak mały!!!"

W dniu 10 listopada 2017 roku w naszym przedszkolu obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Dzieci z grup ,,Misiaczki” i ,,Krasnale” prezentowały wiersze oraz pieśni patriotyczne oddając szacunek barwom narodowym i pamiętając o zachowaniu należytej postawy odśpiewały Hymn Państwowy.

08.11.2017
,,O małym Pawełku, który chciał być dorosły"

8 listopada nasze przedszkole gościło artystów Studia Artystycznego Efekt, którzy przedstawili spektakl zatytułowany „O małym Pawełku, który chciał być dorosły”

19.10.2017
Wycieczka po ścieżce dydaktycznej w leśnictwie Bojary

Korzystając ze sprzyjającej, słonecznej pogody dzieci z grupy "Krasnale" i "Misiaczki" wybrały się na wycieczkę po ścieżce dydaktycznej w leśnictwie Bojary, niedaleko Szkółki Leśnej.

18.10.2017
Policjanci w przedszkolu

18 października do naszego przedszkola zawitało dwóch funkcjonariuszy policji, którzy pokazali radiowóz policyjny oraz przeprowadzili z dziećmi pogadankę. Jej tematem były cechy wyróżniające wygląd policjanta, rodzaj umundurowania, wyposażenie oraz specyfika pracy funkcjonariuszy policji. Policjanci rozmawiali z przedszkolakami na temat, w jakich sytuacjach i pod jakimi numerami telefonu kontaktujemy się z policją, przypomnieli również podstawowe zasady zachowania się w sytacji zagrożenia życia i zdrowia, jak np. kontakt z groźnym psem, zgubienie się.

16.10.2017
Wizyta w Niepublicznym Przedszkolu Specjalnym w Biłgoraju

W dniu 17 października przedszkolaki z grupy ,,Krasnale" w odpowiedzi na zaproszenie wychowanków Niepublicznego Przedszkola Specjalnego w Biłgoraju odwiedziły przedszkole oraz uczestniczyły w zajęciach pt.: ,,Jabłkowy zawrót głowy".

13.10.2017
Dzień Edukacji Narodowej

Dziś w naszym przedszkolu odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość przygotowały dzieci z grup Biedronki, Smerfy i Misiaczki pod opieką swoich Pań. 

25.09.2017
POZNAJEMY GINĄCE ZAWODY - spotkanie z garncarzem

W ramach spotkań z przedstawicielami ginących zawodów, 25 września nasze przedszkolaki odwiedził garncarz z pracowni garncarskiej LEP-Gar. Pan garncarz przed pokazem opowiedział dzieciom o glinie jako podstawowym surowcu wykorzystywanym dawniej w garncarstwie i rzeźbiarstwie. Następnie każde dziecko mogło usiąść przy kole garncarskim i przy pomocy naszego gościa ulepić swój dzbanuszek.

27.06.2017
Festyn Rodzinny

Festyn Rodzinny odbył się 26 czerwca na placu zabaw obok przedszkola. Były śpiewy, tańce, zabawy oraz słodki poczęstunek, a wszystko po to, aby dzieci wraz z rodzicami mogły wspólnie spędzić czas.

01.06.2017
Dzień Dziecka w Domku Przedszkolaka

Z okazji Dnia Dziecka

życzymy wszystkim Dzieciom,

aby ich dzieciństwo

było jak najlepsze

i trwało jak najdłużej!!!

01.06.2017
Dzień Mamy i Taty

W czwartek, dzieci z grupy "Motylki" i "Krasnale" świętowały Dzień Mamy i Taty.

25.05.2017
,,Jan Paweł II - w oczach dziecka - podróże misyjne.”

25 maja w Katolickim Przedszkolu im. św. Jana Pawła II w Biłgoraju odbyło się uroczyste podsumowanie IV Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego ,,Jan Paweł II - w oczach dziecka - podróże misyjne.”   

21.05.2017
Mundial Dziecięcy po raz drugi

W sobotę 20 maja w Biłgoraju odbył się turniej piłki nożnej „Mundial Dziecięcy” po raz drugi organizowany przez Akademię Piłkarską GOL.

18.05.2017
Konkurs plastyczny "Niezapominajka i inne kwiaty wiosny"

W czwartkowe przedpołudnie 18 maja 2017 r. w Akademii Przedszkolaka Publicznym Przedszkolu Językowym w Biłgoraju odbyło się podsumowanie IX. edycji międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego „Niezapominajka i inne kwiaty wiosny".

17.05.2017
Park rekreacji Zoom Natury

W środę grupa "Krasnali" i "Motylków" wraz z opiekunami wybrała się do Janowa Lubelskiego, gdzie znalazła mnóstwo ciekawostek oraz interaktywnych atrakcji.

