08.04.2024
Zabawy sensoryczne

Sensoryczne zabawy i aktywności to między innymi przesypywanie różnych substancji: grochu, soczewicy, fasoli, kaszy czy ryżu. Właśnie takie zabawy przygotowała dla dzieci z wszystkich grup pani Bożenka. Dzieci były zaciekawione i zafascynowane różnymi kształtami, twardością, fakturą dotykanych przedmiotów.

04.04.2024
Urodziny Jessicy, Martynki, Wojtka, Oliwii i Filipa

Świnka Peppa się raduje, Marshall 100 lat Wam winszuje.
Masha kartkę pomaluje, a Niedźwiedź prezent szybko spakuje.
Wszyscy wokoło się zbierają i 100 lat Wam śpiewają.
Bo dziś Wasze urodziny, więc zdrowia i radości życzymy.

28.03.2024
Wyniki i wręczenie nagród w Konkursie Plastycznym pt.: "Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna"

Dziś nastąpiło wręczenie nargód w Konkursie Plastycznym pt.: "Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna" organizowanego przez Publiczne Przedszkole "Domek Przedszkolaka".

28.03.2024
Wesołych Świąt Wielkanocnych

Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół
życzą dzieci, nauczyciele i dyrekcja Publicznego Przedszkola "Domek Przedszkolaka" w Biłgoraju.

27.03.2024
Ozdoby Wielkanocne grupa "Smerfy"

Dzieci z grupy "Smerfy" przygotowując się do Świąt Wielkanocnych wykonały piękne ozdoby świąteczne. Zajączek wielkanocny z owsem będzie wspaniale prezentować się na wielkanocnym stole.

27.03.2024
Stroiki świąteczne z owsa

Dzieci z grupy "Krasnale" i "Misiaczki" przygotowały ozdoby świąteczne. Najpierw zasiały owies, a następnie udekorowały pisankami i kwiatkami.

27.03.2024
Wielkanocne babeczki

Wtorkowe przedpołudnie "Smerfy" spędziły bardzo pracowicie. Motywem przewodnim było pieczenie wielkanocnych babeczek. Zapach piekących się babeczek wypełnił całe przedszkole. Przedszkolaki świetnie się bawiły i z przyjemnością próbowały swoich wypieków. Dziękujemy "Smerfom" i Pani Kasi.

22.03.2024
Palmy Wielkanocne

Zgodnie z tradycją święcenia palm wielkanocnych w Niedzielę Palmową, dzieci z grupy "Krasnale" przygotowały na tę okazję palmy z pomocą Pani Ani.

21.03.2024
Powitanie Wiosny

Dzieci z przedszkola powitały Wiosnę kwiatami i piosenkami. Wspólnie spacerowały i szukały pierwszych oznak Wiosny.

15.03.2024
Urodziny Maksia

Na szóste urodzinki
Życzymy dziarskiej minki,
Pomysłów stu i sił,
Byś wciąż tak słodki był.

12.03.2024
Zabawy badawcze w gr. "Smerfy"

Z końcem lutego dzieci z gr. ,,Smerfy" w oczekiwaniu na wiosnę założyły hodowlę cebuli na szczypiorek. Dzieci samodzielnie wybrały cebulki, które później posadziły.
Każdy mały ogrodnik zabrał swoją posadzoną cebulkę do domu by dbać o nią, pielęgnować i obserwować jak się zmienia.

08.03.2024
Dzień Kobiet

W piątek chłopcy z naszego przedszkola podarowali przygotowane przez nich upominki swoim koleżankom.

Z okazji tego szczególnego dnia chcemy życzyć wszystkiego najlepszego, spełnienia wszystkich marzeń zarówno tych malutkich, jak i troszkę większych wszystkim kobietkom małym i dużym.

06.03.2024
W świecie dinozaurów

 W lutym „Biedronki” udały się do prehistorycznego świata dinozaurów. Z tej okazji  zorganizowaliśmy zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów.

