Strona główna / Grupy / Krasnale witają / Działo się / 2017 / Spektakl kukiełkowy "Dzielny Tomek kompan Reksia"

Spektakl kukiełkowy "Dzielny Tomek kompan Reksia"

31.01.2017

We wtorkowe przedpołudnie 31 stycznia do Domku Przedszkolaka zawital Teatr Lalek „Pinokio” z Nowego Sącza z przedstawieniem „Dzielny Tomek kompan Reksia”.

Spektakl dydaktyczno – wychowawczy zabrał młodych widzów w świat wartości, takich jak: dobro, uczciwość, sprawiedliwość, umiejętność dzielenia się z biednymi. Przedstawienie ukazało perypetie biednego pastuszka Tomka, który pomimo swojej pracowitości i rzetelności zostaje oszukany przez skąpego i niesprawiedliwego kramarza. W trudnej sytuacji pomaga mu ptaszek ofiarując pastuszkowi zaczarowany kufer pełen skarbów. Tomek postanawia się podzielić swoim bogactwem z biednymi. W jego poczynaniach pomaga mu  wierny psi towarzysz- Reksio. Przedstawienie bardzo spodobało się wszystkim Przedszkolakom. Na uznanie zasługiwała również piękna muzyka, ręcznie malowana scenografia oraz własnej produkcji kukiełki.

PRZEJDŹ DO INNEJ GRUPY: MISIACZKISMERFYBIEDRONKI