21.07.2023
Wycieczka do Magiczneych Ogrodów

21 lipca dzieci z Domku Przedszkolaka wraz z opiekunami wyjechały na wycieczkę do Tematycznego Parku Rodzinnego „Magiczne Ogrody” w Janowcu. Czarodziejskie miejsce urzekło nas tajemniczością, obecnością niezwykłych istot i różnorodnością barw. 

30.06.2023
Odwiedziny Pszczelarza

Dzieci zapoznały się z zawodem pszczelarza, dowiedziały skąd się bierze miód i poznały ciekawostki o pszczołach. Miały okazję założyć stroj i poczuć się jak pszczelarz oraz posmakować pysznego miodku.

29.06.2023
Urodziny Hani, Wiktorii, Neli, Wiktora i Szymona

Samych piątek w szkole, szalonych marzeń w głowie,
oddanych przyjaciół, uśmiechu na każdy dzień!
Samych wspaniałości z okazji Waszych urodzin!

28.06.2023
Uroczyste pożegnanie "Misiaczków"

W środę odbyło się uroczyste pożegnanie 6-latków, którzy opuszczają mury "Domku Przedszkolaka", aby od września rozpocząć naukę w szkole.

27.06.2023
Urodziny Oliwki, Poli i Nikoli

Dużo uśmiechu, a mało złości,
jak najmniej smutków, wiele radości,
długich wakacji i moc słodyczy.
Tego Wam dzisiaj życzymy.

22.06.2023
Festyn Rodzinny w grupie "Biedronki" i "Krasnale"

22 czerwca odbył się Festyn Rodzinny. Imprezę rozpoczęły występy dzieci. Przedszkolaki zaśpiewały piosenki dla rodziców. Kolejną atrakcją było wręczenie upominków zrobionych przez dzieci. Następnie chętni rodzice wzięli udział w konkurencjach sprawnościowych. Po zjedzeniu obiadu nadszedł czas na zabawę.
Festyn był doskonałą okazją, by spędzić wolny czas na wspólnej zabawie oraz do zacieśnienia więzi zarówno pomiędzy członkami rodziny, jak również społeczności przedszkolnej.

15.06.2023
Spotkanie z policjantem

W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem Adamem Grandą z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w drodze do przedszkola.

06.06.2023
VII Olimpiada Matematyczna Przedszkolaków

W Katolickim Przedszkolu im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju odbyła się VII edycja Olimpiady Matematycznej dla przedszkolaków. Nasze przedszkole reprezentowały dziewczynki z grupy Misiaczki: Nadia Kępińska i Natasza Władyka.
Serdecznie gratulujemy!

01.06.2023
Dzień Dziecka w grupach "Krasnale" i "Biedronki"

Jak co roku "Dzień Dziecka" obchodziliśmy hucznie i wesoło.  Była zjeżdżalnia, bańki mydlane i mnóstwo zabawy. 

01.06.2023
Wycieczka do Baszni Dolnej

Dnia 1 czerwca dzieci z grupy „Smerfy” i „Misiaczki” z okazji Dnia Dziecka wybrały się na wycieczkę do Baszni Dolnej.
Pierwszym punktem wycieczki była Stacja Basznia, gdzie dzieci zwiedziły Galerię Kolejnictwa oraz prawdziwą lokomotywę parową. Przedszkolaki miały także możliwość przejechać się po torach miniaturą kolejki - „MiniBałajem”.

31.05.2023
Kamizelki odblaskowe od spółka Model Opakowania

Z okazji 25 lecia rozpoczęcia produkcji opakowań w Polsce spółka Model Opakowania przekazała naszym przedszkolakom kamizelki odblaskowe poprawiające widoczność i zarazem bezpieczeństwo naszych podopiecznym. Dziękujemy Model Group Polska za wsparcie naszych działań.

30.05.2023
Urodziny Marysi, Nadi, Nataszy i Kuby

Z okazji urodzin życzymy Wam głośnej zabawy, mnóstwa prezentów, smacznego tortu, wesołych gości i od groma radości! Wszystkiego, co najlepsze z okazji Waszych urodzin!