22.02.2024
Urodziny

W pierwszym wagonie olbrzymie słonie.
Dalej żyrafy… lisy… niedźwiedzie…
Na samym końcu pyszny tort jedzie…
Zające z miną uśmiechniętą wołają:
Dziś jest Wasze święto!

20.02.2024
Sadzimy cebulki

Przedszkolaki we wszystkich grupach sadziły cebulki. Najpierw wsypywały ziemię do doniczek, następnie sadziły cebule i podlewały wodą. Dzieci wykonały zadanie wzorowo.

14.02.2024
Bal karnawałowy

Bal karnawałowy w dżungli - pod takim hasłem we wtorek 13 lutego odbył się bal.

Sala gimnastyczna zamieniła się w dżunglę, wyglądała bajecznie i kolorowo. Przepięknie przebrane przedszkolaki i ich nauczycielki z dumą prezentowały wymyślne stroje. Bal odbył się w cudownej atmosferze, wypełnionej uśmiechami. Dzieci bawiły się wesoło, każdy mógł zatańczyć przy pięknej muzyce. Cudownie że taka zabawa odbywała się w naszym przedszkolu, co roku.

09.02.2024
Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

Dzieci z grup: "Smerfy" i "Biedronki" wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

07.02.2024
Tłusty czwartek

Dzieci z grupy "Smerfy" zgodnie z polską tradycją, rozpoczynającą ostatni tydzień karnawału przygotowały faworki.

02.02.2024
Międzynarodowy Dzień Pizzy

W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Pizzy grupa "Smerfy" przygotowała ten pyszny przysmak. Oprócz dobrej zabawy, była okazja od tego, aby zapoznać się z procesem jej przygotowania. Teraz dzieci mogą wykonać swoją pizze w domu wspólnie z rodzicami.

26.01.2024
Dzień Babci i Dziadka w gr. "Biedronki"

26 stycznia odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka w grupie "Biedronki".
Wszystkie dzieci przepięknie wyraziły swoją miłość i wdzięczność jaką mają do swoich babć i dziadków w piosenkach i wierszach. Po części artystycznej dzieci obdarowały swoich bliskich przygotowanymi przez siebie upominkami.

25.01.2024
Dzień Babci i Dziadka w gr. "Misiaczki"

Grupa „Misiaczki” przygotowała występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pięknie śpiewali piosenki i tańczyli. Każdy przedszkolak wręczał swoim ukochanym dziadkom upominki. Na koniec przedszkolaki zasiedli na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

24.01.2024
Dzień Babci i Dziadka w gr. "Krasnale"

W środę do naszego przedszkola licznie przybyli Babcie i Dziadkowie zaproszeni przez dzieci z grupy "Krasnale". Mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Szczęśliwe i rozpromienione twarze dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

18.01.2024
Dokarmiamy ptaki zimą

W okresie zimowym bardzo trudno ptaszkom znaleźć pożywienie, dlatego dzieci z grupy „Smerfy” i ,,Biedronki" postanowiły zadbać o to, aby ptaki miały co jeść.
 Zanim nasze przedszkolaki przystąpiły do działania, najpierw dowiedziały się jak mądrze dokarmiać zwierzęta zimą, aby nieświadomie nie wyrządzić im krzywdy.

16.01.2024
Dzień Babci i Dziadka w gr. "Smerfy"

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a - 22 stycznia - Dzień Dziadka, to niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków, pełne radosnych uśmiechów i wzruszeń.

15.01.2024
Międzyprzedszkolny Koncert Kolęd

W Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się 12 stycznia 2024 roku Międzyprzedszkolny Koncert Kolęd. Nasze przedszkole reprezentowały:

Obszyńska Oliwia, Kazanecka Martyna, Krucoń Katarzyna, Luchowska Hanna, Szponar Marcelina oraz Tworek Julia.

19.12.2023
Jasełka Bożonarodzeniowe

Dnia 19.12.2023r. zgodnie z  tradycją naszego przedszkola zostały przedstawione Jasełka,  przygotowane z wielkim zaangażowaniem i zapałem przez gr. "Smerfy".

