17.07.2024
Teatrzyk pod tytułem: "Małpka Fiki z elementami j.angielskiego".

W środę nasze przedszkole odwiedził teatrzyk. Spektakl pod tytułem: "Małpka Fiki z elementami j. angielskiego" bardzo spodobała się wszystkim widzom.

09.07.2024
Wakacyjne prace

Dzieci z grupy „Krasnale” i „Misiaczki” zaczęły wakacje od sensorycznych prac plastycznych.
Pierwszym etapem pracy było odciśnięcie stópek na kartce, wybranym przez dziecko kolorem farby. Następnym etapem było nałożenie kleju i posypanie kartki piaskiem oraz narysowanie za pomocą pasteli fal na morzu. Ostatnim etapem było zrobienie japonek z papieru, naklejenie ich na wcześniej wykonanej plaży i doklejenie muszelek.

04.07.2024
Urodziny Frania, Rozalki, Oskara i Marcelka

Idzie misio… Idzie słonik…
Idzie lalka… No i konik…
Wszyscy razem z balonami…
Z najlepszymi życzeniami…
Moc uśmiechu i radości
Niech Wam w sercu zawsze gości!

13.06.2024
"Dzień Rodziny" w grupach "Krasnale" i "Misiaczki"

Wycieczka dzieci z grupy "Krasnale" i "Miesiaczki" wraz z rodzicami z okazji "Dnia Rodziny" do ,,Etno- Roztocze" w Topólczy. Dzieci uczciły "Dzień Mamy i Taty" wręczając kwiatki i śpiewając piosenki. Przedszkolaki korzystały z atrakcji, ogrodu i zabaw. Mile spędziły czas na warsztatach malarskich.

10.06.2024
Międzyprzedszkolny Przegląd Poezji Dziecięcej

W Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Poezji Dziecięcej nasze przedszkole reprezentowali:
Katarzyna Krucoń - gr. "Smerfy" 6 latki, opiekun p. Katarzyna Portka,
Zuzanna Kaczor - gr. "Biedronki" 5 latki, opiekun p. Ewa Żak,
Filip Kobel - gr. "Krasnale" 4 latki, opiekun Anna Mielnik,
Rozalia Stępniowska - gr. "Krasnale" 3 latki, opiekun Anna Mielnik.

Gratulujemy wspaniałego występu.

03.06.2024
Dzień Dziecka

3 czerwca w naszym przedszkolu dzieci świętowały "Dzień Dziecka". Były wspólne zabawy, puszczanie baniek i lody na podwieczorek.

26.04.2024
Króliki

W piątek nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście Tutka i Kicek. Dzieci były zachwycone możliwością pogłaskania rodzeństwa królików.

17.04.2024
Pieczemy bułeczki

Dzieci z grupy "Misiaczki" wcieliły się w rolę piekarzy. Najpierw poznały ziarno i mąkę, a następnie samodzielnie lepiły bułeczki.

15.04.2024
Siejemy kwiatki

"Jestem sobie ogrodniczka, mam nasionek pół koszyczka,
Jedne gładkie, drugie w łatki, a z tych nasion będą kwiatki."

11.04.2024
Urodziny Martynki, Sebastiana, Jasia, Jacka, Meli, Klary, Judytki i Michałka.

Zdrowia, szczęścia, pomyślności, niech od dzisiaj radość gości,
lodów, ciastek i słodyczy tego Wam życzymy wszyscy.

08.04.2024
Zabawy sensoryczne

Sensoryczne zabawy i aktywności to między innymi przesypywanie różnych substancji: grochu, soczewicy, fasoli, kaszy czy ryżu. Właśnie takie zabawy przygotowała dla dzieci z wszystkich grup pani Bożenka. Dzieci były zaciekawione i zafascynowane różnymi kształtami, twardością, fakturą dotykanych przedmiotów.

28.03.2024
Wyniki i wręczenie nagród w Konkursie Plastycznym pt.: "Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna"

Dziś nastąpiło wręczenie nargód w Konkursie Plastycznym pt.: "Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna" organizowanego przez Publiczne Przedszkole "Domek Przedszkolaka".

28.03.2024
Wesołych Świąt Wielkanocnych

Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół
życzą dzieci, nauczyciele i dyrekcja Publicznego Przedszkola "Domek Przedszkolaka" w Biłgoraju.

27.03.2024
Stroiki świąteczne z owsa

Dzieci z grupy "Krasnale" i "Misiaczki" przygotowały ozdoby świąteczne. Najpierw zasiały owies, a następnie udekorowały pisankami i kwiatkami.

27.03.2024
Wielkanocne babeczki

Wtorkowe przedpołudnie "Smerfy" spędziły bardzo pracowicie. Motywem przewodnim było pieczenie wielkanocnych babeczek. Zapach piekących się babeczek wypełnił całe przedszkole. Przedszkolaki świetnie się bawiły i z przyjemnością próbowały swoich wypieków. Dziękujemy "Smerfom" i Pani Kasi.

21.03.2024
Powitanie Wiosny

Dzieci z przedszkola powitały Wiosnę kwiatami i piosenkami. Wspólnie spacerowały i szukały pierwszych oznak Wiosny.

08.03.2024
Dzień Kobiet

W piątek chłopcy z naszego przedszkola podarowali przygotowane przez nich upominki swoim koleżankom.

Z okazji tego szczególnego dnia chcemy życzyć wszystkiego najlepszego, spełnienia wszystkich marzeń zarówno tych malutkich, jak i troszkę większych wszystkim kobietkom małym i dużym.

22.02.2024
Urodziny

W pierwszym wagonie olbrzymie słonie.
Dalej żyrafy… lisy… niedźwiedzie…
Na samym końcu pyszny tort jedzie…
Zające z miną uśmiechniętą wołają:
Dziś jest Wasze święto!

20.02.2024
Sadzimy cebulki

Przedszkolaki we wszystkich grupach sadziły cebulki. Najpierw wsypywały ziemię do doniczek, następnie sadziły cebule i podlewały wodą. Dzieci wykonały zadanie wzorowo.

14.02.2024
Bal karnawałowy

Bal karnawałowy w dżungli - pod takim hasłem we wtorek 13 lutego odbył się bal.

Sala gimnastyczna zamieniła się w dżunglę, wyglądała bajecznie i kolorowo. Przepięknie przebrane przedszkolaki i ich nauczycielki z dumą prezentowały wymyślne stroje. Bal odbył się w cudownej atmosferze, wypełnionej uśmiechami. Dzieci bawiły się wesoło, każdy mógł zatańczyć przy pięknej muzyce. Cudownie że taka zabawa odbywała się w naszym przedszkolu, co roku.

25.01.2024
Dzień Babci i Dziadka w gr. "Misiaczki"

Grupa „Misiaczki” przygotowała występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pięknie śpiewali piosenki i tańczyli. Każdy przedszkolak wręczał swoim ukochanym dziadkom upominki. Na koniec przedszkolaki zasiedli na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

15.12.2023
Warsztaty święteczne

Dnia 15  grudnia dzieci z grupy Krasnale i Misiaczki wraz z rodzicami wzięli udział w warsztatach bożonarodzeniowych. Przedszkolaki powitały swoich rodziców świątecznym występem, a następnie wspólnie wykonali bożonarodzeniowe wieńce, które będą piękną dekoracją domu.

06.12.2023
Wizyta Św. Mikołaja

06 grudnia dzieci z Domku Przedszkolaka z wielką radością powitały Św. Mikołaja. Zaśpiewały mu mnóstwo świątecznych piosenek. W podziękowaniu za piękny występ otrzymały od wspaniałego Gościa prezenty. Mikołaj obiecał wszystkim dzieciom, że chętnie odwiedzi je ponownie już za rok.

23.11.2023
Światowy Dzień Pluszowego Misia w grupie "Misiaczki" i "Krasnale"

23 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.

13.10.2023
Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci z grupy "Biedronki" zaprezentowały piosenki i wiersze .Akademia była okazją do wyrażenia wdzięczności paniom nauczycielkom za trud włożony w wychowanie i edukację. Rodzice przygotowali słodką niespodziankę, były też kwiaty. Pan Dyrektor złożył wszystkim pracownikom Domku Przedszkolaka życzenia, wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji z każdego dnia pracy.

21.09.2023
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w wewnątrzprzedszkolnym "Turnieju Przedszkolaka". Tego dnia dzieci wspólnie  uczestniczyły w zabawach ruchowych, rozwiązywały zadania i zagadki. Dużą atrakcją dla przedszkolaków były fotografie z przeróżnymi gadżetami.

21.07.2023
Wycieczka do Magiczneych Ogrodów

21 lipca dzieci z Domku Przedszkolaka wraz z opiekunami wyjechały na wycieczkę do Tematycznego Parku Rodzinnego „Magiczne Ogrody” w Janowcu. Czarodziejskie miejsce urzekło nas tajemniczością, obecnością niezwykłych istot i różnorodnością barw. 

30.06.2023
Odwiedziny Pszczelarza

Dzieci zapoznały się z zawodem pszczelarza, dowiedziały skąd się bierze miód i poznały ciekawostki o pszczołach. Miały okazję założyć stroj i poczuć się jak pszczelarz oraz posmakować pysznego miodku.

29.06.2023
Urodziny Hani, Wiktorii, Neli, Wiktora i Szymona

Samych piątek w szkole, szalonych marzeń w głowie,
oddanych przyjaciół, uśmiechu na każdy dzień!
Samych wspaniałości z okazji Waszych urodzin!

28.06.2023
Uroczyste pożegnanie "Misiaczków"

W środę odbyło się uroczyste pożegnanie 6-latków, którzy opuszczają mury "Domku Przedszkolaka", aby od września rozpocząć naukę w szkole.

15.06.2023
Spotkanie z policjantem

W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem Adamem Grandą z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w drodze do przedszkola.

06.06.2023
VII Olimpiada Matematyczna Przedszkolaków

W Katolickim Przedszkolu im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju odbyła się VII edycja Olimpiady Matematycznej dla przedszkolaków. Nasze przedszkole reprezentowały dziewczynki z grupy Misiaczki: Nadia Kępińska i Natasza Władyka.
Serdecznie gratulujemy!

01.06.2023
Wycieczka do Baszni Dolnej

Dnia 1 czerwca dzieci z grupy „Smerfy” i „Misiaczki” z okazji Dnia Dziecka wybrały się na wycieczkę do Baszni Dolnej.
Pierwszym punktem wycieczki była Stacja Basznia, gdzie dzieci zwiedziły Galerię Kolejnictwa oraz prawdziwą lokomotywę parową. Przedszkolaki miały także możliwość przejechać się po torach miniaturą kolejki - „MiniBałajem”.