16.05.2017
Wizyta uczniów ze szkoły podstawowej

16 maja do Domku Przedszkolaka zawitała grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju, która zaprezentowała wiersze znanych poetów.

11.05.2017
Wycieczka do biblioteki

Dnia 11.05.2017r. dzieci z grupy "Misiaczki", "Krasnale" oraz "Motylki" udały się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza oraz wzbogacenie słownictwa dzieci. 

24.04.2017
XIV Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej

W sobotnie przedpołudnie 22 kwietnia, w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się XIV Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej.

26.03.2017
Przyjaźń i tolerancja w poezji dziecięcej

24 marca odbył się Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Recytatorski pt. „Przyjaźń i tolerancja w poezji dziecięcej”.  Dzieci ze wszystkich grup pięknie recytowały wiersze, czym zachwyciły nie tylko komisję, ale także widownię.

08.02.2017
"W krainie baśni i bajek"

Wycieczka w krainę baśni, razem z Księżniczką, Rycerzem czy Pszczółką – tak wyglądała zabawa podczas balu karnawałowego, jaki 8 lutego odbył się w Domku Przedszkolaka. Nie było to trudne zadanie, gdyż pięknie udekorowana sala oraz wspaniałe stroje dzieci ułatwiły basniową podróż.

06.02.2017
Liga Mistrzów Przedszkolaka

Fantastyczna atmosfera i wielkie sportowe emocje - tak wyglądał pierwszy turniej "Liga Mistrzów Przedszkolaka". Wydarzenie zostało zorganizowane przez klub sportowy Łada 1945 Biłgoraj, a odbyło się w sobotę, 4 stycznia, w hali sportowej Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących. 

31.01.2017
Spektakl kukiełkowy "Dzielny Tomek kompan Reksia"

We wtorkowe przedpołudnie 31 stycznia do Domku Przedszkolaka zawital Teatr Lalek „Pinokio” z Nowego Sącza z przedstawieniem „Dzielny Tomek kompan Reksia”.

20.01.2017
Ferie w przedszkolu

Tego roku w ferie dopisała prawdziwie zimowa aura. Długo też nie czekaliśmy, aby przyjechać do przedszkola sankami. Panie wychowawczynie wraz z dziećmi wyruszyły na saneczki. Nasze zaprzęgi wyglądały, jak prawdziwe zaprzęgi Eskimosów.

12.01.2017
XVI Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Już po raz kolejny mieliśmy możliwość poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. 11 stycznia Dzieci z naszego przedszkola wystąpiły w Biłgorajskim Centrum Kultury podczas XVI Międzyprzedszkolnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek zorganizowanego przez Samorządowe Przedszkole Nr 2 w Biłgoraju.

11.01.2017
Koncert kolęd w Domku Przedszkolaka

11 stycznia 2017r. w Domku Przedszkolaka odbył się koncert kolęd w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia w Biłgoraju. Podczas spotkania Przedszkolaki miały okazję wysłuchać pięknych melodii, a także mogły śpiewać kolędy oraz zapoznać sie z różnymi instrumentami muzycznymi.

22.12.2016
"Pójdźmy wszyscy do stajenki"

22 grudnia w Domku Przedszkolaka dzieci 3- i 4-letnie z grup „Smerfy” i „Misiaczki” pod kierunkiem swoich pań: Marty Polowy, Aleksandry Obszyńskiej i Moniki Łaby zaprezentowały przybyłym rodzicom i całej społeczności przedszkolnej „Jasełka”. 

20.12.2016
Warsztaty bożonarodzeniowe w grupach ,,Motylki" i ,,Krasnale"

Magiczny czas świąt Bożego Narodzenia zagościł już w Domku Przedszkolaka. W świąteczny nastrój wprowadziło zebranych wspólne kolędowanie, które poprzedziło warsztaty bożonarodzeniowe, zorganizowane przez wychowawczynie najstarszych grup. 

16.12.2016
Zapraszamy na Jasełka

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na Jasełka
w wykonaniu dzieci z grup Smerfy i Misiaczki,
które odbędą się 22 grudnia (czwartek)
o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej przedszkola
 

15.12.2016
Konkurs Plastyczny "Mój Miś"

Po raz kolejny Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży w Biłgoraju zaprosiła przedszkolaków do wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym „Mój Miś”.  Dzieci z naszego przedszkola z wielkim zapałem i zaangażowaniem oraz przy pomocy pań nauczycielek i rodziców przystąpiły do wykonania prac przedstawiających postać misia.

08.12.2016
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

8 grudnia gościliśmy w Domku Przedszkolaka  aktorów białostockiego teatru. Mali widzowie zostali wprowadzeni  w świat wyobraźni przedstawieniem  pt.„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. 