18.12.2023
Konkurs plastyczny „Bombka choinkowa”

Nasze przedszkolaki odniosły kolejny sukces w konkursie plastycznym pt.: "Bombka choinkowa" organizowany przez Niepubliczne Przedszkole Specjalne w Biłgoraju.

15.12.2023
Warsztaty święteczne

Dnia 15  grudnia dzieci z grupy Krasnale i Misiaczki wraz z rodzicami wzięli udział w warsztatach bożonarodzeniowych. Przedszkolaki powitały swoich rodziców świątecznym występem, a następnie wspólnie wykonali bożonarodzeniowe wieńce, które będą piękną dekoracją domu.

15.12.2023
"Smerfy" wysyłają życzenia

Dzieci z grupy ,,Smerfy" wybrały się w piątkowe przedpołudnie na pocztę, aby wysłać samodzielnie wykonane kartki bożonarodzeniowe z życzeniami do swoich bliskich. Nasze Przedszkolaki poznały tradycję wysyłania kartek świątecznych, zasady wysyłania listów i działania poczty, a także utrwaliły sobie swój adres zamieszkania. Każde dziecko miało okazję wrzucić swoją przesyłkę do skrzynki pocztowej.

14.12.2023
XIV Konkurs plastyczny "Mój Miś"

Dnia 14 grudnia w Filii dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Mój  Miś” – XIV edycja. Na konkursu wpłynęło 157 prac plastycznych.

06.12.2023
Wizyta Św. Mikołaja

06 grudnia dzieci z Domku Przedszkolaka z wielką radością powitały Św. Mikołaja. Zaśpiewały mu mnóstwo świątecznych piosenek. W podziękowaniu za piękny występ otrzymały od wspaniałego Gościa prezenty. Mikołaj obiecał wszystkim dzieciom, że chętnie odwiedzi je ponownie już za rok.

23.11.2023
Światowy Dzień Pluszowego Misia w grupie "Misiaczki" i "Krasnale"

23 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.

23.11.2023
Światowy Dzień Pluszowego Misia w grupie "Biedronki" i "Smerfy"

W czwartek nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem "Misiem". Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, poznały historię powstania przytulanki, bawiły się przy piosenkach, degustowały misiowe przysmaki.

16.11.2023
List do Św. Mikołaja

Dzieci z gr.,,Krasnale" napisały list do Św.Mikołaja w którym podziękowały za zeszłoroczne prezenty i poprosiły o prezenty, które narysowały.

12.11.2023
Urodziny Marysi, Lili, Jasia, Patrycji i Kacpra

W szkole ocen celujących, w domu skrzatów sprzątających i oszczędzajcie swoje siły dziś są Wasze Urodziny!
Życzymy Wam wszystkiego najlepszego!!!!

10.11.2023
Narodowe Święto Niepodległości

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Akademię z tej okazji przygotowały dzieci z grupy "Smerfy" pod opieką Pani Katarzyny Portki i Pani Anny Wójcik. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze i piosenki na temat naszego kraju i jego symboli narodowych. Razem z przybyłymi rodzicami w atmosferze powagi uczciły to jakże ważne dla każdego Polaka święto.

09.11.2023
Urodziny Marysi i Michała

Radości w każdej sekundzie, uśmiechu w każdej minucie, pogody w każdej godzinie, szczęścia przez całe życie życzymy naszym solenizantom Marysi i Michałowi.

09.11.2023
Urodziny Kai, Kasi i Dominika

W szkole ocen celujących, w domu skrzatów sprzątających i oszczędzajcie swoje siły dziś są Wasze Urodziny!
Życzymy Wam wszystkiego najlepszego!!!!

08.11.2023
Wyjście do kina

Dnia 8 listopada dzieci z gr. ,,Krasnale" wybrały się do  kina na film pt. ,,Psi patrol". Dzieci z zainteresowaniem oglądały przygodę głównych bohaterów i mile wspominają czas  spędzony w kinie.