30.05.2023
Urodziny Marysi, Nadi, Nataszy i Kuby

Z okazji urodzin życzymy Wam głośnej zabawy, mnóstwa prezentów, smacznego tortu, wesołych gości i od groma radości! Wszystkiego, co najlepsze z okazji Waszych urodzin!

26.05.2023
Dzień Rodziny w grupie "Smerfy" i "Misiaczki"

Są takie dni szczególne w roku, w których Mama i Tata mają swoje święto.
Z tej okazji dnia 26.05.2023 r. nasze przedszkolaki z grupy "Smerfy" i "Misiaczki" wraz z rodzicami świętowali Dzień Rodziny w Gospodarstwie Agroturystycznym Marka na Dylach.

23.05.2023
Z wizytą u weterynarza

Dzieci z grupy "Smerfy" oraz "Misiaczki" wybrały się do pobliskiego gabinetu weterynaryjnego "Cztery Łapy". Przedszkolakom w tej wyprawie towarzyszyła również "Łatka" - zaprzyjaźniony piesek.

17.05.2023
Rozmawiamy o zwierzętach domowych

W ubiegłym tygodniu rozmawialiśmy o naszych zwierzętach domowych. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat własnych zwierząt i opisywały ich wygląd, co lubią jeść i jak się bawią. Przedszkolaki dowiedziały się, że w kontaktach ze zwierzętami trzeba zachować ostrożność i przestrzegać zasad higieny, ale również jak należy opiekować się swoim pupilem.

30.04.2023
Koncert w Państwowej Szkole Muzycznej w Biłgoraju

Nasze przedszkolaki korzystając z zaproszenia Państwowej Szkoły Muzycznej wybrały się w czwartkowe przedpołudnie na koncert instrumentalny, grany przez uczniów tej placówki. Dzieci miały okazję poznać oraz wysłuchać dźwięków różnego rodzaju instrumentów m.in. fortepian, gitara, flet, skrzypce, trąbka,waltornia, perkusja, ksylafon i wiele innych. Dzieciom bardzo podobał się koncert, to było dla nich interesujące doświadczenie. Dziękujemy Państwowej Szkole Muzycznej za zaproszenie i miłe przyjęcie.

28.04.2023
Wręczenie nagród w konkursie "Las wokół nas-wiosna w lesie"

26 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste wręczenie nagrod dla zwycięzców i laureatów w konkursie plastycznym pt. "Las wokół nas-wiosna w lesie" organizowanym przez nasze przedszkole.

24.04.2023
Nasze przedszkolaki dbają o swoją planetę

Dnia 21 kwietnia dzieci z grupy „Smerfy” oraz „Misiaczki” z okazji Światowego Dnia Ziemi postanowiły zrobić coś dla naszej planety i posprzątały okolice naszego przedszkola. Zebrane śmieci dzieci posegregowały do odpowiednich pojemników, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie nabyte podczas zajęć.

23.04.2023
XVIII Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej im. Wiesława Zająca

Dnia 23 kwietnia odbył się XVIII Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej im. Wiesława Zająca w Biłgorajskim Centrum Kultury organizowany przez Samorządowe Przedszkole nr 3 w Biłgoraju. Wzięło w nim udział blisko 30 wykonawców.

21.04.2023
Wyniki konkursu plastycznego „Las wokół nas - wiosna w lesie"

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu plastycznego „Las wokół nas - wiosna w lesie”, organizowanego przez nasze przedszkole.

06.04.2023
Wesołych Świąt Wielkanocnych

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja".

Życzenia składają dzieci, nauczyciele i dyrekcja
Publicznego Przedszkola "Domek Przedszkolaka" w Biłgoraju.

03.04.2023
Stroiki Wielkanocne

Dzieci z grupy "Smerfy" i "Misiaczki" wykonały stroiki na kiermasz Wielkanocny.

28.03.2023
Doświadczenie przyrodnicze

Dzieci z grupy Smerfy i Misiaczki w ramach zajęć przyrodniczych zasiały owies. Poznały etapy rozwoju roślin i to czego potrzebują do wzrostu. Piękny owies będzie ozdobą stołu świątecznego.

27.03.2023
Urodziny Liliany, Marceliny, Julki i Pawełka

Ile płatków ma stokrotka, ile jabłek ma szarlotka,
ile kurek jest w kurniku, ile ząbków jest w grzebyku.
Tyle słońca w życiu, serdecznie Wam życzymy.

21.03.2023
Pierwszy Dzień Wiosny

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny dzieci z grup "Smerfy" i "Misiaczki" obchodziły dzień szalonych fryzur oraz nakryć głowy. Tego dnia dzieci przyszły zabawnie uczesane lub w śmiesznym nakryciu głowy. Były tańce wspólne zabawy, wiosenne zagadki i "zielone kanapki".

20.03.2023
Eko-balony

W tym roku dzieci z "Domku Przedszkolaka" świętowały pierwszy dzień wiosny wspólnie z Obserwatorium Astronomiczne w Tymcach. Nasze przedszkolaki powitały wiosnę wesołymi piosenkami, a następnie przesłały pogodne życzenia za pomocą kolorowych eko-balonów.

14.03.2023
Warsztaty Garncarskie

We wtorek w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty garncarskie dla wszystkich grup. Celem zajęć było m.in. przybliżenie historii garncarstwa, jednego z najstarszych rzemiosł świata. Prowadzący zaprezentował koło garncarskie oraz wyroby, które dzięki niemu powstają. Każdy z naszych przedszkolaków miał okazję wykonać własnoręcznie dzbanuszek. Dziękujemy Panu Sebastianowi Kozłowskiemu za twórcze zajęcia.

14.02.2023
Bal karnawałowy

Sala gimnastyczna w naszym przedszkolu przeobraziła się w podmorskie dno i kolorową plażę przystrojoną serpentynami i balonami. Przepięknie przebrane przedszkolaki i ich nauczycielki z dumą prezentowały wymyślne stroje. Przybyło mnóstwo piratów, syrenek, rybek i superbohaterów. Dzieci bawiły się wesoło, każdy mógł zatańczyć jak najbardziej wymyślne tańce przy pięknej muzyce.

13.01.2023
Dzień Babci i Dziadka w grupie "Smerfy" i "Misiaczki"

Sto lat babciu, sto lat dziadku
Zdrowia, szczęścia i radości
Życzą wnusie ukochane,
Roześmiane, rozśpiewane...

12.01.2023
Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

W Biłgorajskim Centrum Kultury po dwóch latach przerwy z powodu pandemii, powrócił Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek organizowany przez Samorządowe Przedszkole nr 2 w Biłgoraju.

Nasze przedszkole reprezentowały:
Maria Bartnik oraz grupa "Domek Przedszkolaka" w składzie: Michalina Mazurkiewicz, Oliwia Olszewska, Oliwia Obszyńska, Nadia Kępińska, Julia Tworek.

11.01.2023
Koncert Kolęd w Domku Przedszkolaka

W Domku Przedszkolaka odbył się "Koncert Kolęd" w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia w Biłgoraju. Podczas spotkania Przedszkolaki miały okazję wysłuchać pięknych melodii, a także mogły śpiewać kolędy oraz zapoznać sie z różnymi instrumentami muzycznymi.

08.01.2023
Spotkanie z Panem Leśniczym

Nasze przedszkole odwiedził leśniczy Pan Stanisław Piętal. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały ilustracje ptaków, które można zobaczyc w lesie i nazywały je. Ich zainteresowanie wzbudziły pokarm, który przyniósł ze sobą nasz gość. Pan leśniczy wyjaśnił dzieciom, jak dokarmiać ptaki i zwierzęta zimą oraz dlaczego należy je karmić nasionami, a nie chlebem. Na zakończenie spotkania dzieci wysłuchały ciekawej bajki o życiu lasu i jego mieszkańców.

22.12.2022
Jasełka Bożonarodzeniowe

W naszym przedszkolu od lat już organizowane są jasełka dla dzieci, rodziców i zaproszonych gości. Jak przystało na jasełka, znalazły się w nim aniołki, królowie, pastuszkowie i przedszkolaki, które składały hołd narodzonemu Dziecięciu. Występ wprawił zaproszonych gości w prawdziwie świąteczny nastrój. Po części artystycznej Pan Dyrektor Krystian Piętal podziękowała małym artystom za występ i złożył życzenia świąteczno – noworoczne.

19.12.2022
Przedszkolaki składają życzenia

Dnia 19.12.2022 r. dzieci z gr. ,,Smerfy" i ,,Misiaczki" wybrały się na pocztę, aby wysłać samodzielnie wykonane kartki bożonarodzeniowe z życzeniami dla swoich bliskich.

15.12.2022
Warsztaty Bożonarodzeniowe

Dnia 15.12.2022 r. dzieci z gr. ,,Smerfy" i ,,Misiaczki" zaprosiły swoich rodziców na warsztaty świąteczne. Spotkanie to rozpoczęło się od poczęstowania rodziców zrobionymi przez dzieci pierniczkami. Następnie przedszkolaki zaprezentowały swoim rodzicom świąteczne piosenki i pastorałki. Po krótkim występie wszyscy wraz z rodzicami z wielkim zaangażowaniem wykonali stroiki bożonarodzeniowe. Atmosfera świąt udzieliła się wszystkim obecnym i wprawiła wszystkich w miły świąteczny nastrój.

14.12.2022
„Mój Miś”

Dnia 14 grudnia w Filii dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Mój  Miś” – XIII edycja. Na konkursu wpłynęło 176 prac plastycznych; 144 prace indywidualne i 23 prace grupowe. Miło nam poinformować, że nasze dzieci zostaly nagrodzone w tym konkursie w następujących kategoriach:

13.12.2022
Zabawy na śniegu

Nasze przedszkolaki z gr. ,,Smerfy" i ,,Misiaczki"  korzystając z zimowej aury wybrały się na pobliską górkę, aby pobawić się na śniegu. Były wyścigi na sankach, rzuty śnieżkami do celu oraz tworzenie różnych figur na śniegu.

 

09.12.2022
Pieczemy pierniczki

Dnia 9.12.2022 dzieci z gr. "Smerfy" i "Misiaczki" przygotowały domowe pierniczki dla swoich rodziców.

 

08.12.2022
"Królowa Śniegu"

Dnia 8.12.2022 r. nasze przedszkole odwiedził teatrzyk "Krak -Art" z Krakowa, który zaprezentował nam spektakl pt. "Królowa Śniegu". Wszystkim bardzo podobało się przedstawienie zwłaszcza, że dzieci mogły wziąć czynny udział w sztuce i wystąpić wspólnie z aktorami. To było bardzo miłe doświadczenie dla naszych przedszkolaków. Wszyscy świetnie się bawili.