06.12.2016
Witamy Gościa z prezentami!

06 grudnia  przedszkolaki z wielką radością powitały Św. Mikołaja, który przybył do Domku Przedszkolaka z ogromnym workiem prezentów.

01.12.2016
Gość z Dalekiej Krainy...

06 grudnia dzieci w Domku Przedszkolaka z wielką radością powitały Św. Mikołaja, który przybył w tym roku wraz ze swoim pomocnikiem Elfem z ogromnym workiem prezentów.

25.11.2016
Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja.
 

23.11.2016
XII Międzyprzedszkolne Spotkania Teatralne

W środę na scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury odbyły się XII Międzyprzedszkolne Spotkania Teatralne zorganizowane przez Samorządowe  Przedszkole nr 1 w Biłgoraju.

18.11.2016
Wyjazd do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

W dniu 18 listopada dzieci z grup: "Krasnale" i "Motylki" wraz z opiekunami odwiedzili fabrykę bombek choinkowych w Nowej Dębie. 

09.11.2016
Święto Niepodległości

W naszym przedszkolu już 9.11.2016r. obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Grupa dzieci 5 i 6 letnich przygotowała uroczystość, podczas której zaprezentowała wiersze i piosenki na temat naszego kraju i jego symboli narodowych.

03.11.2016
Ogłoszenie

Kontynując tradycję wspólnego świętowania ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, zapraszamy w tym roku babcie i dziadków naszych przedszkolaków na uroczystą akademię upamiętniającą to ważne wydarzenie. 

27.10.2016
PAMIĘTAMY...

Okres przed Świętami Zmarłych to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu.

18.10.2016
Jesień w poezji

18 października do Domku Przedszkolaka zawitała grupa gimnazjalistów z Gimnazjum nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju, która pod opieką p. Anny Bielak zaprezentowała wiersze o tematyce jesiennej.

14.10.2016
Dzień Edukacji Narodowej

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie.

12.10.2016
Spotkanie z Panem Leśniczym

Nasze przedszkole w szczególny sposób dba o kształtowanie przyjaznego stosunku przedszkolaków do przyrody. W środę 12 października przybył do nas zaprzyjaźniony pan leśniczy, który opowiedział nam o tym, co się dzieje w lesie jesienią. 

29.09.2016
Pani Pielęgniarka z wizytą w przedszkolu

29 września 2016 r. nasze przedszkole odwiedził specjalny gość – pani pielęgniarka – Agata Machalska-Mamona - mama Hani.

26.09.2016
Wizyta w muzeum „Zagroda Sitarska”

Wizyta w skansenie związana była z poznawaniem dawnych tradycji sitarskich regionu biłgorajskiego. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały wyposażenie dawnej chaty: meble i sprzęty.

01.09.2016
Serdecznie witamy po wakacjach!

Wszystkim życzymy wiele radosnych chwil spędzonych w naszym przedszkolu, dużo uśmiechów, wspaniałych zabaw i ciekawych zajęć.

03.08.2016
Wycieczka do Magicznych Ogrodów

03 sierpnia dzieci z Domku Przedszkolaka wraz z opiekunami wyjechały na wycieczkę do Tematycznego Parku Rodzinnego „Magiczne Ogrody” w Janowcu. Czarodziejskie miejsce urzekło nas tajemniczością, obecnością niezwykłych istot i różnorodnością barw. 

28.06.2016
Akademia z okazji zakończenia roku szkolnego.

28.06. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla dzieci z grupy "Biedronki" oraz rozpoczęcie wakacji. W uroczystości brały udział wszystkie grupy wiekowe przedszkolaków. Absolwenci, żegnali się wierszami i piosenkami. 

15.06.2016
Wycieczka do Zamościa

15.06 odbyła się wycieczka do Zamościa. Przedszkolaki miały okazję zwiedzić to piękne miasto z przewodnikiem oraz samodzielnie zrobić lizaka w Manufakturze Cukierków „Tęcza”. Wycieczka była bardzo ciekawa i udana, wszyscy zadowoleni i szczęśliwi wrócili do domu, pełni wrażeń i miłych wspomnień (a także słodyczy).

06.06.2016
Przedszkolaki na przedstawieniu "Śpiąca Królewna"

6 czerwca nasze przedszkolaki z grup "Motylki", "Krasnale" i "Biedronki" skorzystały z zaproszenia Katolickiego Przedszkola i udały się na przedstawienie pt. "Śpiąca Królewna" .

02.06.2016
Dzień Dziecka cd.

Nasze przedszkolaki doskonale znają datę 1 czerwca - wiedzą, że w tym dniu świętują DZIECI!!!