30.05.2023
Urodziny Oliwki, Filipa, Szymona, Martynki i Oliwki

Ile kropek na biedronce, ile elfów jest na łące,
Ile gwiazdek jest na niebie, tyle życzeń dziś dla Was.
Dla naszych kochanych przedszkolaków, niech z nieba spadają różdżki,
A czary niech się udają i niech marzenia się im spełniają.

26.05.2023
Dzień Rodziny w grupie "Smerfy" i "Misiaczki"

Są takie dni szczególne w roku, w których Mama i Tata mają swoje święto.
Z tej okazji dnia 26.05.2023 r. nasze przedszkolaki z grupy "Smerfy" i "Misiaczki" wraz z rodzicami świętowali Dzień Rodziny w Gospodarstwie Agroturystycznym Marka na Dylach.

23.05.2023
Wycieczka do ZOO w Zamościu grupy "Krasnale"

Dzieci z grupy "Krasnale" wraz z rodzicami poznawały świat dzikich i egzotycznych zwierząt. Odwiedzili zamojski Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera. Wszyscy razem miło spędzili czas i wrócili  pełni wrażeń do przedszkola.

23.05.2023
Z wizytą u weterynarza

Dzieci z grupy "Smerfy" oraz "Misiaczki" wybrały się do pobliskiego gabinetu weterynaryjnego "Cztery Łapy". Przedszkolakom w tej wyprawie towarzyszyła również "Łatka" - zaprzyjaźniony piesek.

17.05.2023
Rozmawiamy o zwierzętach domowych

W ubiegłym tygodniu rozmawialiśmy o naszych zwierzętach domowych. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat własnych zwierząt i opisywały ich wygląd, co lubią jeść i jak się bawią. Przedszkolaki dowiedziały się, że w kontaktach ze zwierzętami trzeba zachować ostrożność i przestrzegać zasad higieny, ale również jak należy opiekować się swoim pupilem.

16.05.2023
Wizyta w sklepie zoologicznym „Goldfish”

Dnia 16.05.23r. dzieci z grupy „Smerfy” oraz „Misiaczki” odwiedziły sklep zoologiczny „Goldfish” w Biłgoraju. Głównym celem wycieczki było rozwijanie właściwego stosunku do zwierząt oraz uświadomienie konieczności dbania o posiadane zwierzątko.

12.05.2023
Trzecie urodziny Michałka, Sebastiana, Jacka i Janka

Dużo uśmiechu, a mało złości, jak najmniej smutków, a wiele radości,
Długich wakacji i moc słodyczy, Tego Wam wszyscy życzą.

09.05.2023
Zajęcia adaptacyjne

Zajęcia adaptacyjne dla naszych przyszłych przedszkolaków. Dzieci wraz z rodzicami wspólnie bawiły się i poznawały nowe koleżanki oraz kolegów.

30.04.2023
Koncert w Państwowej Szkole Muzycznej w Biłgoraju

Nasze przedszkolaki korzystając z zaproszenia Państwowej Szkoły Muzycznej wybrały się w czwartkowe przedpołudnie na koncert instrumentalny, grany przez uczniów tej placówki. Dzieci miały okazję poznać oraz wysłuchać dźwięków różnego rodzaju instrumentów m.in. fortepian, gitara, flet, skrzypce, trąbka,waltornia, perkusja, ksylafon i wiele innych. Dzieciom bardzo podobał się koncert, to było dla nich interesujące doświadczenie. Dziękujemy Państwowej Szkole Muzycznej za zaproszenie i miłe przyjęcie.

28.04.2023
Wręczenie nagród w konkursie "Las wokół nas-wiosna w lesie"

26 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste wręczenie nagrod dla zwycięzców i laureatów w konkursie plastycznym pt. "Las wokół nas-wiosna w lesie" organizowanym przez nasze przedszkole.