06.12.2022
Święty Mikołaj

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci przygotowały dla Mikołaja piosenki, tańce oraz laurki. Następnie Święty Mikołaj obdarował dzieci z każdej grupy pięknymi prezentami. Żegnając niezwykłego gościa dzieci obiecały, że w przyszłym roku także będą grzeczne i zaprosiły do odwiedzenia naszego przedszkola za rok.

28.11.2022
Dzień Pluszowego Misia

W poniedziałek w naszym przedszkolu odbył się "Dzień Pluszowego Misia". Tego dnia dzieci ze wszystkich grup przyniosły swoje pluszowe misie. Nie zabrakło tańców i wesołych zabaw z maskotkami. Chętne przedszkolaki prezentowały wszystkim swoje ulubione przytulanki. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Na zakończenie wszystkie dzieci zajadały misiowe przysmaki.

14.11.2022
Wycieczka do Muzeum Ziemi Biłgorajskiej

Dnia 14.11.2022r. dzieci z grupy „Smerfy” oraz „Misiaczki” wybrały się do Muzeum Ziemi Biłgorajskiej. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały  opowiadań Pana przewodnika na temat dziejów naszego regionu i najbliższych okolic oraz oglądały mieszczące się tam eksponaty.

10.11.2022
Dzień Niepodległości

10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość przygotowana przez dzieci 6-letnie z grupy „Misiaczki” upamiętniająca rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Na tę uroczystość zaproszono żołnierza RP Mariusza Lipińskiego, nauczycieli, rodziców oraz wszystkie przedszkolaki.

07.11.2022
Konkurs plastyczny „Różni a jednak tacy sami”

Miło nam poinformować, że nasze przedszkolaki w konkursie plastycznym „Różni a jednak tacy sami” organizowanym przez Bambini Żłobek & Przedszkole zajęły:

I miejsce - dzieci z grupy „Misiaczki”
III miejsce - Oliwia Obszyńska z grupy „Smerfy”
Wyróżnienie za udział - Oliwia Olszewska oraz dzieci z grupy „Krasnale” i „Biedronki”. 

25.10.2022
Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

Dnia 25.10.2022 r. dzieci z grupy "Smerfy" oraz z grupy ,,Misiaczki" wybrały się wraz z rodzicami do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.
Podczas wycieczki nasze przedszkolaki zwiedzały muzeum bombki: ogladały wystawy ozdób choinkowych z  różnych zakątków świata jakie występowały na przestrzeni wieków, poznały proces powstawania bombki choinkowej począwszy od szklanej rurki, aż do gotowego produktu, a także dzieci dowiedziały się w jaki sposób są dekorowane bombki choinkowe i jak dużej to precyzji oraz cierpliwości wymaga.

11.10.2022
Wycieczka do lasu

W środę przedszkolaki z gr. "Smerfy " oraz z gr. "Misiaczki" wybrały się na wycieczkę do lasu na Zagumnie.

28.09.2022
Wizyta przedszkolaków w gabinecie stomatologicznym

Dnia 29.09.2022 r.  dzieci z grupy "Smerfy" oraz z grupy "Misiaczki" wybrały się do gabinetu stomatologicznego "Milatek" w Biłgoraju.
Celem wizyty była pogadanka o konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych.

26.09.2022
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w grupach "Smerfy" i "Misiaczki"

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka dzieci z gr. "Smerfy" i z gr. "Misiaczki" wzięły udział w wewnątrz przedszkolnym "Turnieju Przedszkolaka". Tego dnia dzieci wspólnie  uczestniczyły w zabawach ruchowych, rozwiązywały zadania i zagadki. Dużą atrakcją dla przedszkolaków była fotobudka z przeróżnymi gadżetami. By być zdrowym i silnym przedszkolakiem "Smerfy" przygotowały owocowe szaszłyki.

23.04.2022
Konkurs plastyczny „Kolorowa Pisanka Wielkanocna”

Miło nam poinformować, ze nasze przedszkolaki w konkursie plastycznym „Kolorowa Pisanka Wielkanocna” organizowanym przez Punkt Przedszkolno Terapeutyczny „Akson” zajęły:

14.04.2022
Życzenia Wielkanocne

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja".
Życzenia składają dzieci, nauczyciele i dyrekcja 
Publicznego Przedszkola "Domek Przedszkolaka" w Biłgoraju.

24.03.2022
Przywitanie Wiosny

Dzieci z naszego przedszkola powitały Wiosnę. Przybrane kwiatami spacerowały po ulicach.

08.03.2022
Dzień Kobiet

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy z każdej grupy składali życzenia, kwiaty oraz drobne upominki dziewczynkom i swoim Paniom.

10.02.2022
Bal Karnawałowy

W tym roku dzieci z naszego przedszkola podczas Balu Karnawałowego bawiły się w POWERLAND BIŁGORAJ. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, biedronki, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Supermena, nie sposób zliczyć i wymienić te wszystkie postacie.  Dzieci z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach i zabawach.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów i poczęstunku.

31.01.2022
Dzień Babci i Dziadka w grupie "Misiaczki"

Grupa „Misiaczki” przygotowała występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pięknie recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. Cały występ został nagrany, aby Babcie oraz Dziadkowie mogli go obejrzeć. Każdy przedszkolak wręczał swoim ukochanym dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Na koniec przedszkolaki zasiedli na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Babciu, Dziadku  życzymy Wam zdrowia, szczęścia, pomyślności, stu lat życia i radości!

22.12.2021
Hej Kolęda, Kolęda ...

We wtorek w naszym przedszkolu odbyło się wspólne kolędowanie. Wszystkie dzieci pięknie zaśpiewały kolędy i pastorałki, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój,

09.12.2021
I miejsce w konkursie plastycznym pt: „Różni a jednak tacy sami” dla Misiaczków

Miło nam poinformować, że nasze wspaniałe przedszkolaki osiągnęły kolejny sukces! 
Grupa dzieci 5-letnich „Misiaczki” zajęła I miejsce w konkursie plastycznym pt: „Różni a jednak tacy sami” organizowanym przez Żłobek & Przedszkole Integracyjne „Bambini”. Celem konkursu było kształtowanie prawidłowych postaw u dzieci wobec osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz ruchowo.

06.12.2021
Wizyta Św. Mikołaja

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Wszystkie przedszkolaki bardzo przeżywały to spotkanie, szczególnie te, które pierwszy raz witały Mikołaja w przedszkolu.

25.11.2021
Dzień Pluszowego Misia

Co roku przedszkolaki obchodzą "Dzień Pluszowego Misia". Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, poznały również historię powstania przytulanki.

23.09.2021
Wystawa pt. „Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia” w Sanepid

Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Biłgoraju zorganizowała wystawę pt. „Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia” w celach edukacyjnych. Można było obejrzeć znane i mniej znane gatunki grzybów. Zaprezentowane zostały grzyby jadalne, niejadalne i trujące.

20.09.2021
Dzień Przedszkolaka

Z okazji "Dnia Przedszkolaka" zorganizowane zostały w grupach zabawy integracyjne, muzyczne, ruchowe oraz z chustą animacyjną. Quiz pt. "Moje przedszkole" z nagrodami. Każdy przedszkolak otrzymał odznakę "Super Przedszkolak" oraz słodycze.

14.09.2021
Wycieczka na Zagumnie

W czwartek dzieci z grup "Krasnale" i "Misiaczki" wybrały się na wycieczkę do miejscowości Zagumnie. Odwiedziły konie w stadninie, zbierały grzyby, poznawały warzywa i owoce. Na zakończenie Panie Ania i Kamila przeprowadziły zabawy ruchowe.

01.06.2021
Dzień Dziecka u Maluszków

Dzieci z grup "Misiaczki" i "Smerfy" obchodziły Dzień Dziecka z animatorkami Fun Factory Party. Było malowanie buziek, tatuaże, wata cukrowa, bańki i zabawy ruchowe. Na zakończenie dzieci bawiły się na przedszkolnej zjeżdżalni zakupionej dzięki darowiznom i odpisom 1% od podatku na Domek Przedszkolaka. Dziękujemy.

28.05.2021
XII Konkurs plastyczny "Dzień Polskiej Niezapominajki”

Miło nam poinformować że nasze podopieczne w XII edycji Konkursu Plastycznego „Dzień Polskiej Niezapominajki” zorganizowanej przez Akademię Przedszkolaka Publiczne Przedszkole Językowe w Biłgoraju zajęły:

 

26.05.2021
Dzień Mamy

Kochana mamo,
Z okazji Dnia Matki,
Dziękuje Ci za wszystko.
Wiele mnie nauczyłaś,
Zawsze utuliłaś,
Za twe ciepło i dobroć,
Dziękuje Ci mocno.
Można by wiele rzec,
Gdy chwila ta taka piękna
Jednak czuję, że wystarczy,
"Dziękuje, że jesteś".

01.04.2021
Życzenia Wielkanocne

Radosnych spotkań w rodzinnym gronie, smacznego jajka
oraz pełnych wiosennego słońca Świąt Wielkiej Nocy,
życzy Dyrekcja, Pracownicy oraz dzieci
"Domku Przedszkolaka" w Biłgoraju.

 

09.03.2021
Dzień Kobiet

Dzień Kobiet w przedszkolu to okazja do super zabawy. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki. Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.

05.02.2021
Bal Karnawałowy

Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka. W takiej atmosferze bawiły się dzieci podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach i zabawach. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo zmęczenia.

23.12.2020
Kolędy i Pastorałki

Radosny i świąteczny nastrój zapanował w naszym przedszkolu podczas wspólnego kolędowania. Takie spotkania organizujemy od lat, w tym roku wyjątkowo bez udziału rodziców i dziadków, za to przed kamerą, aby każdy mógł przeżyć te radosne chwile. Dzieci wspólnie z wychowawcami przygotowały kolędy i pastorałki. Wszystkie grupy przedszkolne zaprezentowały swoje umiejętności wokalne.
Zachęcamy serdecznie do wspólnego kolędowania i śpiewania razem z nami.

08.12.2020
Święty Mikołaj

7 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci od kilku dni z niecierpliwością czekały na tego niezwykłego gościa. Przygotowały dla Mikołaja piosenki, wiersze oraz tańce. Następnie Święty Mikołaj obdarował dzieci z każdej grupy pięknymi prezentami. Mikołaj chętnie zostałby dłużej w naszym przedszkolu, lecz na Jego odwiedziny czekały już inne dzieci. Żegnając niezwykłego gościa dzieci obiecały, że w przyszłym roku także będą grzeczne i zaprosiły do odwiedzenia naszego przedszkola za rok.

