30.07.2020
Zabawy z chustą edukacyjną

W czasie wakacji odpoczywamy od zajęć dydaktycznych związanych z realizacją podstawy programowej, jednak nie oznacza to, że będziemy próżnować. Nie ma też mowy o nudzie! W każdym tygodniu realizujemy tematyczny program zajęć, by dzieci ciekawie spędzały czas. Również w czasie wakacji dzieci mają kontakt z językiem angielskim.

24.07.2020
Podwodny świat

Dzieci przez cały tydzień poznawały świat podwodny - rafę koralową i żyjące w niej zwierzątka morskie. Dzieci wykazywały się kreatywnością podczas wykonywania prac plastycznych.

24.07.2020
Urodziny Leny, Janeczki i Ignasia

Radości w każdej sekundzie, uśmiechu w każdej minucie, pogody w każdej godzinie, szczęścia przez całe życie życzymy naszym solenizantom Lenie, Janeczce i Ignasiowi.

11.07.2020
Wakacje

W piękny słoneczny piątek postanowiliśmy troszkę popracować na świeżym powietrzu. Przedszkolaki za pomocą specjalnych kredek wyraziły na kartkach swoje plany na wymarzone wakacje. Natomiast maluszki "przymierzały" plażowe klapki.

08.07.2020
Stworki - potworki

Grupa dzieci starszych dziś wykazała się inwencją twórczą tworząc z plasteliny różnego rodzaju "stworki-potworki". Praca z plasteliną sprawiła dzieciom wiele przyjemności, niektóre z prac zawierają słodkie elementy, w ten sposób dzieci chciały uczcić święto czekolady.

04.07.2020
Malujemy lato

Starszaki i maluszki namalowały lato. Było dużo pracy, bo kartka duża, ale i dużo rączek do pomocy. Obrazki wyszły pięknie.

30.06.2020
Zakończenie roku

26 czerwca dzieci z grupy "Smefry" otrzymały pamiątkowe dyplomy. Pani Anna Myszak przygotowała prezentację podsumowującą cztery lata ich pobytu w przedszkolu. Od września rozpoczną naukę w pierwszej klasie. Życzymy jak najlepszych ocen.

24.06.2020
Dzień Taty

Dzieci z naszego przedszkola przygotowały upominki i przepięknie zaśpiewały dla swoich Tatusiów z okazji Dnia Taty.

15.06.2020
IV Przedszkolna Olimpiada Matematyczna

15 czerwca w Katolickim Przedszkolu im. Jana Pawła II w Biłgoraju odbyła się IV Przedszkolna Olimpiada Matematyczna. Podczas olimpiady nasze przedszkole reprezentowało dwóch bystrzaków matematycznych: Piotr Małyszek i Antoni Stroiwąs.

10.06.2020
Konkurs plastyczny dla dzieci „Jak mogę pomóc pszczołom?”

Miło nam poinformować że Hania Piętal z naszego przedszkola otrzymała wyrówżnienie w konkursie plastycznym dla dzieci przedszkolnych i uczniów z klas I-III szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego.

09.06.2020
Zwierzęta małe i duże

W ramach tematyki "Zwierzęta małe i duże" przedszkolaki wykonały za pomocą papieru kolorowego niezwykle pożyteczne dla świata Pszczółki. 

04.06.2020
Praca zdalna

Zachęcamy dzieci od pracy zdalnej. Materiały do podrania w zakładce każdej grupy w "kąciku dla rodziców".

 

03.06.2020
Malujemy autoportret

W ramach tematyki tygodniowej "Dzień Dziecka"  przedszkolaki wykorzystując pastele i zwykłe kredki, z pomocą luster wykonały swoje autoportrety. 

01.06.2020
Dzień Dziecka

W tym roku "Dzień Dziecka" obchodziliśmy mniej hucznie i w niewielkim gronie. Ale i tak było wesoło. Miejmy nadzieję że w przyszłym roku znowu będzie zjeżdżalnia, wata cukrowa i malowanie buzi, itd. 

26.05.2020
Dzień Matki

W tym roku poraz pierwszy nie było akademii przygotowanej przez dzieci dla swoich mam. Nasze Panie Anie przygotowały piękną prezentację z życzeniami, a dzieci powiedziały swoim Mamom co do nich czują.

