Strona główna / Grupy / Krasnale witają / Działo się / 2015 / Wizyta w warzywniaku

Wizyta w warzywniaku

23.09.2015

23 września przedszkolaki z grup: "Motylki", "Krasnale" i "Biedronki" wraz ze swoimi paniami udały się do sklepu warzywniczego w związku z realizacją zagadnień dotyczących jesiennych darów z sadu i ogrodu.

Skrzynie wypełnione owocami i warzywami wzbudziły ich zainteresowanie. Dzieci z zapałem podawały nazwy warzyw i owoców, mówiły również, jakie pyszne potrawy można z nich przygotować. Chętne dzieci miały nawet możliwośc spróbowania ogórków kiszonych sprzedawanych w sklepie. Pani ekspedientka opowiadając o swojej pracy, zwróciła uwagę dzieci na wagę znajdującą się w sklepie. Opowiedziała o przeznaczeniu urządzenia. Przedszkolaki samodzielnie mogły też zważyć wybrane owoce i warzywa. Przy okazji wyprawy do warzywniaka poznały zatem bliżej zawód ekspedientki. Na zakończenie wizyty przedszkolaki dostały prezent w postaci pysznych owoców i warzyw, które później ze smakiem zjadły w przedszkolu.

PRZEJDŹ DO INNEJ GRUPY: MISIACZKISMERFYBIEDRONKI