30.11.2020
Urodziny Kasi

Niech słonko dziś świeci na jasnym niebie, a ptaki śpiewają dziś tylko dla Ciebie.
Składamy Ci szczere życzenia, aby spełniły się Twe marzenia.

16.11.2020
Urodziny Mai i Tadzia

Dziś słoneczko się uśmiecha, kiedy na życzenia czekasz, 
żebyście więc nie czekali, już biegniemy, już pędzimy, 
żeby Sto lat Wam zaśpiewać w Wasze czwarte urodziny.

13.11.2020
Pasowanie na Przedszkolaka w grupie "Misiaczki"

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, którą rozpoczęły występy dzieci. Mali artyści zaprezentowali przygotowane wierszyki oraz piosenki. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Pana Dyrektora Krystiana Piętala. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie.

20.10.2020
Praca grupowa Misiaczków "Jeżyk"

Dzieci z grupy Misiaczki brały udział w zajęciach plastycznych. Podczas zajęć poszerzyły doświadczenia plastyczne, oraz zapoznały się ze zwierzątkiem. Jeżyki są wyjątkowymi i porządanymi zwierzątkami w ogrodach i parkach.

14.10.2020
Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci z każdej grupy zaprezentowały piosenki i wiersze. Rodzice przygotowali słodką niespodziankę, były też kwiaty. 

Nauczyciele i pracownicy "Domku Przedszkolaka" pragniemy podziękować za pasję i entuzjazm w tworzeniu wysokiej jakości pracy naszego przedszkola. Niech Wasza praca na rzecz młodego pokolenia przynosi jak najlepsze owoce. Przyjmijcie Państwo życzenia samych dobrych dni w całym roku szkolnym oraz zdrowia i pomyślności.

04.10.2020
Urodziny Neli

Kury gdaczą, kogut pieje, beczą owce i barany
psy szczekają, koty miauczą:
Twoje urodziny mamy!

19.09.2020
Dzień Przedszkolaka u Misiaczków

Misiaczki pięknie obchodziły Dzień Przedszkolaka. Zaśpiewały piosenkę, przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa i wspólnie się pobawiły. Były też słodycze, ale to tylko na specjalne okazje.

18.09.2020
Dzień Przedszkolaka

Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki rzucały woreczkiem do celu, pokonywały tory przeszkód, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem balonów. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.

16.09.2020
Wycieczka po ścieżce dydaktycznej w leśnictwie Zagumnie

Korzystając ze sprzyjającej, słonecznej pogody dzieci z grupy "Biedronki", "Krasnale" i "Misiaczki" wybrały się na wycieczkę po ścieżce dydaktycznej w leśnictwie Zagumnie.

30.07.2020
Zabawy z chustą edukacyjną

W czasie wakacji odpoczywamy od zajęć dydaktycznych związanych z realizacją podstawy programowej, jednak nie oznacza to, że będziemy próżnować. Nie ma też mowy o nudzie! W każdym tygodniu realizujemy tematyczny program zajęć, by dzieci ciekawie spędzały czas. Również w czasie wakacji dzieci mają kontakt z językiem angielskim.

24.07.2020
Podwodny świat

Dzieci przez cały tydzień poznawały świat podwodny - rafę koralową i żyjące w niej zwierzątka morskie. Dzieci wykazywały się kreatywnością podczas wykonywania prac plastycznych.

11.07.2020
Wakacje

W piękny słoneczny piątek postanowiliśmy troszkę popracować na świeżym powietrzu. Przedszkolaki za pomocą specjalnych kredek wyraziły na kartkach swoje plany na wymarzone wakacje. Natomiast maluszki "przymierzały" plażowe klapki.

04.07.2020
Malujemy lato

Starszaki i maluszki namalowały lato. Było dużo pracy, bo kartka duża, ale i dużo rączek do pomocy. Obrazki wyszły pięknie.

24.06.2020
Dzień Taty

Dzieci z naszego przedszkola przygotowały upominki i przepięknie zaśpiewały dla swoich Tatusiów z okazji Dnia Taty.

09.06.2020
Zwierzęta małe i duże

W ramach tematyki "Zwierzęta małe i duże" przedszkolaki wykonały za pomocą papieru kolorowego niezwykle pożyteczne dla świata Pszczółki. 

04.06.2020
Praca zdalna

Zachęcamy dzieci od pracy zdalnej. Materiały do podrania w zakładce każdej grupy w "kąciku dla rodziców".

 

03.06.2020
Malujemy autoportret

W ramach tematyki tygodniowej "Dzień Dziecka"  przedszkolaki wykorzystując pastele i zwykłe kredki, z pomocą luster wykonały swoje autoportrety. 

26.05.2020
Dzień Matki

W tym roku poraz pierwszy nie było akademii przygotowanej przez dzieci dla swoich mam. Nasze Panie Anie przygotowały piękną prezentację z życzeniami, a dzieci powiedziały swoim Mamom co do nich czują.

14.05.2020
Praca zdalna "Misiaczki"

Misiaczki pracują, ale powoli praca zdalna odchodzi w zapomnienie. Opieka nad dziećmi w naszym przedszkolu rusza 18 maja. Zapraszamy.

11.03.2020
Od 16 do 25 marca wychowankowie nie przychodzą do przedszkola.

Drodzy rodzice, decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej zajęcia dydaktyczno - wychowawcze w przedszkolach zostały zawieszone. Prosimy o śledzenie naszej strony internetowej i Facebook gdzie poinformujemy Państwa o wznowieniu zajęć.

12.02.2020
Bal karnawałowy

Motywem tegorocznego balu były Hawaje, co bardzo podobało się naszym przedszkolakom. Przepięknie przebrane z dumą prezentowały wymyślone stroje. Przebierańcy świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach, które przygotowały animatorki. Skoczna i rytmiczna muzyka zachącała wszystkich do tańca. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską, napić soczku i zrobić pamiątkowe zdjecie. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku.

06.02.2020
Teatrzyk "Wyjątkowy gość"

Nasze przedszkole odwiedził Teatr Lalek "Bajka" z przedstawieniem "Wyjątkowy gość".

05.02.2020
Urodziny Marceliny

Ile płatków ma stokrotka, ile jabłek ma szarlotka,
ile kurek jest w kurniku, ile ząbków jest w grzebyku.
Tyle słońca bez goryczy, wszyscy przyjaciele Tobie życzą.

09.01.2020
Dzień Babci i Dziadka w grupie Misiaczki

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Licznie przybyli Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

16.12.2019
Jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju

Jak co roku dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną pod kierunkiem p. Izabeli Dziewulskiej zaprezentowały "Jasełka". Wśród występujących znalazło się wielu naszych absolwentów, miło ich było gościć. Występ wywołał wiele uśmiechów i był pięknym nawiązaniem do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Po występie Pani Anna Myszak  złożyła wszystkim aktorom serdeczne podziękowania.

12.12.2019
Przedstawienie pt. "Karzełkowo"

Dzieci z grup "Biedronki" i "Smerfy" zaprezentowały młodszym przedstawienie pt. "Karzełkowo", które przedstawiały na Międzyprzedszkolnych Spotkań Teatralnych w BCK.

06.12.2019
Święty Mikołaj

Szóstego grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie. I każde dziecko prezent dostanie.”

05.12.2019
Wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Mój Miś”

05 grudnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Mój Miś”.

28.11.2019
Dzień Misia

W czwartek nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem "Misiem". Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, poznały historię powstania przytulanki, bawiły się przy piosenkach, degustowały misiowe przysmaki.

27.11.2019
XV Międzyprzedszkolne Spotkania Teatralne

Nasze dzieci zaprezentowały przedstawienie pt. "Karzełkowo" podczas Międzyprzedszkolnych Spotkań Teatralnych. Wydarzenie zorganizowane w Biłgorajskim Centrum Kultury przez Przedszkole Samorządowe Nr 1.

20.11.2019
Urodziny Piotrusia

Niech Ci słonko ciepło gra, niech Twój uśmiech długo trwa,
nie trać swej wesołej minki, dziś są Twoje Urodzinki!

31.10.2019
Urodziny Maji, Tadeusza i Diany

W październiku w grupie trzy latków urodziny obchodzili Maja, Tadeusz i Diana. Życzymy Wam wszystkiego najlepszego i dużo zdrowia.
 

14.10.2019
Dzień Edukacji Narodowej

Nasze przedszkolaki chcąc podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie zaprosiły gości na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek a także tańca. Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła wszystkim pracownikom życzenia zdrowia i dużej satysfakcji w pracy z dziećmi. Serdeczne życzenia popłynęły również od przedstawicieli rodziców.

10.10.2019
Przedstawienie pt. "Kocmouszek"

Teatr Lalek "Bajka" z Barcic zaprezentował nam przedstawienie pt. "Kocmouszek".

03.10.2019
Teatrzyk "O rybaku i złotej rybce"

W naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie pt. „Bajka o rybaku i złotej rybce” teatrzyku kukiełkowego Mag Studio z Grybowa. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć prawdziwe kukiełki i posłuchać muzyki. Bajka pokazywała wartości życiowe, co jest dobre, a co złe. Dzieci nagrodziły występ gromkimi brawami. Po przedstawieniu odbyła się sesja zdjęciowa.

02.10.2019
Dzień Jabłka

2 października w naszym przedszkolu zorganizowany został Dzień Jabłka. W tym dniu przedszkolaki poznały różne gatunki jabłek, rozpoznawały zapach i smak tych owoców oraz zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Na podwieczorek dzieci same przygotowały placek z jabłkami.

24.09.2019
Wizyta policjantów w przedszkolu

23.09 w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w drodze do przedszkola.

20.09.2019
Dzień Przedszkolaka

W piątkowe przedpołudnie nasze dzieci obchodziły "Dzień Przedszkolaka". Były tańce, wspólne śpiewanie i zabawy sportowe.

13.09.2019
Wizyta w bibliotece

W czwartek przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży w Bilgoraju. Okazją do spotkania był projekt dla dzieci "Z książką na start". Dzieci, które za zgodą rodziców zapisały się do biblioteki otrzymały książeczki.

09.09.2019
Przedszkoliada.pl

Dziś odbyły się bezpłatne zajęcia pokazowe dla wszystkich dzieci prowadzone przez trenera Ogólnopolskiego Systemu Rozrywki Ruchowej Przedszkoliada.pl. Dzieci świetnie się bawiły. 