14.05.2020
Praca zdalna "Misiaczki"

Misiaczki pracują, ale powoli praca zdalna odchodzi w zapomnienie. Opieka nad dziećmi w naszym przedszkolu rusza 18 maja. Zapraszamy.

29.04.2020
Praca zdalna "Smerfy"

Grupa "Smerfy" ciężko pracuje pod okiem Pani Ani.

26.04.2020
Kształcenie na odległość w przedszkolakach, szkołach i placówkach oświatowych przedłużone do 24 maja 2020r.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przedłużyło kształcenie na odległość w szkołach i placówkach.

23.04.2020
Praca zdalna J.Rosyjski

Biedronki prezentują wyniki zajęć zdalnych z Panią Moniką. Dzieci aktywnie powtarzają rosyjski, nie ma czasu do stracenia.

11.03.2020
Od 16 do 25 marca wychowankowie nie przychodzą do przedszkola.

Drodzy rodzice, decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej zajęcia dydaktyczno - wychowawcze w przedszkolach zostały zawieszone. Prosimy o śledzenie naszej strony internetowej i Facebook gdzie poinformujemy Państwa o wznowieniu zajęć.

05.03.2020
Zajęcia plastyczne w grupie "Smerfy"

Tematem było przygotowanie na wiosenne powroty: "Kolorowe budki dla ptaszków".

03.03.2020
Urodziny Michałka i Piotrusia

Zdrowia, szczęścia, pomyślności,
niech od dzisiaj radość gości,
lodów, ciastek i słodyczy
tego Wam życzymy wszyscy!

27.02.2020
Zajęcia plastyczne

Dzieci z grupy "Smerfy" i "Biedronki" na zajęciach plastycznych stworzyły stado pingwinów.

12.02.2020
Bal karnawałowy

Motywem tegorocznego balu były Hawaje, co bardzo podobało się naszym przedszkolakom. Przepięknie przebrane z dumą prezentowały wymyślone stroje. Przebierańcy świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach, które przygotowały animatorki. Skoczna i rytmiczna muzyka zachącała wszystkich do tańca. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską, napić soczku i zrobić pamiątkowe zdjecie. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku.

06.02.2020
Teatrzyk "Wyjątkowy gość"

Nasze przedszkole odwiedził Teatr Lalek "Bajka" z przedstawieniem "Wyjątkowy gość".

05.02.2020
Urodziny Marceliny

Ile płatków ma stokrotka, ile jabłek ma szarlotka,
ile kurek jest w kurniku, ile ząbków jest w grzebyku.
Tyle słońca bez goryczy, wszyscy przyjaciele Tobie życzą.

31.01.2020
XIX Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

W Biłgorajskim Centrum Kultury, odbył się przegląd kolęd i pastorałek. Wzięło w nim udział blisko 80 przedszkolaków.

30.01.2020
Zabawy z farbami

Dzieci z grupy Krasnale malowały zimowy pejzaż - farbami. Szczęśliwe i rozpromienione twarze dały wyraz tego, jak wspaniała była to zabawa.
 

29.01.2020
Narciarze w przedszkolu

Chociaż na dworze nie na śniegu dziś grupa Krasnali zapoznała się z nartami. Każdy miał okazję przymierzyć buty, kask, rękawice oraz spodnie. Przekonać się jak trudno poruszać się ze sprzętem. Nie zapomnieliśmy o najważniejszym, czyli rozmowie na temat bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu.

29.01.2020
Urodziny Lenki

Dla Kochanej dziewczynki życzenia na urodzinki
Poznaj bajek tysiące, przygód dwa tysiące,
miej buzię wesołą, promienną jak słońce!

20.01.2020
Ferie z Photonem

W czasie ferii w grupach Smerfy i Biedronki codziennie odbywają się zajęcia z programowania. Dzieci z pomocą robota edukacyjnego Photon uczą się poprzez proste sterowanie, programować ruchy robota (kierunków), wydawać dźwięki, zmieniać barwę czułek oraz oczu. Odkrywają zasady działania czujników, które umożliwią interakcję z robotem.

