Strona główna / Grupy / Misiaczki witają / Działo się / 2023 / Wycieczka do Baszni Dolnej

Wycieczka do Baszni Dolnej

01.06.2023

Dnia 1 czerwca dzieci z grupy „Smerfy” i „Misiaczki” z okazji Dnia Dziecka wybrały się na wycieczkę do Baszni Dolnej.
Pierwszym punktem wycieczki była Stacja Basznia, gdzie dzieci zwiedziły Galerię Kolejnictwa oraz prawdziwą lokomotywę parową. Przedszkolaki miały także możliwość przejechać się po torach miniaturą kolejki - „MiniBałajem”.

Następnym miejscem do którego udały się dzieci była Kresowa Osada, gdzie Pani Przewodnik oprowadziła nas po wiosce tematycznej. Przedszkolaki dowiedziały się jak żyli ludzie w dawniejszych czasach.
Ostatnim punktem wycieczki było Obserwatorium Astronomiczne w Tymcach. Dzieci zwiedziły obserwatorium oraz miały okazje wejść na taras widokowy, gdzie podziwiały panoramę okolicy.
Dużą atrakcją dla naszych przedszkolaków był również park doświadczeń wokół Obserwatorium.

PRZEJDŹ DO INNEJ GRUPY: KRASNALESMERFYBIEDRONKI