Strona główna / Aktualności / 2023-2024 / Z wizytą u weterynarza

Z wizytą u weterynarza

Dzieci z grupy "Smerfy" oraz "Misiaczki" wybrały się do pobliskiego gabinetu weterynaryjnego "Cztery Łapy". Przedszkolakom w tej wyprawie towarzyszyła również "Łatka" - zaprzyjaźniony piesek.

Przedszkolaki dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Miały również okazję zbadać bicie serca naszej ,,Łatki", a także towarzyszyć przy badaniu USG jednego z tamtejszych pacjentów. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt.  Pan weterynarz opowiedział przedszkolakom do czego służą znajdujące się w gabinetach poszczególne urządzenia. Nasze Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem oglądały zdjęcia rentgenowskie zwierząt. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich pupilach. Na zakończenie wizyty dzieci miały okazję zobaczyć profesjonalną salę operacyjną dla zwierząt.
Cała nasza grupa bardzo dziękuje Gabinetowi Weterynaryjnemu "Cztery Łapy" za to ciekawe spotkanie.