31.05.2016
Dzień Dziecka w Fikolandzie

30 maja (w poniedziałek) dzieci z grup "Misiaczki", "Krasnale", "Biedronki" wybrały się ze swoimi paniami do Fikolandu aby świętować zbliżający się Dzień Dziecka.  

25.05.2016
Festyn Rodzinny z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca.

Dnia 25 maja w Domku Przedszkolaka odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Festyn Rodzinny zapisał się na stałe wśród imprez organizowanych przez nasze przedszkole, jest lubiany przez wszystkich rodziców i dzieci. 

21.05.2016
Mundial Dziecięcy 2016

21 maja na boisku piłkarskim "Orlik" przy Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju odbył się turniej piłki nożnej dla dzieci pod nazwą "Mundial Dziecięcy".

20.05.2016
Wycieczka do Muzeum Wsi Lubelskiej

20 maja w piątek dzieci z grup "Biedronki" i "Krasnale" wraz z rodzicami i wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. 

12.05.2016
Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa

W czwartek, 12 maja, przedszkolaki rywalizowały w zawodach na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

11.05.2016
Dbamy o naszą Ziemię

Dzieci uczęszczające na zajęcia teatralne pod opieką pani Eweliny Wlaź przygotowały inscenizację teatralną pt. "Dbamy o naszą Ziemię".

29.04.2016
Wizyta w Szkółce Leśnej Bojary

Niezwykłą lekcję przyrody przeżyły przedszkolaki z „Domku Przedszkolaka”. Na Szkółce Leśnej Bojary dzieci wraz z rodzicami i wychowawczyniami grup: „Biedronki”, „Krasnele” i „Motylki” podziwiały nadejście wiosny. Przedszkolaki miały okazję na żywo zobaczyć różne gatunki drzew iglastych i liściastych. Udało się również spotkać leśne zwierzęta: wiewiórkę i zająca.

25.04.2016
Dzień Marchewki

25 kwietnia nasze przedszkole zamieniło się w marchewkową krainę! Wszyscy ubrani byliśmy na pomarańczowo, na głowie każdy miał marchewkową opaskę, w salach roznosił się zapach świeżo startej marchewki - tego dnia obchodziliśmy Dzień Marchewki. 

19.04.2016
Wizyta w bibliotece

19.04.2016r. we wtorek przedszkolaki z grup "Biedronki" i "Krasnale" wraz se swoimi paniami wybrały się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej dla Dzieci i Młodzieży w Biłgoraju.

18.04.2016
XVII Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych

Dnia 14.04.2016r. w czwartek dzieci z grup "Biedronki" i "Krasnale" wzięły udział w XVII Powiatowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Tarnogrodzie wystawiając przedstawienie pt. "Jarzębinka". 

22.03.2016
Życzenia Wielkanocne

Na zbliżające się Święta Wielkanocne

przesyłamy najserdeczniejsze życzenia.

Niech Zmartwychwstały Chrystus

wnosi pokój i radość

oraz darzy potrzebnymi łaskami

w codziennym życiu.

Życzą: Dyrekcja, Nauczyciele oraz Dzieci z ,,Domku Przedszkolaka"

21.03.2016
V "Powitanie Wiosny na Sportowo"

Biłgorajskie przedszkolaki po raz piąty "Powitały wiosnę na sportowo". Impreza rozpoczęła się od tradycyjnego topienia Marzanny. Organizatorami imprezy oraz sponsorami upominków dla dzieci byli "Domek Przedszkolaka" i OSiR Biłgoraj.

17.03.2016
Mali recytatorzy "W krainie dziecięcej fantazji"

Każde dziecko rodzi się z naturalną, bogatą wyobraźnią. Ważne jest zatem, by stwarzać dziecku okazję do fantazjowania, kształtowania jej i wykorzystywania.

16.03.2016
Warsztaty plastyczne ,,Wielkanocne cuda"

Dnia 16.03.2016r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty wielkanocne, podczas których rodzice, dzieci wraz z nauczycielkami wykonali palmy wielkaniocne oraz ozdabiali pisanki. 

03.03.2016
Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Recytatorski

03 marca odbył się Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Recytatorski pt. „W krainie dziecięcej fantazji”. Konkurs zorganizowały nauczycielki:
Pani Dorota Kwik i Pani Marta Polowy. Dzieci ze wszystkich grup pięknie recytowały wiersze czym zachwyciły nie tylko komisję, ale także widownię.

18.02.2016
Teatrzyk ,,Królowa Śniegu"

12 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów krakowskiego Teatru „Art.-re”. Aktorzy wprowadzili dzieci w świat fantazji i wyobraźni w przedstawieniu pt.„Królowa Śniegu”. 