24.04.2023
Nasze przedszkolaki dbają o swoją planetę

Dnia 21 kwietnia dzieci z grupy „Smerfy” oraz „Misiaczki” z okazji Światowego Dnia Ziemi postanowiły zrobić coś dla naszej planety i posprzątały okolice naszego przedszkola. Zebrane śmieci dzieci posegregowały do odpowiednich pojemników, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie nabyte podczas zajęć.

23.04.2023
XVIII Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej im. Wiesława Zająca

Dnia 23 kwietnia odbył się XVIII Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej im. Wiesława Zająca w Biłgorajskim Centrum Kultury organizowany przez Samorządowe Przedszkole nr 3 w Biłgoraju. Wzięło w nim udział blisko 30 wykonawców.

21.04.2023
Wyniki konkursu plastycznego „Las wokół nas - wiosna w lesie"

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu plastycznego „Las wokół nas - wiosna w lesie”, organizowanego przez nasze przedszkole.

21.04.2023
Urodziny Leny, Mai i Wojtka

Z okazji urodzin życzymy Wam głośnej zabawy, mnóstwa prezentów, smacznego tortu, wesołych gości i od groma radości! Wszystkiego, co najlepsze z okazji 5 urodzin!

06.04.2023
Wesołych Świąt Wielkanocnych

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja".

Życzenia składają dzieci, nauczyciele i dyrekcja
Publicznego Przedszkola "Domek Przedszkolaka" w Biłgoraju.

03.04.2023
Stroiki Wielkanocne

Dzieci z grupy "Smerfy" i "Misiaczki" wykonały stroiki na kiermasz Wielkanocny.

02.04.2023
Koszyczki "Krasnali" i "Biedronek"

 
Dzieci z grupy "Krasnale" i "biedronki" przygotowały koszyczki świąteczne. Najpierw zasiały owies i wykonały pisanki, a następnie udekorowały koszyczki.

28.03.2023
Doświadczenie przyrodnicze

Dzieci z grupy Smerfy i Misiaczki w ramach zajęć przyrodniczych zasiały owies. Poznały etapy rozwoju roślin i to czego potrzebują do wzrostu. Piękny owies będzie ozdobą stołu świątecznego.

27.03.2023
Urodziny Liliany, Marceliny, Julki i Pawełka

Ile płatków ma stokrotka, ile jabłek ma szarlotka,
ile kurek jest w kurniku, ile ząbków jest w grzebyku.
Tyle słońca w życiu, serdecznie Wam życzymy.

27.03.2023
Urodziny Amelki, Stasia, Zuzi i Michałka

Radości w każdej sekundzie, uśmiechu w każdej minucie, pogody w każdej godzinie, szczęścia przez całe życie życzymy naszym solenizantom Amelce, Stasiowi, Zuzi i Michałkowi.

24.03.2023
Urodziny Marcelinki, Igi i Judytki

Zdrowia, szczęścia, pomyślności,
niech od dzisiaj radość gości,
lodów, ciastek i słodyczy
tego Wam życzymy wszyscy!

24.03.2023
Trzecie urodziny Lili, Rozalki, Jasia, Oskara i Gabrysia

Dużo uśmiechu, a mało złości, jak najmniej smutków, wiele radości,
długich wakacji i moc słodyczy tego wszystkiego życzymy Wam dzisiaj!

21.03.2023
Pierwszy Dzień Wiosny

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny dzieci z grup "Smerfy" i "Misiaczki" obchodziły dzień szalonych fryzur oraz nakryć głowy. Tego dnia dzieci przyszły zabawnie uczesane lub w śmiesznym nakryciu głowy. Były tańce wspólne zabawy, wiosenne zagadki i "zielone kanapki".

21.03.2023
Sadzimy roślinki

Dzieci z  grupy "Biedronki" spróbowały swoich sił w sadzeniu cebuli. Przedszkolaki postępowały według wskazówek Pani Ewy. Najpierw wsypywały ziemię do doniczek, następnie sadziły cebule i podlewały wodą. Roślinki powędrowały na parapety, gdzie będą miały dużo słońca i szybko nam urosną. Dzieci wykonały zadanie wzorowo.