06.08.2019
Wizyta w Powerland

Każdy dzień w naszym przedszkolu jest ciekawy, przynosi coś nowego, dzisiaj byliśmy w Rodzinnej Strefie Zabawy POWERLAND w Biłgoraju.

31.07.2019
Wspólne tańce

Starsze koleżaniki - absolwentki potrafią nas zabawiać i nauczyć ciekawych tańców. Bardzo chętnie razem się bawimy. 

25.07.2019
Urodziny Lenki i Ignacego

Dużo uśmiechu, a mało złości, jak najmniej smutków, wiele radości,
długich wakacji i moc słodyczy tego wszystkiego życzymy Wam dzisiaj!

24.07.2019
Urodziny Julki i Kacperka

W środę 24 lipca w przedszkolu urodziny obchodzili Kacperek z grupy "Smerfy" oraz Julka z grupy "Misiaczki"

23.07.2019
Strażacy w Przedszkolu

W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju. Strażacy opowiedzieli nam jak bardzo trudna jest ich praca. Pokazali nam sprzęt, którego używają do gaszenia pożarów i przy różnego rodzaju wypadkach.

29.05.2019
Teatrzyk "Dzień Misia" w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju

W środę 29 maja nasze przedszkolaki odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. Zaprezentowali przedstawienie „Dzień Misia” oraz zaprosili swoich młodszych kolegów i koleżanki do wspólnej zabawy.

28.05.2019
Dzień Mamy i Taty w grupie 5- i 6-latków

We wtorkowe popołudnie 28 maja Rodzice dzieci z grup „Smerfy” i „Misiaczki” obchodzili swoje święto. Przedszkolaki zaprezentowały swoim bliskim przedstawienie pt. „Gdzie podziała się rodzinka”, zaśpiewały piękne piosenki oraz złożyły życzenia. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem oraz wręczeniem Rodzicom własnoręcznie wyszywanych laurek.

23.05.2019
Teatrzyk "Skrzynia pełna skarbów"

W czwartek gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Teatru "Magik" z Białegostoku, którzy przedstawili przedszkolakom teatrzyk pt. „Skrzynia pełna skarbów”.

16.05.2019
VI MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "JAN PAWEŁ II – W OCZACH DZIECKA"

16 maja w Katolickim Przedszkolu im. św. Jana Pawła II w Biłgoraju odbyło się uroczyste podsumowanie VI Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego ,,Jan Paweł II - w oczach dziecka.”   

10.05.2019
Agama brodata

Dziś nasze przedszkole odwiedziła agama brodata - Miguś. Gad australijski o pomarańczowej maści. Dzieci poznały jego zwyczaje oraz ulubione przysmaki.

10.05.2019
Międzyprzedszkolny Przegląd Poezji Dziecięcej

Wydarzenie odbyło się 9 maja w sali kameralnej Biłgorajskiego Centrum Kultury. Hasłem tegorocznego przeglądu były zwody, które dzieci poznały recytując. Domek Przedszkolaka reprezentowali: Piort Małyszek, Amelka Komorowska i Wiktor Pieczykolan.

26.04.2019
Urodziny Tosi, Dominika i Piotrusia.

Do zabawy mnóstwa siły, żeby każdy dzień był miły,
Pełen śmiechu i radości, stu urodzinowych gości,
Aut, klocków i pluszaków, stu prezentów, stu buziaków,
Zdrowia, szczęścia i słodyczy Wszyscy Wam życzą!

24.04.2019
Konkurs Recytatorski "Wszyscy dla wszystkich - poznajemy zawody"

W naszym przedszkolu już po raz kolejny odbył się Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Recytatorski. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu były wykonywane zawody. Wszyscy uczestnicy doskonale poradzili sobie z tematem tegorocznego konkursu, wspaniale deklamowali swoje wiersze. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami.

17.04.2019
Życzenia Wielkanocne

Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych, 
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju oraz
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i przyjaciół życzą
Dyrekcja, Nauczyciele oraz Dzieci
z Przedszkola Publicznego "Domek Przedszkolaka". 

11.04.2019
"Wielkanocne przypadki zajączka Sałatki"

W czwartek w naszym przedszkolu odbyło sie przedstawienie teatralne  pt. "Wielkanocne przypadki zajączka Sałatki" w wykonaniu Teatru profiaktycznego "Magik" z Białegostoku.

10.04.2019
Wycieczka do Doboszówki część 1

Wczoraj dzieci z grup Misiaczki, Smerfy i Biedronki uczestniczyły w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego w Kalennem. Dzieci uczestniczyły w wielu warsztatach m.in. w robieniu ciasteczek wielkanocnych i ucieraniu baby wielkanocnej w makutrze.

09.04.2019
Wycieczka do Doboszówki część 2

W czasie wycieczki do Doboszówki dzieci uczestniczyły jeszcze w warsztatach robienia zwierzątek ze słomy, palem wielkanocnych oraz odwiedziły zwierzątka w zagrodzie.

05.04.2019
Teatrzyk "Rubinowy Książe"

W czwartek nasze przedszkole odwiedził "Teatr pod Jabłonią". Aktorzy przedstawili teatrzyk pt.: "Rubinowy Książe". 

25.03.2019
Urodziny Piotrka i Wojtka

We wtorek grupa Smerfów i Misiaczków"  świętowała urodzininy Piotrusia i Wojtka. 

15.03.2019
Eksperyment

W środę dzieci z grupy Smerfy i Misiaczki przeprowadziły eksperyment - kolorowa kapusta. Eksperyment dotyczył wędrówki wody w roślinkach.

13.03.2019
III Olimpiada Matematyczna

12 marca Dominik Tupaj i Marcel Gadaj wzięli udział w III Olimpiadzie Matematycznej zorganizowanej przez Katolickie Przedszkole im. św. Jana Pawła II w Biłgoraju. W zmaganiach z zadaniami matematycznymi brały udział dzieci z placówek z całego powiatu biłgorajskiego.

12.03.2019
Teatrzyk pt.:"Brzydal".

We wtorek gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Agencji Artystycznej Horyzont z Krakowa, którzy przedstawili przedszkolakom teatrzyk pt.:"Brzydal".

08.03.2019
Dzień Kobiet

W piętek chłopcy z grupy "Smerfy" i "Misiaczki" podarowali przygotowane przez nich kwiatki, swoim koleżankom.

06.03.2019
Sadzimy roślinki

Jeszcze zima, a my myślimy już o wiośnie. Dzieci z wszystkich grup spróbowały swoich sił w sadzeniu cebuli. 

22.02.2019
Warsztaty mydlarskie

Warsztaty mydlarskie to niecodzienna okazja, aby własnoręcznie wykonać pachnące i idealne do kąpieli mydło. Warsztaty prowadziła Ala, nasza absolwentka wraz z Panią Magdą. Dzieci dodawały różne barwniki, zapachy, wybierały kształty. Wszystkim bardzo podobało się tworzenie mydełek, ale najbardziej ucieszył efekt końcowy. Mydełka nie tylko pięknie pachniały, ale też pięknie wyglądały.

07.02.2019
Bal Karnawałowy

„Wielki bal karnawałowy księżniczek i rycerzy” - pod takim hasłem w czwartek 31 stycznia odbył się bal karnawałowy.

25.01.2019
Dzień Babci i Dziadka w grupach "Smerfy" i "Misiaczki"

25 stycznia w naszym przedszkolu odbyła sie uroczystośc Dnia Babci i Dziadka w grupach "Smerfów" i "Misiaczków". 

21.01.2019
Koncert kolęd w Domku Przedszkolaka

21 stycznia w Domku Przedszkolaka odbył się koncert kolęd w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia w Biłgoraju. Podczas spotkania Przedszkolaki miały okazję wysłuchać pięknych melodii, a także mogły śpiewać kolędy oraz zapoznać sie z różnymi instrumentami muzycznymi.

16.01.2019
XVIII Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

W Biłgorajskim Centrum Kultury, odbył się przegląd kolęd i pastorałek. Wzięło w nim udział blisko 80 przedszkolaków.

15.01.2019
Teatrzyk "O Milusiu i złym Rumburaku"

We wtorek gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Agencji Artystycznej Horyzont z Krakowa, którzy przedstawili przedszkolakom teatrzyk propagujący wartości dobrego wychowania.

09.01.2019
Przeględ Kolęd i Pastorałęk

W środę w naszym przedszkolu odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Wszystkie dzieci pięknie zaśpiewały kolędy i pastorałki, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój, a po występach otrzymały pamiątkowe dyplomy, które wręczyła Dyrektor przedszkola Anna Jankowska.

20.12.2018
Pieczemy Pierniki

W naszym przedszkolu zapachniało świętami. Dzieci piekły świąteczne pierniki. 

18.12.2018
Jasełka Bożonarodzeniowe

W naszym przedszkolu od lat już organizowane są jasełka dla dzieci, rodziców, dziadków i zaproszonych gości. W tym roku przygotowały je "Smerfy" i "Misiaczki" prowadzone przez panią Annę Myszak.

14.12.2018
Podsumowanie konkursu plastycznego „Mój Miś”

14 grudnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Mój Miś”.

14.12.2018
Bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne

W dniu 13 grudnia odbyły się Bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne dla rodziców i dzieci z grup "Smerfy" i "Misiaczki". Rodzice z dziećmi wykonywali kartki świąteczne. Warsztaty były okazją do kreatywnego spędzenia czasu, integracji oraz przygotowania się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

13.12.2018
Ubieramy choinkę

We wtorek dzieci z grup "Smerfy" i "Misiaczki" postanowiły przystroić choinkę. Dzieci  z wielkim zaangażowaniem zawieszały ozdoby. A gdy nasze wspólne drzewko jest już ubrane wszyscy wiedzą, że święta są tuż, tuż…

06.12.2018
Święty Mikołaj

W środę 5 grudnia odwiedził nas długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj na twarzach wszystkich wywołał uśmiech. 

27.11.2018
Dzień Pluszowego Misia

W poniedziałek w naszym przedszkolu odbył się "Dzień Pluszowego Misia". Tego dnia dzieci ze wszystkich grup przyniosły swoje pluszowe misie. Nie zabrakło tańców i wesołych zabaw z maskotkami. Chętne przedszkolaki prezentowały wszystkim swoje ulubione przytulanki. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Na zakończenie wszystkie dzieci zajadały misiowe przysmaki. 

23.11.2018
XVI Międzyprzedszkolne Spotkania Teatralne

W piątkowe przedpołudnie, 23 listopada, na scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury wystąpiły dzieci z grup "Misiaczki" i "Smerfy" w “Koncercie dla Niepodległej".