16.02.2016
Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Recytatorski

Drodzy Rodzice!!!
Zachęcamy do udziału w Wewnątrzprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem: ,,W KRAINIE DZIECIĘCEJ FANTAZJI",
który odbędzie sie 03.03.2016r. (czwartek) o godzinie 10.00 w Domku Przedszkolaka.

03.02.2016
W Krainie Lodu - bal karnawałowy

3-ego lutego nasze przedszkolaki bawiły się na balu karnawałowym. W tym roku przenieśliśmy się do "Krainy Lodu". Tegoroczne kreacje były niezwykle barwne i bardzo ciekawe.

28.01.2016
Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to osoby niezwykle ważne w życiu każdego dziecka, dlatego nasze przedszkolaki chciały w tym roku w szczególny sposób podziękować im za bliskość, opiekę, miłość...

20.01.2016
XV Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Już poraz kolejny mieliśmy możliwość poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z naszego przedszkola wystąpiły w Biłgorajskim Centrum Kultury (20.01.2016r.) podczas Międzyprzedszkolnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek zorganizowanego przez Samorządowe Przedszkole Nr 2 w Biłgoraju.

21.12.2015
Życzenia bożonarodzeniowe

Serdeczne życzenia szczęśliwych,

zdrowych i radosnych

Świąt Bożego Narodzenia

oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów

w nadchodzącym Nowym Roku 

21.12.2015
Jasełka w naszym przedszkolu

21 grudnia w „Domku Przedszkolaka” dzieci z najmłodszych grup – ”Misiaczki” i „Motylki” pod kierunkiem swoich pań nauczycielek zaprezentowały społeczności przedszkolnej i przybyłym rodzicom „Jasełka”.  

18.12.2015
Święta Bożego Narodzenia tuż tuż...

Rozpoczął się radosny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

16.12.2015
Konkurs plastyczny ,,Mój Miś" - rozstrzygnięty

Dzieci z „Domku Przedszkolaka” wzięły udział w Konkursie Plastycznym „Mój Miś”. Była to już VI edycja tego konkursu. Historia konkursu związana jest z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia. Konkurs zorganizowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży w Biłgoraju.

10.12.2015
Pasowanie na Przedszkolaka

W piątek, 13 listopada 2015r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Dzieci z grup "Misiaczki", "Motylki" i "Krasnale" zaprezentowały swoje umiejętności wokalne oraz recytatorskie, czym udowodniły gotowość wstąpienia do grona Dzielnych Przedszkolaków.

08.12.2015
Mikołaj w naszym przedszkolu

4 grudnia (w piątek) nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość z wielkim workiem prezentów - Św. Mikołaj! 

07.12.2015
"Wróżka Malwinka i jej przygód kilka"

Nasze przedszkolaki bardzo lubią oglądać przedstawienia teatralne, dlatego też często zapraszamy do naszego przedszkola różne grupy teatralne. Tym razem dzieci miały okazję obejrzeć "Wróżkę Malwinkę i jej przygód kilka".

07.12.2015
Dzień Pluszowego Misia

W naszym przedszkolu 25 listopada odbył się "Dzień Pluszowego Misia". Tego dnia dzieci ze wszystkich grup przyniosły swoje pluszowe misie. Nie zabrakło tańców i wesołych zabaw z maskotkami. Chętne przedszkolaki prezentowały wszystkim swoje ulubione przytulanki. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"  

25.11.2015
XI Międzyprzedszkolne Spotkania Taetralne

24.11.2015r. na scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury odbyły się XI Miedzyprzedszkolne Spotkania Teatralne zorganizowane przez Samorządowe  Przedszkole nr 1 w Biłgoraju.

19.11.2015
Wewnątrzprzedszkolny konkurs plastyczny "Odżywiam się zdrowo"

Zdrowie jest najważniejszą wartością każdego człowieka, a żeby długo cieszyć się dobrym samopoczuciem i tryskać energią należy się zdrowo odżywiać.

17.11.2015
Poznajemy zawód fotografa

5 listopada w czwartek dzieci z grup „Biedronki” i „Krasnale” odwiedziły studio fotograficzne FOTO ZAWOJSKA. 

16.11.2015
Warsztaty jesienne w grupach "Biedronki" i "Krasnale"

W czwartkowe popołudnie (4 listopada) sala Biedronek i Krasnali zamieniła się w pracownię artystyczną, w której powstawały jesienne cuda z darów jesieni.

13.11.2015
Spotkanie z piosenką patriotyczną

W poniedziałkowe popołudnie 9 listopada w „Domku Przedszkolaka” zgromadzili się rodzice wraz z przedszkolakami oraz dyrekcja i nauczyciele na „Spotkaniu z piosenką patriotyczną”. W ten sposób wspólnie chcieliśmy uczcić kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

13.11.2015
Pamiętamy o zmarłych...

W czwartek 29 października dzieci z grupy ,,Biedronki" i Krasnale" wybrały się na Cmentarz w Biłgoraju. 