20.03.2023
Eko-balony

W tym roku dzieci z "Domku Przedszkolaka" świętowały pierwszy dzień wiosny wspólnie z Obserwatorium Astronomiczne w Tymcach. Nasze przedszkolaki powitały wiosnę wesołymi piosenkami, a następnie przesłały pogodne życzenia za pomocą kolorowych eko-balonów.

14.03.2023
Warsztaty Garncarskie

We wtorek w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty garncarskie dla wszystkich grup. Celem zajęć było m.in. przybliżenie historii garncarstwa, jednego z najstarszych rzemiosł świata. Prowadzący zaprezentował koło garncarskie oraz wyroby, które dzięki niemu powstają. Każdy z naszych przedszkolaków miał okazję wykonać własnoręcznie dzbanuszek. Dziękujemy Panu Sebastianowi Kozłowskiemu za twórcze zajęcia.

08.03.2023
Dzień Kobiet

W środę chłopcy z grupy "Krasnale" podarowali przygotowane przez nich gofry, swoim koleżankom.

27.02.2023
W świecie dinozaurów

Grupa ,,Krasnale" przeniosła się w czasy prehistoryczne i  poprzez zabawy sensoryczne, plastyczne i ruchowe odkrywała świat dinozaurów.

14.02.2023
Bal karnawałowy

Sala gimnastyczna w naszym przedszkolu przeobraziła się w podmorskie dno i kolorową plażę przystrojoną serpentynami i balonami. Przepięknie przebrane przedszkolaki i ich nauczycielki z dumą prezentowały wymyślne stroje. Przybyło mnóstwo piratów, syrenek, rybek i superbohaterów. Dzieci bawiły się wesoło, każdy mógł zatańczyć jak najbardziej wymyślne tańce przy pięknej muzyce.

27.01.2023
Dzień Babci i Dziadka w grupie "Krasnale"

Dzieci z najmłodszej grupy przygotowały piosenki i wiersze dla swoich Babć i Dziadków.

20.01.2023
Dzień Babci i Dziadka w grupie "Biedronki"

Z okazji pięknego święta jakim jest Dzień Babci i Dziadka w piątek odbyła się uroczystość dla zaproszonych gości. Goście licznie dopisali, aby podziwiać swoje wnuczęta, które z ogromnym zaangażowaniem przedstawiły "Jasełka" za które Babcie i Dziadkowie nagrodzili je gromkimi brawami. Dzieci także samodzielnie przygotowały laurki dla swoich Babć i Dziadków, które wręczyły po występach. Na zakończenie uroczystości goście razem z dziećmi zasiedli do wspólnego, słodkiego poczęstunku.

13.01.2023
Dzień Babci i Dziadka w grupie "Smerfy" i "Misiaczki"

Sto lat babciu, sto lat dziadku
Zdrowia, szczęścia i radości
Życzą wnusie ukochane,
Roześmiane, rozśpiewane...

12.01.2023
Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

W Biłgorajskim Centrum Kultury po dwóch latach przerwy z powodu pandemii, powrócił Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek organizowany przez Samorządowe Przedszkole nr 2 w Biłgoraju.

Nasze przedszkole reprezentowały:
Maria Bartnik oraz grupa "Domek Przedszkolaka" w składzie: Michalina Mazurkiewicz, Oliwia Olszewska, Oliwia Obszyńska, Nadia Kępińska, Julia Tworek.

11.01.2023
Koncert Kolęd w Domku Przedszkolaka

W Domku Przedszkolaka odbył się "Koncert Kolęd" w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia w Biłgoraju. Podczas spotkania Przedszkolaki miały okazję wysłuchać pięknych melodii, a także mogły śpiewać kolędy oraz zapoznać sie z różnymi instrumentami muzycznymi.