08.11.2023
Urodziny Mariki, Antosia, Tymka i Mikołaja

Dzień radosny, dzień jedyny -
dziś są Wasze urodziny.
Z serca składamy Wam życzenia:
dużo szczęścia, powodzenia!

02.11.2023
Wspominamy tych, którzy odeszli...

2 listopada dzieci z grupy "Biedronki" i "Smerfy" wybrały się na Cmentarz w Biłgoraju. Przedszkolaki zapaliły znicze na grobach tych osób i żołnierzy, którzy stracili życie walcząc o wolność i niepodległość naszego miasta i ojczyzny.

31.10.2023
Wyniki konkursu plastycznego "Różni a jednak tacy sami"

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Różni a jednak tacy sami" organizowanego przez ,,Bambini -żłobek i przedszkole".
W kategorii pracy grupowej dzieci 3-4 letnie  - I miejsce  gr.,,Krasnale";
W kategorii pracy indywidualnej 5 latki - I miejsce - Lena Hajduk z gr.,,Biedronki";
Wyróżnieni za udział - Julia Sobota i Tymon Kita z gr.,,Biedronki".

Ogromnie gratulacje!

17.10.2023
Rozmowy o lesie

Dzisiaj dzieci z grupy "Biedronki", rozmawiały o lesie.

13.10.2023
Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci z grupy "Biedronki" zaprezentowały piosenki i wiersze .Akademia była okazją do wyrażenia wdzięczności paniom nauczycielkom za trud włożony w wychowanie i edukację. Rodzice przygotowali słodką niespodziankę, były też kwiaty. Pan Dyrektor złożył wszystkim pracownikom Domku Przedszkolaka życzenia, wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji z każdego dnia pracy.

30.09.2023
Dzień Chłopaka

Z okazji ,,Dnia chłopaka"  dziewczynki w gr. ,,Krasnale" złożyły życzenia  oraz wręczyły upominki super chłopakom.

29.09.2023
Wycieczka do Parku Żywiołów w miejscowości Budy

Dnia 29.09.2023 r. dzieci z grupy ,,Biedronki" i ,,Smerfy" wraz z opiekunami wybrały się do Parku Żywiołów w miejscowości Budy.
Na miejscu czekało na wszystkich wiele atrakcji: Park Miniatur Kresowych, Dolina Czasoprzestrzeni, Empiria Zmysłów i Żywiołów, wirtualny spacer po Roztoczu, plac zabaw z  laserowym torem przeszkód.

28.09.2023
Dzień Jabłka

W grupie "Krasnale" dnia 28 września obchodzono "Światowy Dzień Jabłka". Z tej okazji dzieci poznały smaki różnych owoców i zrobiły pyszną sałatkę owocowa. Były zagadki, wspólne zabawy i zadania matematyczne.

26.09.2023
Urodziny Filipa, Adasia i Szymona

Dużo uśmiechu, a mało złości,
jak najmniej smutków, wiele radości,
długich wakacji i moc słodyczy.
Tego Wam chłopcy życzymy dzisiaj.

22.09.2023
Wycieczka grupy "Krasnale" na Dyle

Grupa "Krasnale" na pożegnanie lata wybrała się integracyjnie do Gospodarstwa Agroturystycznego pana Marka na Dylach. Wspólnie z opiekunami spędzili czas na przejażdżkach po lesie, zabawach i pieczeniu kiełbasek.

21.09.2023
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w wewnątrzprzedszkolnym "Turnieju Przedszkolaka". Tego dnia dzieci wspólnie  uczestniczyły w zabawach ruchowych, rozwiązywały zadania i zagadki. Dużą atrakcją dla przedszkolaków były fotografie z przeróżnymi gadżetami.

27.03.2023
Urodziny Maksa, Jessicy i Anastazji

Do zabawy mnóstwa siły,
Żeby każdy dzień był miły,
Pełen śmiechu i radości,
Stu urodzinowych gości,
Aut, klocków i pluszaków,
Stu prezentów, stu buziaków,
Zdrowia, szczęścia i słodyczy,
Całe przedszkole Wam życzy!