21.11.2018
Urodziny Marcela, Kacpra i Marcina

Kilka dni temu w grupie "Misiaczków" i "Smerfów" urodziny obchodzili Marcel, Kacper i Marcin.
Z tej okazji składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia!!

30.10.2018
Dzień Marchewki

W piątek w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Marchewki.

04.10.2018
Dzień jabłka

Obchody Dnia Jabłka w przedszkolu rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, kolorów, wielkości, kształtu, smaku, różnych odmian.

12.09.2018
Przedszkolaki w Zagrodzie Sitarskiej

We wtorek 11 września "Smerfy", "Misiaczki" i "Biedronki" wybrały się do Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, aby poznać tradycje i zwyczaje ludowe związane z mieszkańcami naszego miasta.

05.07.2018
Wakacyjna przygoda z origami

We wtorek 3 lipca przedszkolaki miały okazję zapoznać się z techniką origami.  Po śniadaniu dzieci wybrały się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju aby zobaczyć wystawę prac origami 3D, które wykonał Marian Koneczny.

28.06.2018
Festyn Rodzinny 2018

W środowe popołudnie 27 czerwca na placu przedszkolnym odbył się Festyn Rodzinny. Ta przygotowana z ogromnym zaangażowaniem impreza pod hasłem "Kocham Cię Polsko" związana była tematycznie ze świętem 100-lecia niepodległości naszej ojczyzny. 

15.06.2018
Osada Leśna „Doboszówka”

15 czerwca w słoneczny piętek dzieci z grup "Krasnale" i "Misiaczki" odwiedziły Gospodarstwo Agroturystyczne w Kalennem położone w Parku Krajobrazowym Lasów Janowskich. 

08.06.2018
Rekord Guinnessa w tańczeniu Poloneza

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się próba ustanowienia rekordu Polski w ilości par wspólnie tańczących Poloneza. Taka propozycja padła ze strony Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu.

01.06.2018
DZIEŃ DZIECKA w Domku Przedszkolaka

1 czerwca w naszym przedszkolu dzieci świętowały "Dzień Dziecka"

30.05.2018
Dzień Mamy

W środę dzieci z grup "Misiaczki" i "Krasnele" przygotowały program artystyczny z okazji Dnia Mamy.

26.05.2018
Turniej przedszkolaka

W sobotę 26 maja w Biłgoraju odbył się turniej piłki nożnej „Turniej Przedszkolaka” organizowany przez Klub Sportowy Łada 1945 Biłgoraj, KKS Lech Poznań Football Academy Biłgoraj i Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.

25.05.2018
Wizyta w sklepie „SMYKOLAND”

W piątek 25 maja dzieci z grup „Krasnale” i „Misiaczki” odwiedziły sklep zabawkowy „SMYKOLAND”.

25.05.2018
„Niesamowita wycieczka na każdym kroku bajeczka, czyli wędrówka to niesłychana Baran spotkał Barana”.

W piątek 25 maja dzieci z grup „Krasnale” i „Misiaczki” wybrały się do Biłgorajskiego Centrum Kultury na przedstawienie Kieleckiego Teatru Lektur pod tytułem „Niesamowita wycieczka na każdym kroku bajeczka, czyli wędrówka to niesłychana Baran spotkał Barana”.

20.05.2018
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny: "Polska Niezapominajka"

W maju dzieci z naszego "Domku Przedszkolaka" brały udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Polska Niezapominajka".

18.05.2018
V MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "JAN PAWEŁ II – W OCZACH DZIECKA"

18 maja w Katolickim Przedszkolu im. św. Jana Pawła II w Biłgoraju odbyło się uroczyste podsumowanie V Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego ,,Jan Paweł II - w oczach dziecka - Wielki Polak i patriota .”   

12.05.2018
XV Festiwal Piosenki Dziecięcej

W sobotę 12 maja 2018r. w sali Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się XV festiwal Piosenki Dziecięcej, którego organizatorem jest Przedszkole Samorządowe nr 3.

 

10.05.2018
Spotkanie z książką cz.II- przedszkolaki z wizytą w księgarni

Dnia10 maja 2018 roku "Misiaczki" i "Krasnale" w ramach tematu tygodniowego dotyczacego książek, odwiedziły pobliską księgarnie "DOM KSIĄŻKI".

09.05.2018
"Dąb Niepodległości"

W środę 9 maja obok naszego przedszkola został zasadzony Dąb Niepodległości - symbol leśnej siły, potęgi i trwałości.

Uroczystego posadzenia Dębu Niepodległości wraz z przedszkolakami dokonał pan leśniczy Stanisław Piętal przedstawiciel Nadleśnictawa Biłgoraj.

 

08.05.2018
IV Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa

26 kwietnia przedszkolaki z grup "Krasnale", "Misiaczki" i "Smerfy" brały udział w IV Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Sportowej organizowanej przez Katolickie Przedszkole im. św. Jana Pawła II w Biłgoraju oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

13.04.2018
Nasze wypieki

Jak sie okazuje, pieczenie ciasta, to nie taka trudna sprawa. Szczególnie gdy do pomocy jest tyle małych i zdolnych rąk. Dzieci z grup "Misiaczki" i "Krasnale" po raz kolejny mogły spróbować swoich umiejętności kucharskich, tym razem w pieczeniu ciasta z owacami. 

28.03.2018
Warsztaty wielkanocne

W środę 28 marca w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty wielkanocne, podczas których rodzice i dzieci z grup "Biedronki" i  "Smerfy" wraz z nauczycielami bawiąc się poznawali świateczne zwyczaje oraz wytwarzali ozdoby na wielkanocny stół. W repertuarze zajęć plastycznych były kurczaczki, pisanki i inne cuda, które mają rozweselić i uprzyjemnić te wiosenne święta.

09.03.2018
Wizyta w Salonie Sukien Ślubnych

W piątek 9 marca dzieci z grup "Misiaczki" i "Krasnale" wybrały się do pobliskiego Salonu Sukien Ślubnych "Agness" w Biłgoraju.

06.03.2018
Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej

06 marca odbył się Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej. Dzieci do konkursu przygotowały z pomocą rodziców nauczycielki:
Pani Ewa Ćwikła, Pani Anna Myszak i Pani Monika Banaszek. Dzieci ze wszystkich grup pięknie recytowały wiersze czym zachwyciły nie tylko komisję, ale także widownię.

05.03.2018
ZAPISY DZIECI NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Domek Przedszkolaka w Biłgoraju ogłasza nabór dzieci od 2,5 lat do 6 lat. W związku z tym, serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do odwiedzania przedszkola w godzinach otwarcia.  Podczas wizyty istnieje możliwość zwiedzania placówki, obejrzenia sal i innych pomieszczeń, pobrania wniosku zgłoszenia dziecka do przedszkola. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

24.01.2018
Dzień Babci i Dziadka

24 stycznia w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

19.01.2018
Koncert Kolęd uczniów ze Szkoły Muzycznej

19 stycznia 2018r. w Domku Przedszkolaka odbył się koncert kolęd w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia w Biłgoraju. Podczas spotkania Przedszkolaki miały okazję wysłuchać pięknych melodii, a także mogły śpiewać kolędy oraz zapoznać sie z różnymi instrumentami muzycznymi.

15.12.2017
,,Dziadek do orzechów"

W piątek, 15 grudnia, do naszego przedszkola zawitał Teatrzyk „Efekt” z Krakowa. Aktorzy przedstawili nam piękny spektakl pt. „Dziadek do orzechów”. Dzieci bardzo dobrze bawiły się podczas przedstawienia, były aktywne, chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez aktorów .

15.12.2017
,,Mój Miś" - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Konkurs Mój Miś zorganizowany przez MiPBP Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży rozstrzygnięty. Z Domku Przedszkolaka nagrodzeni zostali: Hania Piętal - II miejsce; Daria Duda- III miejsce. Nagrodzone zostały też grupy: Misiaczki III miejsce, a grupa Krasnali otrzymała wyróżnienie.

10.12.2017
,,Kolędujemy dla Jagody"

W niedzielę, 10 grudnia w Biłgorajskim Centrum Kultury ,,Domek Przedszkolaka” wziął udział w koncercie kolęd połączonym z kiermaszem pt.: ,,Kolędujemy dla Jagody”. Dochód z akcji został przeznaczony na rehabilitację Jagody Stasiewicz. Serdecznie dziękujemy dzieciom, Rodzicom oraz Paniom za pomoc.

07.12.2017
Warsztaty bożonarodzeniowe w grupach ,,Krasnale" i ,,Misiaczki"

Dnia 7 grudnia dzieci z grup ,,Krasnale” oraz ,,Misiaczki” wraz z rodzicami wykonały kartki bożonarodzeniowe. Rodzice odkrywali swoje talenty, a dzieci zamieniły się w artystów. W rodzinnej atmosferze powstawały przepiękne świąteczne kartki. Prace zostały wystawione na kiermaszu z którego dochód został przeznaczony na rehabilitację Jagody Stasiewicz.

06.12.2017
Witamy Świętego Mikołaja!!!

06 grudnia dzieci z Domku Przedszkolaka z wielką radością powitały Św. Mikołaja.

27.11.2017
Światowy Dzień Pluszowego Misia

W poniedziałkowe przedpołudnie 27 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.
 

10.11.2017
11 listopada ,,Kto Ty jesteś? Polak mały!!!"

W dniu 10 listopada 2017 roku w naszym przedszkolu obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Dzieci z grup ,,Misiaczki” i ,,Krasnale” prezentowały wiersze oraz pieśni patriotyczne oddając szacunek barwom narodowym i pamiętając o zachowaniu należytej postawy odśpiewały Hymn Państwowy.

08.11.2017
,,O małym Pawełku, który chciał być dorosły"

8 listopada nasze przedszkole gościło artystów Studia Artystycznego Efekt, którzy przedstawili spektakl zatytułowany „O małym Pawełku, który chciał być dorosły”

19.10.2017
Wycieczka po ścieżce dydaktycznej w leśnictwie Bojary

Korzystając ze sprzyjającej, słonecznej pogody dzieci z grupy "Krasnale" i "Misiaczki" wybrały się na wycieczkę po ścieżce dydaktycznej w leśnictwie Bojary, niedaleko Szkółki Leśnej.