04.11.2015
Smacznie, zdrowo, kolorowo...

28 października nasze przedszkole odwiedziła Pani Eliza Gilowska – nauczycielka ZSZiO w Biłgoraju wraz ze swoimi uczennicami z Technikum Gastronomicznego Agatą Maciocha i Karoliną Mamczarz.

02.11.2015
Teatrzyk "Wilk i Zając"

W poniedziałek 26.10. przedszkolaki miały okazję obejrzeć i uczestniczyć w spektaklu interaktywnym "Wilk i Zając", wystawionym przez Studio Małych Form Teatralnych "Art -re" z Krakowa. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

30.09.2015
"Bezpieczna droga do przedszkola"

Od początku roku szkolnego dzieci w naszym przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim.

24.09.2015
"Żyjmy zdrowo i aktywnie" - spotkanie z dietetykiem

24 września br. zostało zorganizowane w naszym przedszkolu spotkanie dotyczące zasad zdrowego odżywiania oraz higieny, które było podsumowaniem projektu "Żyjmy zdrowo i aktywnie" dofinansowanego przez Firmę Model Opakowania Sp. z o.o

23.09.2015
Wizyta w warzywniaku

23 września przedszkolaki z grup: "Motylki", "Krasnale" i "Biedronki" wraz ze swoimi paniami udały się do sklepu warzywniczego w związku z realizacją zagadnień dotyczących jesiennych darów z sadu i ogrodu.

03.09.2015
ZAJĘCIA DODATKOWE

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zajęć dodatkowych w roku szkolnym 2015/2016 i zapraszamy na zebranie 8.09 (wtorek) o godz.15.30.

19.08.2015
Wycieczka do JuraParku w Bałtowie

19.08.2015 dzieci z "Domku Przedszkolaka" wraz z opiekunami pojechały na jednodniową wycieczkę do Parku Jurajskiego w Bałtowie. 

17.06.2015
Wycieczka do ZOO w Zamościu

W dniu 17.06 "Motylki" i "Krasnale" wraz ze swoimi opiekunami wybrały się do Ogrodu Zoologicznego w Zamościu. Podczas wycieczki dzieci zobaczyły i poznały wiele ciekawych gatunków gadów, ssaków, płazów, ptaków i ryb.

03.06.2015
Z wizytą w gospodarstwie...

3.06.2015r przedszkolaki wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa rolnego Państwa Spustków w Księżpolu.

29.05.2015
ŚWIĘTUJEMY RODZINNIE

Wspólne pieczenie kiełbasek, zabawy integracyjne, bańki mydlane… To tylko niektóre z licznych atrakcji, które czekały na uczestników Festynu Rodzinnego zorganizowanego z okazji Dnia Mamy i Taty przez Publiczne Przedszkole „Domek Przedszkolaka”.

28.05.2015
SPEKTAKL TETRALNY "JAŚ I MAŁGOSIA"

W poniedziałek 01.06.2015r. z okazji Dnia Dziecka planowane jest wyjście 4, 5, 6 - latków do Biłgorajskiego Centrum Kultury na spektakl teatralny "Jaś i Małgosia" w wykonaniu Teatru "Maska" z Rzeszowa. Cena biletu 5 zł.
 

27.05.2015
FESTYN RODZINNY

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców i dzieci na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Mamy i Taty - już w najbliższy piątek! (29.05.2015r, miejsce: Dąbrowica, godz. ok. 13/14.)

Podczas festynu wiele atrakcji:

27.05.2015
HARMONOGRAM IMPREZ

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem imprez w naszym przedszkolu w miesiącach maj, czerwiec (materiał do pobrania)

26.05.2015
"Cała Polska czyta dzieciom"

W naszym przedszkolu wszyscy doskonale wiedzą, że dzieci uwielbiają, gdy im się głośno czyta.

21.05.2015
Przestawienie „Zajęcza chatka” w wykonaniu SMF Art.-Re z Krakowa

Sprytny lis podstępem zajął chatkę małemu zajączkowi. Zapłakany zajączek prosił napotkane zwierzątka: pieska, misia, krówkę i kogucika o pomoc w jej odzyskaniu. Wszystkie zwierzątka chciały mu pomóc. Próbowały wpłynąć na zachowanie lisa, aby zajączek mógł odzyskać swój domek…

02.04.2015
W wielkanocnym nastroju...

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju
oraz wesołego Alleluja!

