Strona główna / Grupy / Krasnale witają / Działo się / 2014 / FESTYN RODZINNY "DZIEŃ JABŁKA"

FESTYN RODZINNY "DZIEŃ JABŁKA"

30.09.2014

27 września w Publicznym Przedszkolu „Domek Przedszkolaka” odbył się Festyn Rodzinny z okazji Światowego Dnia Jabłka. Festyn został połączony z akcją charytatywną na rzecz chorego chłopca.

Organizatorem imprezy były: Stowarzyszenie „Domek Przedszkolaka”, Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej oraz Publiczne Przedszkole „Domek Przedszkolaka”. Festyn odbył się dzięki grantowi otrzymanemu przez Stowarzyszenie „Domek Przedszkolaka” w ramach projektu „Razem weselej” dofinansowanego w ramach projektu „Mikrodotacje FIO Lubelskie Lokalnie” ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu - Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Partnerów: Biłgorajskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., Gminie Zwierzyniec oraz Apis S.A.

W sobotnie przedpołudnie ogród przedszkolny zmienił się nie do poznania! Pojawiły się pięknie malowane kolorowe jabłka, bukiety jesiennych kwiatów oraz balony. Dla przybyłych gości zorganizowano cztery bogato zastawione stoiska kulinarne – motywem przewodnim przygotowanych potraw było oczywiście jabłko. Uroczystość otworzyła pani dyrektor Anna Piętal, która powitała dzieci i rodziców, podziękowała sponsorom imprezy oraz życzyła wszystkim udanej zabawy.

Organizatorzy zaproponowali uczestnikom urozmaicony pogram i wiele atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Podczas festynu dzieci z poszczególnych grup wiekowych prezentowały swoje umiejętności wokalne oraz plastyczne. W programie występów pojawiły się piosenki nawiązujące tematycznie do Dnia Jabłka. Podczas festynu rozstrzygnięto również Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Plastyczny „Jesienią, jesienią sady się rumienią…”, wręczono dyplomy i nagrody uczestnikom konkursu. W konkurencjach drużynowych połączono siły dzieci i rodziców. Nie zabrakło jedzenie jabłka zawieszonego na sznurku, obierania jabłka ze skórki, picia soczku przez słomkę i smoczek. Wiele emocji wzbudziło pisanie wierszy, których motywem miało być jabłko. Rodzice wykazali się niebywałym talentem poetyckim - powstały ciekawe, humorystyczne wierszyki promujące nasze polskie, zdrowe jabłka.

Na zakończenie festynu organizatorzy zaprosili rodziców do wspólnego grillowania. Pieczone kiełbaski zjedzone w miłym gronie smakowały wybornie. Wszystkim uczestnikom festynu oraz osobom, które przyczyniły się do jego organizacji serdecznie dziękujemy!

PRZEJDŹ DO INNEJ GRUPY: MISIACZKISMERFYBIEDRONKI