18.10.2017
Policjanci w przedszkolu

18 października do naszego przedszkola zawitało dwóch funkcjonariuszy policji, którzy pokazali radiowóz policyjny oraz przeprowadzili z dziećmi pogadankę. Jej tematem były cechy wyróżniające wygląd policjanta, rodzaj umundurowania, wyposażenie oraz specyfika pracy funkcjonariuszy policji. Policjanci rozmawiali z przedszkolakami na temat, w jakich sytuacjach i pod jakimi numerami telefonu kontaktujemy się z policją, przypomnieli również podstawowe zasady zachowania się w sytacji zagrożenia życia i zdrowia, jak np. kontakt z groźnym psem, zgubienie się.

13.10.2017
Dzień Edukacji Narodowej

Dziś w naszym przedszkolu odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość przygotowały dzieci z grup Biedronki, Smerfy i Misiaczki pod opieką swoich Pań. 

25.09.2017
POZNAJEMY GINĄCE ZAWODY - spotkanie z garncarzem

W ramach spotkań z przedstawicielami ginących zawodów, 25 września nasze przedszkolaki odwiedził garncarz z pracowni garncarskiej LEP-Gar. Pan garncarz przed pokazem opowiedział dzieciom o glinie jako podstawowym surowcu wykorzystywanym dawniej w garncarstwie i rzeźbiarstwie. Następnie każde dziecko mogło usiąść przy kole garncarskim i przy pomocy naszego gościa ulepić swój dzbanuszek.

27.06.2017
Festyn Rodzinny

Festyn Rodzinny odbył się 26 czerwca na placu zabaw obok przedszkola. Były śpiewy, tańce, zabawy oraz słodki poczęstunek, a wszystko po to, aby dzieci wraz z rodzicami mogły wspólnie spędzić czas.

01.06.2017
Dzień Dziecka w Domku Przedszkolaka

Z okazji Dnia Dziecka

życzymy wszystkim Dzieciom,

aby ich dzieciństwo

było jak najlepsze

i trwało jak najdłużej!!!

26.05.2017
Jestem Przedszkolakiem!

Dnia 25 maja 2017r. w ,,Domku Przedszkolaka” odbyła się uroczystość ,,Pasowania na Przedszkolaka” oraz ,,Dzień Mamy i Taty”. Dzieci z grupy ,,Smerfy” i „Misiaczki” zaprezentowały przed zgromadzonymi rodzicami wierszyki i piosenki, które przygotowały pod kierunkiem swoich pań: Bożeny Piętal i Marty Polowy.

25.05.2017
,,Jan Paweł II - w oczach dziecka - podróże misyjne.”

25 maja w Katolickim Przedszkolu im. św. Jana Pawła II w Biłgoraju odbyło się uroczyste podsumowanie IV Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego ,,Jan Paweł II - w oczach dziecka - podróże misyjne.”   

21.05.2017
Mundial Dziecięcy po raz drugi

W sobotę 20 maja w Biłgoraju odbył się turniej piłki nożnej „Mundial Dziecięcy” po raz drugi organizowany przez Akademię Piłkarską GOL.

19.05.2017
Przedszkolaki w "Uliku"

18 maja  dzieci z grupy „Smerfy” i „Misiaczki” wraz ze swoimi Rodzicami i Paniami wybrały się na wycieczkę do Pasieki „Ulik“ w miejscowości Mokrelipie, aby zwiedzić „królestwo pszczół”. 

18.05.2017
Konkurs plastyczny "Niezapominajka i inne kwiaty wiosny"

W czwartkowe przedpołudnie 18 maja 2017 r. w Akademii Przedszkolaka Publicznym Przedszkolu Językowym w Biłgoraju odbyło się podsumowanie IX. edycji międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego „Niezapominajka i inne kwiaty wiosny".

16.05.2017
Wizyta uczniów ze szkoły podstawowej

16 maja do Domku Przedszkolaka zawitała grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju, która zaprezentowała wiersze znanych poetów.

11.05.2017
Wycieczka do biblioteki

Dnia 11.05.2017r. dzieci z grupy "Misiaczki", "Krasnale" oraz "Motylki" udały się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza oraz wzbogacenie słownictwa dzieci. 

24.04.2017
XIV Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej

W sobotnie przedpołudnie 22 kwietnia, w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się XIV Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej.

26.03.2017
Przyjaźń i tolerancja w poezji dziecięcej

24 marca odbył się Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Recytatorski pt. „Przyjaźń i tolerancja w poezji dziecięcej”.  Dzieci ze wszystkich grup pięknie recytowały wiersze, czym zachwyciły nie tylko komisję, ale także widownię.

08.02.2017
"W krainie baśni i bajek"

Wycieczka w krainę baśni, razem z Księżniczką, Rycerzem czy Pszczółką – tak wyglądała zabawa podczas balu karnawałowego, jaki 8 lutego odbył się w Domku Przedszkolaka. Nie było to trudne zadanie, gdyż pięknie udekorowana sala oraz wspaniałe stroje dzieci ułatwiły basniową podróż.

31.01.2017
Spektakl kukiełkowy "Dzielny Tomek kompan Reksia"

We wtorkowe przedpołudnie 31 stycznia do Domku Przedszkolaka zawital Teatr Lalek „Pinokio” z Nowego Sącza z przedstawieniem „Dzielny Tomek kompan Reksia”.

20.01.2017
Ferie w przedszkolu

Tego roku w ferie dopisała prawdziwie zimowa aura. Długo też nie czekaliśmy, aby przyjechać do przedszkola sankami. Panie wychowawczynie wraz z dziećmi wyruszyły na saneczki. Nasze zaprzęgi wyglądały, jak prawdziwe zaprzęgi Eskimosów.

12.01.2017
XVI Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Już po raz kolejny mieliśmy możliwość poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. 11 stycznia Dzieci z naszego przedszkola wystąpiły w Biłgorajskim Centrum Kultury podczas XVI Międzyprzedszkolnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek zorganizowanego przez Samorządowe Przedszkole Nr 2 w Biłgoraju.

11.01.2017
Koncert kolęd w Domku Przedszkolaka

11 stycznia 2017r. w Domku Przedszkolaka odbył się koncert kolęd w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia w Biłgoraju. Podczas spotkania Przedszkolaki miały okazję wysłuchać pięknych melodii, a także mogły śpiewać kolędy oraz zapoznać sie z różnymi instrumentami muzycznymi.

10.01.2017
Świętujemy Dzień Babci i Dziadka

10 stycznia w Domku Przedszkolaka dzieci z grup „Smerfy” i „Misiaczki” świętowały Dzień Babci i Dziadka.

22.12.2016
"Pójdźmy wszyscy do stajenki"

22 grudnia w Domku Przedszkolaka dzieci 3- i 4-letnie z grup „Smerfy” i „Misiaczki” pod kierunkiem swoich pań: Marty Polowy, Aleksandry Obszyńskiej i Moniki Łaby zaprezentowały przybyłym rodzicom i całej społeczności przedszkolnej „Jasełka”. 

16.12.2016
Zapraszamy na Jasełka

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na Jasełka
w wykonaniu dzieci z grup Smerfy i Misiaczki,
które odbędą się 22 grudnia (czwartek)
o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej przedszkola
 

15.12.2016
Idą Święta!

14 grudnia przedszkolaki z grupy SMERFY i MISIACZKI  zaprosiły swoich rodziców do wspólnego przygotowywania ozdób  światecznych.

15.12.2016
Konkurs Plastyczny "Mój Miś"

Po raz kolejny Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży w Biłgoraju zaprosiła przedszkolaków do wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym „Mój Miś”.  Dzieci z naszego przedszkola z wielkim zapałem i zaangażowaniem oraz przy pomocy pań nauczycielek i rodziców przystąpiły do wykonania prac przedstawiających postać misia.

08.12.2016
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

8 grudnia gościliśmy w Domku Przedszkolaka  aktorów białostockiego teatru. Mali widzowie zostali wprowadzeni  w świat wyobraźni przedstawieniem  pt.„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. 

06.12.2016
Witamy Gościa z prezentami!

06 grudnia  przedszkolaki z wielką radością powitały Św. Mikołaja, który przybył do Domku Przedszkolaka z ogromnym workiem prezentów.

01.12.2016
Gość z Dalekiej Krainy...

06 grudnia dzieci w Domku Przedszkolaka z wielką radością powitały Św. Mikołaja, który przybył w tym roku wraz ze swoim pomocnikiem Elfem z ogromnym workiem prezentów.

25.11.2016
Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja.
 

09.11.2016
Święto Niepodległości

W naszym przedszkolu już 9.11.2016r. obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Grupa dzieci 5 i 6 letnich przygotowała uroczystość, podczas której zaprezentowała wiersze i piosenki na temat naszego kraju i jego symboli narodowych.

03.11.2016
Ogłoszenie

Kontynując tradycję wspólnego świętowania ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, zapraszamy w tym roku babcie i dziadków naszych przedszkolaków na uroczystą akademię upamiętniającą to ważne wydarzenie. 

18.10.2016
Jesień w poezji

18 października do Domku Przedszkolaka zawitała grupa gimnazjalistów z Gimnazjum nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju, która pod opieką p. Anny Bielak zaprezentowała wiersze o tematyce jesiennej.

14.10.2016
Dzień Edukacji Narodowej

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie.

12.10.2016
Spotkanie z Panem Leśniczym

Nasze przedszkole w szczególny sposób dba o kształtowanie przyjaznego stosunku przedszkolaków do przyrody. W środę 12 października przybył do nas zaprzyjaźniony pan leśniczy, który opowiedział nam o tym, co się dzieje w lesie jesienią. 

11.10.2016
Na straganie owocowo-warzywnym

11 października dzieci z grupy ,,Smerfy” i „Misiaczki” pod opieką swoich pań wybrały się do  supermarketu ,,Aldik” w Biłgoraju. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków ze straganem owocowo-warzywnym, darami jesieni – rodzajami owoców i warzyw, a także przetworami z nich powstałych.

29.09.2016
Pani Pielęgniarka z wizytą w przedszkolu

29 września 2016 r. nasze przedszkole odwiedził specjalny gość – pani pielęgniarka – Agata Machalska-Mamona - mama Hani.

26.09.2016
Wizyta w muzeum „Zagroda Sitarska”

Wizyta w skansenie związana była z poznawaniem dawnych tradycji sitarskich regionu biłgorajskiego. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały wyposażenie dawnej chaty: meble i sprzęty.

01.09.2016
Serdecznie witamy po wakacjach!

Wszystkim życzymy wiele radosnych chwil spędzonych w naszym przedszkolu, dużo uśmiechów, wspaniałych zabaw i ciekawych zajęć.