23.03.2015
"Powitanie Wiosny na Sportowo"

23 marca 2015r. już po raz czwarty nasze przedszkolaki powitały wiosnę na sportowo.  W imprezie wzięły również udział zaprzyjaźnione biłgorajskie przedszkola.  Organizatorami i sponsorami nagród było Publiczne Przedszkole "Domek Przedszkolaka" w Biłgoraju oraz OSiR Biłgoraj. Sponsorami nagród byli Publiczne Przedszkole "Domek Przedszkolaka" oraz Firma Model Opakowania Sp. z o.o, która dofinansowała imprezę w ramach projektu "Żyjmy zdrowo i aktywnie".

15.03.2015
"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

26 marca 2015r. w Biłgorajskim Centrum Kultury w Biłgoraju odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Recytatorski pod hasłem ,,Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat", którego organizatorem był Junior Sp.z.o.o ,,Bajkowe Przedszkole"

08.03.2015
Oglądamy spektakl teatralny

Parze królewskiej rodzi się długo wyczekiwana córka – księżniczka Aurora.  Na uroczystość chrztu do pałacu przybywają dobre wróżki, żeby obdarować księżniczkę cennymi darami…. Król zapomina jednak o zaproszeniu Diaboliny, która z zemsty rzuca na Aurorę zły czar. O kim mowa?

20.02.2015
Bal karnawałowy

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Nasze przedszkolaki również bawiły się na balu karnawałowym. Tegorocznym motywem przewodnim naszego balu były Hawaje. Zabawom i szaleństwom przy muzyce nie było końca…

 

12.02.2015
"Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek..."

Dzisiaj nasze przedszkolaki kultywując tradycję tłustego czwartku piekły wraz ze swoimi paniami faworki. Pod bacznym okiem pań, dzieci samodzielnie wałkowały, kroiły, przekładały ciasto i „wyczarowywały” faworki.

19.01.2015
DZIEŃ BABCI I DZIADKA w grupach „Motylki” i „Krasnale”

„Babcia i Dziadek są tacy wspaniali
i zawsze chętnie bawią się z nami!
Lubimy z Wami spędzać czas,
Babciu i Dziadku kochamy was!”

16.01.2015
Koncert kolęd

W dniu 16.01.2015r. w naszym przedszkolu odbył się koncert kolęd w wykonaniu dzieci i młodzieży z Państwowej Szkoły Muzycznej Pierwszego  Stopnia w Biłgoraju ". Przedszkolaki, podczas spotkania, miały okazję nie tylko wysłuchać pięknego koncertu, ale też mogły śpiewać kolędy oraz zapoznać sie z różnymi instrumentami muzycznymi.

15.01.2015
Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” w „Domku Przedszkolaka”

Książka w wychowaniu i rozwoju człowieka, i to już od najmłodszych jego lat,  odgrywa niezwykle istotną rolę, rozwija wrażliwość i wpływa na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i ceniąc - nasze przedszkole również włączyło się w społeczną kampanię „Cała Polska Czyta Dzieciom” .

23.12.2014
"Pójdźmy wszyscy do stajenki..."

Dnia 23 grudnia zapanował w naszym przedszkolu świąteczny nastrój. Wszystko za sprawą najmłodszych przedszkolaków z grup „Motylki” i „Krasnale”, które pod kierunkiem swoich pań Doroty Kwik i Ewy Ćwikła zaprezentowały „Jasełka”. Mali aktorzy doskonale wcielili się w swoje role. 

19.12.2014
Jasełka bożonarodzeniowe

Drodzy Rodzice, informujemy, że jasełka bożonarodzeniowe odbędą się w naszym przedszkolu 23 grudnia (wtorek) o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy do udziału!

15.12.2014
Warsztaty bożonarodzeniowe w grupach "Motylki" i "Krasnale"

15-ego grudnia nasze przedszkole zamieniło się na moment w pracownię plastyczną, w której powstały przepiękne, ręcznie zdobione bombki choinkowe. Dzieci z grup „Motylki” i „Krasnale” przywitały swoich rodziców śpiewając piosenki, które wprowadziły świąteczny nastrój. Przy dźwiękach kolęd powstawały przepiękne ozdoby choinkowe. 

12.12.2014
Konkurs Plastyczny "Mój Miś"

Dzieci z naszego przedszkola po raz kolejny wzięły udział w Konkursie Plastycznym „Mój Miś”. Konkurs zorganizowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży w Biłgoraju. Nasze przedszkolaki z zapałem wykonywały swoje prace przedstawiające postać misia. Do udziału w konkursie przyłączyli się również rodzice. 

11.12.2014
Święta Bożego Narodzenia 2014

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy chwil wypełnionych radością i miłością, 
niosących spokój i odpoczynek. Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,
pełnego optymizmu, wiary, szczęścia oraz powodzenia w życiu osobitym i zawodowym,
życzą Dyrekcja i pracownicy Przedszkola Publicznego "Domek Przedszkolaka".