16.01.2020
Urodziny Nikoli i Wiktora

Wiele gwiazdek jest nocą na niebie, tyle samo najlepszych życzeń dla Was.
Dużo zdrówka i radości, moc uśmiechu niech na Waszych buziach gości!

10.01.2020
Dzień Babci i Dziadka w grupie Biedronki i Smerfy

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Mali aktorzy zaprezentowali przedstawienie pt. „Karzełkowo”. Oklaskom nie było końca. Babcie i Dziadkowie otrzymali od swoich wnucząt upominki i słodkości.

10.01.2020
Dzień Babci i Dziadka w grupie Krasnale

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego, Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. Krasnale zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały specjalny dla nich Jasełka. Następnie wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane samodzielnie upominki i laurki z pięknymi życzeniami.

09.01.2020
Dzień Babci i Dziadka w grupie Misiaczki

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Licznie przybyli Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

19.12.2019
Jasełka i ogłoszenie wyników w konkursach plastycznych.

W przedszkolu czuć już atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Odbyły się Jasełka, a następnie zostały wręczone nagrody w konkursach plastycznych.

16.12.2019
Jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju

Jak co roku dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną pod kierunkiem p. Izabeli Dziewulskiej zaprezentowały "Jasełka". Wśród występujących znalazło się wielu naszych absolwentów, miło ich było gościć. Występ wywołał wiele uśmiechów i był pięknym nawiązaniem do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Po występie Pani Anna Myszak  złożyła wszystkim aktorom serdeczne podziękowania.

12.12.2019
Przedstawienie pt. "Karzełkowo"

Dzieci z grup "Biedronki" i "Smerfy" zaprezentowały młodszym przedstawienie pt. "Karzełkowo", które przedstawiały na Międzyprzedszkolnych Spotkań Teatralnych w BCK.

06.12.2019
Święty Mikołaj

Szóstego grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie. I każde dziecko prezent dostanie.”

05.12.2019
Wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Mój Miś”

05 grudnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Mój Miś”.

03.12.2019
Urodziny Marcinka, Kacperka, Amelki i Tymka

Idzie misio, idzie konik, małpka, piesek no i słonik.
Wszyscy razem z balonami, z najlepszymi życzeniami.

28.11.2019
Dzień Misia

W czwartek nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem "Misiem". Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, poznały historię powstania przytulanki, bawiły się przy piosenkach, degustowały misiowe przysmaki.

27.11.2019
XV Międzyprzedszkolne Spotkania Teatralne

Nasze dzieci zaprezentowały przedstawienie pt. "Karzełkowo" podczas Międzyprzedszkolnych Spotkań Teatralnych. Wydarzenie zorganizowane w Biłgorajskim Centrum Kultury przez Przedszkole Samorządowe Nr 1.

20.11.2019
Urodziny Piotrusia

Niech Ci słonko ciepło gra, niech Twój uśmiech długo trwa,
nie trać swej wesołej minki, dziś są Twoje Urodzinki!

14.11.2019
Kosmiczny robot wylądował w Domku Przedszkolaka

W czwartek rozpoczęły się zajęcia z programowania przy pomocy robota o imieniu Photon. Jest to polski robot edukacyjny, którego zadaniem jest wprowadzenie dzieci w świat nowych technologii, rozwijanie ich kreatywności i zdolności logicznego myślenia oraz nauczanie podstaw programowania. Photon jest wyposażony w różnokolorowe, świecące diody, głośnik, mikrofon i szereg czujników, które można wykorzystać do świetnej zabawy i nauki oczywiście.

13.11.2019
Urodziny Jagódki i Dawida

W pierwszym wagonie olbrzymie słonie.
Dalej żyrafy... lisy... niedźwiedzie...
Na samym końcu pyszny tort jedzie...
Zające z miną uśmiechniętą wołają:
"Dziś Wasze święto”

08.11.2019
Narodowe Święto Niepodległości

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Akademię z tej okazji przygotowały dzieci z grupy Biedronki pod opieką Pani Moniki Banaszek. Na początku wszyscy dumnie odśpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki na temat naszego kraju i jego symboli narodowych. Przedszkolaki w atmosferze powagi uczciły to jakże ważne dla każdego Polaka święto.