03.08.2016
Wycieczka do Magicznych Ogrodów

03 sierpnia dzieci z Domku Przedszkolaka wraz z opiekunami wyjechały na wycieczkę do Tematycznego Parku Rodzinnego „Magiczne Ogrody” w Janowcu. Czarodziejskie miejsce urzekło nas tajemniczością, obecnością niezwykłych istot i różnorodnością barw. 

28.06.2016
Akademia z okazji zakończenia roku szkolnego.

28.06. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla dzieci z grupy "Biedronki" oraz rozpoczęcie wakacji. W uroczystości brały udział wszystkie grupy wiekowe przedszkolaków. Absolwenci, żegnali się wierszami i piosenkami. 

16.06.2016
Sukcesy naszych przedszkolaków

W ostatnim czasie nasze przedszkolaki wzięły udział w dwóch międzyprzedszkolnych konkursach plastycznych zorganizowanych przez Przedszkole Katolickie oraz przez Akademię Przedszkolaka.

15.06.2016
Wycieczka do Zamościa

15.06 odbyła się wycieczka do Zamościa. Przedszkolaki miały okazję zwiedzić to piękne miasto z przewodnikiem oraz samodzielnie zrobić lizaka w Manufakturze Cukierków „Tęcza”. Wycieczka była bardzo ciekawa i udana, wszyscy zadowoleni i szczęśliwi wrócili do domu, pełni wrażeń i miłych wspomnień (a także słodyczy).

08.06.2016
"Motylki" i "Misiaczki" w BTK

8 czerwca przedszkolaki z grup "Motylki" i "Misiaczki" wraz ze swoimi paniami odwiedziły Biłgorajską Telewizję Kablową.  

02.06.2016
Dzień Dziecka cd.

Nasze przedszkolaki doskonale znają datę 1 czerwca - wiedzą, że w tym dniu świętują DZIECI!!!

31.05.2016
Dzień Dziecka w Fikolandzie

30 maja (w poniedziałek) dzieci z grup "Misiaczki", "Krasnale", "Biedronki" wybrały się ze swoimi paniami do Fikolandu aby świętować zbliżający się Dzień Dziecka.  

25.05.2016
Festyn Rodzinny z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca.

Dnia 25 maja w Domku Przedszkolaka odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Festyn Rodzinny zapisał się na stałe wśród imprez organizowanych przez nasze przedszkole, jest lubiany przez wszystkich rodziców i dzieci. 

17.05.2016
,,Motylki" i ,,Misiaczki" w bibliotece

 W czwartkowe przedpołudnie 5.05.2016r. przedszkolaki z grup "Motylki" i "Misiaczki", wraz se swoimi paniami, wybrały się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej dla Dzieci i Młodzieży w Biłgoraju.  

12.05.2016
Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa

W czwartek, 12 maja, przedszkolaki rywalizowały w zawodach na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

11.05.2016
Dbamy o naszą Ziemię

Dzieci uczęszczające na zajęcia teatralne pod opieką pani Eweliny Wlaź przygotowały inscenizację teatralną pt. "Dbamy o naszą Ziemię".

25.04.2016
Dzień Marchewki

25 kwietnia nasze przedszkole zamieniło się w marchewkową krainę! Wszyscy ubrani byliśmy na pomarańczowo, na głowie każdy miał marchewkową opaskę, w salach roznosił się zapach świeżo startej marchewki - tego dnia obchodziliśmy Dzień Marchewki. 

22.03.2016
Życzenia Wielkanocne

Na zbliżające się Święta Wielkanocne

przesyłamy najserdeczniejsze życzenia.

Niech Zmartwychwstały Chrystus

wnosi pokój i radość

oraz darzy potrzebnymi łaskami

w codziennym życiu.

Życzą: Dyrekcja, Nauczyciele oraz Dzieci z ,,Domku Przedszkolaka"

21.03.2016
V "Powitanie Wiosny na Sportowo"

Biłgorajskie przedszkolaki po raz piąty "Powitały wiosnę na sportowo". Impreza rozpoczęła się od tradycyjnego topienia Marzanny. Organizatorami imprezy oraz sponsorami upominków dla dzieci byli "Domek Przedszkolaka" i OSiR Biłgoraj.

17.03.2016
Mali recytatorzy "W krainie dziecięcej fantazji"

Każde dziecko rodzi się z naturalną, bogatą wyobraźnią. Ważne jest zatem, by stwarzać dziecku okazję do fantazjowania, kształtowania jej i wykorzystywania.

16.03.2016
Warsztaty plastyczne ,,Wielkanocne cuda"

Dnia 16.03.2016r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty wielkanocne, podczas których rodzice, dzieci wraz z nauczycielkami wykonali palmy wielkaniocne oraz ozdabiali pisanki. 

03.03.2016
Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Recytatorski

03 marca odbył się Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Recytatorski pt. „W krainie dziecięcej fantazji”. Konkurs zorganizowały nauczycielki:
Pani Dorota Kwik i Pani Marta Polowy. Dzieci ze wszystkich grup pięknie recytowały wiersze czym zachwyciły nie tylko komisję, ale także widownię.

18.02.2016
Teatrzyk ,,Królowa Śniegu"

12 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów krakowskiego Teatru „Art.-re”. Aktorzy wprowadzili dzieci w świat fantazji i wyobraźni w przedstawieniu pt.„Królowa Śniegu”. 

16.02.2016
Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Recytatorski

Drodzy Rodzice!!!
Zachęcamy do udziału w Wewnątrzprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem: ,,W KRAINIE DZIECIĘCEJ FANTAZJI",
który odbędzie sie 03.03.2016r. (czwartek) o godzinie 10.00 w Domku Przedszkolaka.

03.02.2016
W Krainie Lodu - bal karnawałowy

3-ego lutego nasze przedszkolaki bawiły się na balu karnawałowym. W tym roku przenieśliśmy się do "Krainy Lodu". Tegoroczne kreacje były niezwykle barwne i bardzo ciekawe.

28.01.2016
Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to osoby niezwykle ważne w życiu każdego dziecka, dlatego nasze przedszkolaki chciały w tym roku w szczególny sposób podziękować im za bliskość, opiekę, miłość...

21.12.2015
Życzenia bożonarodzeniowe

Serdeczne życzenia szczęśliwych,

zdrowych i radosnych

Świąt Bożego Narodzenia

oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów

w nadchodzącym Nowym Roku 

21.12.2015
Jasełka w naszym przedszkolu

21 grudnia w „Domku Przedszkolaka” dzieci z najmłodszych grup – ”Misiaczki” i „Motylki” pod kierunkiem swoich pań nauczycielek zaprezentowały społeczności przedszkolnej i przybyłym rodzicom „Jasełka”.  

18.12.2015
Święta Bożego Narodzenia tuż tuż...

Rozpoczął się radosny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

16.12.2015
Konkurs plastyczny ,,Mój Miś" - rozstrzygnięty

Dzieci z „Domku Przedszkolaka” wzięły udział w Konkursie Plastycznym „Mój Miś”. Była to już VI edycja tego konkursu. Historia konkursu związana jest z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia. Konkurs zorganizowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży w Biłgoraju.

10.12.2015
Pasowanie na Przedszkolaka

W piątek, 13 listopada 2015r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Dzieci z grup "Misiaczki", "Motylki" i "Krasnale" zaprezentowały swoje umiejętności wokalne oraz recytatorskie, czym udowodniły gotowość wstąpienia do grona Dzielnych Przedszkolaków.

08.12.2015
Mikołaj w naszym przedszkolu

4 grudnia (w piątek) nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość z wielkim workiem prezentów - Św. Mikołaj! 

07.12.2015
"Wróżka Malwinka i jej przygód kilka"

Nasze przedszkolaki bardzo lubią oglądać przedstawienia teatralne, dlatego też często zapraszamy do naszego przedszkola różne grupy teatralne. Tym razem dzieci miały okazję obejrzeć "Wróżkę Malwinkę i jej przygód kilka".

07.12.2015
Dzień Pluszowego Misia

W naszym przedszkolu 25 listopada odbył się "Dzień Pluszowego Misia". Tego dnia dzieci ze wszystkich grup przyniosły swoje pluszowe misie. Nie zabrakło tańców i wesołych zabaw z maskotkami. Chętne przedszkolaki prezentowały wszystkim swoje ulubione przytulanki. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"  

13.11.2015
Spotkanie z piosenką patriotyczną

W poniedziałkowe popołudnie 9 listopada w „Domku Przedszkolaka” zgromadzili się rodzice wraz z przedszkolakami oraz dyrekcja i nauczyciele na „Spotkaniu z piosenką patriotyczną”. W ten sposób wspólnie chcieliśmy uczcić kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

04.11.2015
Smacznie, zdrowo, kolorowo...

28 października nasze przedszkole odwiedziła Pani Eliza Gilowska – nauczycielka ZSZiO w Biłgoraju wraz ze swoimi uczennicami z Technikum Gastronomicznego Agatą Maciocha i Karoliną Mamczarz.

02.11.2015
Teatrzyk "Wilk i Zając"

W poniedziałek 26.10. przedszkolaki miały okazję obejrzeć i uczestniczyć w spektaklu interaktywnym "Wilk i Zając", wystawionym przez Studio Małych Form Teatralnych "Art -re" z Krakowa. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

05.10.2015
Owocowe cudaki

W środowe popołudnie 30 września w Przedszkolu Publicznym Domek Przedszkolaka w Biłgoraju zgromadzili się rodzice i dzieci z grup "Misiaczki" i "Motylki". 

30.09.2015
"Bezpieczna droga do przedszkola"

Od początku roku szkolnego dzieci w naszym przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim.

24.09.2015
"Żyjmy zdrowo i aktywnie" - spotkanie z dietetykiem

24 września br. zostało zorganizowane w naszym przedszkolu spotkanie dotyczące zasad zdrowego odżywiania oraz higieny, które było podsumowaniem projektu "Żyjmy zdrowo i aktywnie" dofinansowanego przez Firmę Model Opakowania Sp. z o.o

03.09.2015
ZAJĘCIA DODATKOWE

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zajęć dodatkowych w roku szkolnym 2015/2016 i zapraszamy na zebranie 8.09 (wtorek) o godz.15.30.

26.08.2015
Zajęcia adaptacyjne

W dniach 25 i 26 sierpnia w „Domku Przedszkolaka” zostały zorganizowane zajęcia adaptacyjne. Propozycja spotkań była skierowana do dzieci, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z przedszkolem, a są już gotowe do podjęcia nowych wyzwań, poznania nowych kolegów i przeżycia wielu przygód.

Kącik dla Rodziców

brak wpisów
Nasze prace Działo się
PRZEJDŹ DO INNEJ GRUPY: KRASNALESMERFYBIEDRONKI