05.12.2014
"Święty Mikołaju czekamy na Ciebie...!"

W piątek, 5 grudnia wszystkie dzieci w „Domku Przedszkolaka” z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa – MIKOŁAJA. 

26.11.2014
"Hokus - pokus, czary - mary..." - Andrzejki 2014

W dniu św. Andrzeja zgodnie z ludową tradycją polskie dziewczęta wróżyły sobie, jaka je czeka przyszłość. Kultywując ten znany zwyczaj 26 listopada zostały zorganizowane w grupie „Smerfy” zajęcia otwarte z udziałem rodziców, połączone z wieczorem wróżb i magii.

25.11.2014
Nasz przyjaciel - PLUSZOWY MIŚ

25 listopada tradycyjnie już w „Domku Przedszkolaka” obchodziliśmy "Światowy Dzień Pluszowego Misia". Dzieci ze wszystkich grup przyniosły w tym dniu do przedszkola swoje ukochane pluszaki.

05.11.2014
Uczcijmy wspólnie Święto Niepodległości

Zapraszamy rodziców i dzieci na spotkanie w dniu 10.11.2014r. (poniedziałek) o godz. 15:30 w sali gimnastycznej, celem spotkania jest uczczenie Święta Niepodległości poprzez wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Serdecznie zapraszamy!

03.11.2014
Pamiętamy o tych, którzy odeszli...

W poniedziałek 3 listopada wybraliśmy się na Cmentarz w Biłgoraju. Razem z przedszkolakami zapaliliśmy znicze na grobach tych osób i żołnierzy, którzy stracili życie walcząc o wolność i niepodległość naszego miasta i ojczyzny.

22.10.2014
"Czarodziejski młynku miel, o co proszę dać mi chciej..."

20 października po raz kolejny już odwiedziło nasze przedszkole Studio Małych Form Teatralnych „Art.-Re” z Krakowa. Tym razem mieliśmy okazję obejrzeć spektakl pt.” Zaczarowany młynek”.

14.10.2014
MOC ŻYCZEŃ z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dnia 14.10.2014 r. w ,,Domku Przedszkolaka” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która była dedykowana wszystkim pracownikom przedszkola.

09.10.2014
Karetka pogotowia w naszym przedszkolu

Czwartek 9 października był w „Domku Przedszkolaka” dniem pełnym wrażeń i emocji - do naszego przedszkola przyjechała karetka pogotowia ratunkowego „Grupy ARION Szpitale”! Dzięki tej wizycie nasze przedszkolaki dowiedziały się bardzo dużo ciekawych i ważnych rzeczy m.in.: co to jest pogotowie ratunkowe i na czym polega praca ratowników medycznych. 

01.10.2014
"Jesienią, jesienią sady się rumienią..."

Wraz z nadejściem jesieni w naszym przedszkolu zorganizowano konkurs plastyczny „Jesienią, jesienią sady się rumienią…”. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej jesienny sad. 

30.09.2014
FESTYN RODZINNY "DZIEŃ JABŁKA"

27 września w Publicznym Przedszkolu „Domek Przedszkolaka” odbył się Festyn Rodzinny z okazji Światowego Dnia Jabłka. Festyn został połączony z akcją charytatywną na rzecz chorego chłopca.

24.09.2014
Zapraszamy na Festyn Rodzinny "DZIEŃ JABŁKA"

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i dzieci z naszego przedszkola na Festyn Rodzinny pod hasłem "Dzień Jabłka", który odbędzie się 27.09.2014r. (sobota), rozpoczęcie o godz. 11:00, na przedszkolnym placu zabaw.

01.09.2014
ZEBRANIE Z RODZICAMI

Zebranie ogólne z rodzicami odbędzie się dnia 04.09.2014r. (czwartek) o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej. Po zebraniu ogólnym odbędą się spotkania w poszczególnych grupach z wychowawcami. Serdecznie zapraszamy!

01.09.2014
WITAJ PRZEDSZKOLE!!!

Wraz z nowym rokiem szkolnym 2014/2015 serdecznie witamy wszystkie Przedszkolaki. Przed Wami piękny czas zabawy, nauki, nowych przyjaźni i doświadczeń. Życzymy Wam samych sukcesów i mnóstwo radości!

30.06.2014
WAKACJE!!!

Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom samych słonecznych dni, udanych i ciekawych podróży, radosnego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do przedszkola!   Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy przedszkola

Kącik dla Rodziców

brak wpisów
Nasze prace Działo się
PRZEJDŹ DO INNEJ GRUPY: MISIACZKISMERFYBIEDRONKI