Strona główna / Grupy / Misiaczki witają / Działo się / 2024 / Dzień Jabłak w grupie "Smerfy" i "Misiaczki"

Dzień Jabłak w grupie "Smerfy" i "Misiaczki"

27.09.2024

W tym tygodniu dzieci z grupy "Smerfy" i "Misiaczki" obchodziły Dzień Jabłka. Był to ciekawy dzień w przedszkolu. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak.

Tego dnia nasze przedszkolaki również śpiewały wspólnie piosenki o jabłuszku, zatańczyły również "jabłkowy" taniec. Dzieci w tym dniu dowiedziały się również o tym jak rośnie jabłoń, zobaczyły na ilustracjach etapy rozwoju jabłka, obejrzały na obrazkach jak wygląda praca w sadzie. Były również okazje do wykonania zadań matematycznych. Dzieci wykonywały pracę plastyczną przedstawiającą jabłko. Dzień ten był nie tylko dniem innym niż zwykłe, ale dniem, o którym dzieci tak szybko nie zapomną i zostanie on w ich pamięci jako dzień zachęcania do jedzenia owoców.

PRZEJDŹ DO INNEJ GRUPY: KRASNALESMERFYBIEDRONKI