07.11.2019
Pasowanie na Przedszkolaka

W czwartek odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka dzieci z grupy Krasnale. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Pana Krystiana Piętala. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.
 

31.10.2019
Urodziny Maji, Tadeusza i Diany

W październiku w grupie trzy latków urodziny obchodzili Maja, Tadeusz i Diana. Życzymy Wam wszystkiego najlepszego i dużo zdrowia.
 

27.10.2019
Wizyta w Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Biłgoraju

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Biłgoraju zorganizowała wystawę darów lasu. Z takiej okazji skorzystały nasze przedszkolaki. O tym, jakie grzyby możemy znaleźć w biłgorajskich lasach opowiadał Pan Mariusz Gut, klasyfikator grzybów.

24.10.2019
Wycieczka do szkółki leśnej Bojary

Dzieci z grupy Smerfy, Biedronki i Krasnale udały się do szkółki leśnej Bojary. Celem wycieczki było: poznanie szkółki leśnej, rozpoznawanie i nazywanie drzew leśnych. Fachową wiedzę przekazali nam leśniczy pan Zygmunt Pyzik i Pan Stanisław Piętal.

14.10.2019
Dzień Edukacji Narodowej

Nasze przedszkolaki chcąc podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie zaprosiły gości na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek a także tańca. Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła wszystkim pracownikom życzenia zdrowia i dużej satysfakcji w pracy z dziećmi. Serdeczne życzenia popłynęły również od przedstawicieli rodziców.

10.10.2019
Przedstawienie pt. "Kocmouszek"

Teatr Lalek "Bajka" z Barcic zaprezentował nam przedstawienie pt. "Kocmouszek".

03.10.2019
Teatrzyk "O rybaku i złotej rybce"

W naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie pt. „Bajka o rybaku i złotej rybce” teatrzyku kukiełkowego Mag Studio z Grybowa. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć prawdziwe kukiełki i posłuchać muzyki. Bajka pokazywała wartości życiowe, co jest dobre, a co złe. Dzieci nagrodziły występ gromkimi brawami. Po przedstawieniu odbyła się sesja zdjęciowa.

02.10.2019
Dzień Jabłka

2 października w naszym przedszkolu zorganizowany został Dzień Jabłka. W tym dniu przedszkolaki poznały różne gatunki jabłek, rozpoznawały zapach i smak tych owoców oraz zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Na podwieczorek dzieci same przygotowały placek z jabłkami.

30.09.2019
Dzień Chłopaka

30 września grupa Misiaczki obchodziła Dzień Chłopaka. Dzień ten upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Dziewczynki złożyły chłopcom najlepsze życzenia, a Pani Olga wykonała dla nich piękne ordery, z którymi nie rozstawali się ani na chwilę. Cały dzień upłynął dzieciom na tańcach, śpiewie i zabawie.

30.09.2019
Poznajemy warzywa

Dziś w grupie Biedronki poznawały warzywa. W sali pojawił się kącik pełny pachnących świeżych warzyw. Dzieci poznawały ich nazwy, dowiadywały się, jaki mają wpływ na nasze zdrowie i dlaczego powinniśmy je spożywać.

24.09.2019
Wizyta policjantów w przedszkolu

23.09 w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w drodze do przedszkola.

20.09.2019
Dzień Przedszkolaka

W piątkowe przedpołudnie nasze dzieci obchodziły "Dzień Przedszkolaka". Były tańce, wspólne śpiewanie i zabawy sportowe.

13.09.2019
Wizyta w bibliotece

W czwartek przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży w Bilgoraju. Okazją do spotkania był projekt dla dzieci "Z książką na start". Dzieci, które za zgodą rodziców zapisały się do biblioteki otrzymały książeczki.

09.09.2019
Przedszkoliada.pl

Dziś odbyły się bezpłatne zajęcia pokazowe dla wszystkich dzieci prowadzone przez trenera Ogólnopolskiego Systemu Rozrywki Ruchowej Przedszkoliada.pl. Dzieci świetnie się bawiły.