Strona główna / Grupy / Misiaczki witają / Działo się / 2022 / Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

25.10.2022

Dnia 25.10.2022 r. dzieci z grupy "Smerfy" oraz z grupy ,,Misiaczki" wybrały się wraz z rodzicami do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.
Podczas wycieczki nasze przedszkolaki zwiedzały muzeum bombki: ogladały wystawy ozdób choinkowych z  różnych zakątków świata jakie występowały na przestrzeni wieków, poznały proces powstawania bombki choinkowej począwszy od szklanej rurki, aż do gotowego produktu, a także dzieci dowiedziały się w jaki sposób są dekorowane bombki choinkowe i jak dużej to precyzji oraz cierpliwości wymaga.

Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych, podczas, których mogły własnoręcznie ozdobić bombkę według własnego pomysłu. Wszyscy mali artyści bardzo się starali, by ich praca była niepowtarzalna, kolorowa i błyszcząca. Udekorowane bombki dzieci zabrały do domu gdzie z pewnością
znajdą honorowe miejsca na świątecznych choinkach i długo będą przypominały o tym magicznym miejscu.

PRZEJDŹ DO INNEJ GRUPY: KRASNALESMERFYBIEDRONKI