08.01.2023
Spotkanie z Panem Leśniczym

Nasze przedszkole odwiedził leśniczy Pan Stanisław Piętal. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały ilustracje ptaków, które można zobaczyc w lesie i nazywały je. Ich zainteresowanie wzbudziły pokarm, który przyniósł ze sobą nasz gość. Pan leśniczy wyjaśnił dzieciom, jak dokarmiać ptaki i zwierzęta zimą oraz dlaczego należy je karmić nasionami, a nie chlebem. Na zakończenie spotkania dzieci wysłuchały ciekawej bajki o życiu lasu i jego mieszkańców.

22.12.2022
Jasełka Bożonarodzeniowe

W naszym przedszkolu od lat już organizowane są jasełka dla dzieci, rodziców i zaproszonych gości. Jak przystało na jasełka, znalazły się w nim aniołki, królowie, pastuszkowie i przedszkolaki, które składały hołd narodzonemu Dziecięciu. Występ wprawił zaproszonych gości w prawdziwie świąteczny nastrój. Po części artystycznej Pan Dyrektor Krystian Piętal podziękowała małym artystom za występ i złożył życzenia świąteczno – noworoczne.

19.12.2022
Przedszkolaki składają życzenia

Dnia 19.12.2022 r. dzieci z gr. ,,Smerfy" i ,,Misiaczki" wybrały się na pocztę, aby wysłać samodzielnie wykonane kartki bożonarodzeniowe z życzeniami dla swoich bliskich.

16.12.2022
Spotkanie z dziennikarzem z lokalnej prasy "Nowa Gazeta Biłgorajska"

Dnia 15.12.2022 r. nasze przedszkole odwiedziła pani dziennikarz z lokalnej gazety.  Dzieci opowiedziały o sposobach spędzania świąt Bożego Narodzenia w ich domach, tradycjach i potrawach związanych z Wigilią.  Przy okazji nasze przedszkolaki dowiedziały się czym zajmuje się dziennikarz i jak wygląda jego praca.

15.12.2022
Warsztaty Bożonarodzeniowe

Dnia 15.12.2022 r. dzieci z gr. ,,Smerfy" i ,,Misiaczki" zaprosiły swoich rodziców na warsztaty świąteczne. Spotkanie to rozpoczęło się od poczęstowania rodziców zrobionymi przez dzieci pierniczkami. Następnie przedszkolaki zaprezentowały swoim rodzicom świąteczne piosenki i pastorałki. Po krótkim występie wszyscy wraz z rodzicami z wielkim zaangażowaniem wykonali stroiki bożonarodzeniowe. Atmosfera świąt udzieliła się wszystkim obecnym i wprawiła wszystkich w miły świąteczny nastrój.

15.12.2022
"Świąteczna Ozdoba"

Nasze przedszkolaki odniosły kolejny sukces w konkursie plastycznym pt.: "Świąteczna Ozdoba" organizowany przez Niepubliczne Przedszkole Specjalne w Biłgoraju.
W kategorii 3-4 latki:
I miejsce Martynka Kazanecka
II miejsce Filip Kobel
W kategorii 5-6 latki:
I miejsce Kaja Szymanik
Gratulujemy!

14.12.2022
„Mój Miś”

Dnia 14 grudnia w Filii dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Mój  Miś” – XIII edycja. Na konkursu wpłynęło 176 prac plastycznych; 144 prace indywidualne i 23 prace grupowe. Miło nam poinformować, że nasze dzieci zostaly nagrodzone w tym konkursie w następujących kategoriach:

13.12.2022
Zabawy na śniegu

Nasze przedszkolaki z gr. ,,Smerfy" i ,,Misiaczki"  korzystając z zimowej aury wybrały się na pobliską górkę, aby pobawić się na śniegu. Były wyścigi na sankach, rzuty śnieżkami do celu oraz tworzenie różnych figur na śniegu.

 

09.12.2022
Pieczemy pierniczki

Dnia 9.12.2022 dzieci z gr. "Smerfy" i "Misiaczki" przygotowały domowe pierniczki dla swoich rodziców.

 

08.12.2022
Pasowanie na Przedszkolaka

W czwartek odbyła się uroczystość "Pasowania na Przedszkolaka". Bohaterami były dzieci z grupy "Biedronki". Uroczystość rozpoczęła się powitaniem gości i małych przedszkolaków. Następnie dzieci zaprezentowały program artystyczny, który wzbudził zachwyt gości. Występując przed publicznością dzieci wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Punktem kulminacyjnym było pasowanie poprzez symboliczne położenie ołówka przez pana dyrektora na ramieniu dziecka. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy. Po zakończeniu części oficjalnej dzieci wraz z rodzicami udały się na poczęstunek.

08.12.2022
"Królowa Śniegu"

Dnia 8.12.2022 r. nasze przedszkole odwiedził teatrzyk "Krak -Art" z Krakowa, który zaprezentował nam spektakl pt. "Królowa Śniegu". Wszystkim bardzo podobało się przedstawienie zwłaszcza, że dzieci mogły wziąć czynny udział w sztuce i wystąpić wspólnie z aktorami. To było bardzo miłe doświadczenie dla naszych przedszkolaków. Wszyscy świetnie się bawili.

06.12.2022
Święty Mikołaj

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci przygotowały dla Mikołaja piosenki, tańce oraz laurki. Następnie Święty Mikołaj obdarował dzieci z każdej grupy pięknymi prezentami. Żegnając niezwykłego gościa dzieci obiecały, że w przyszłym roku także będą grzeczne i zaprosiły do odwiedzenia naszego przedszkola za rok.

28.11.2022
Dzień Pluszowego Misia

W poniedziałek w naszym przedszkolu odbył się "Dzień Pluszowego Misia". Tego dnia dzieci ze wszystkich grup przyniosły swoje pluszowe misie. Nie zabrakło tańców i wesołych zabaw z maskotkami. Chętne przedszkolaki prezentowały wszystkim swoje ulubione przytulanki. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Na zakończenie wszystkie dzieci zajadały misiowe przysmaki.

22.11.2022
Urodziny Paulinki, Mai, Tadzia, Dominika i Kasi

Z okazji urodzin składamy Wam życzenia!
Uśmiechu, zdrowia, radości, mnóstwa prezentów i gości. Przyjaźni wielkich i małych, wielu przygód niebywałych, uśmiechu wesołego i wszystkiego, wszystkiego najlepszego!

14.11.2022
Wycieczka do Muzeum Ziemi Biłgorajskiej

Dnia 14.11.2022r. dzieci z grupy „Smerfy” oraz „Misiaczki” wybrały się do Muzeum Ziemi Biłgorajskiej. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały  opowiadań Pana przewodnika na temat dziejów naszego regionu i najbliższych okolic oraz oglądały mieszczące się tam eksponaty.

10.11.2022
Dzień Niepodległości

10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość przygotowana przez dzieci 6-letnie z grupy „Misiaczki” upamiętniająca rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Na tę uroczystość zaproszono żołnierza RP Mariusza Lipińskiego, nauczycieli, rodziców oraz wszystkie przedszkolaki.

07.11.2022
Konkurs plastyczny „Różni a jednak tacy sami”

Miło nam poinformować, że nasze przedszkolaki w konkursie plastycznym „Różni a jednak tacy sami” organizowanym przez Bambini Żłobek & Przedszkole zajęły:

I miejsce - dzieci z grupy „Misiaczki”
III miejsce - Oliwia Obszyńska z grupy „Smerfy”
Wyróżnienie za udział - Oliwia Olszewska oraz dzieci z grupy „Krasnale” i „Biedronki”. 

03.11.2022
Pamiętamy o tych, którzy odeszli...

W czwartek 3 listopada wybraliśmy się na Cmentarz w Biłgoraju. Razem z przedszkolakami zapaliliśmy znicze na grobach tych osób i żołnierzy, którzy stracili życie walcząc o wolność i niepodległość naszego miasta i ojczyzny.

25.10.2022
Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

Dnia 25.10.2022 r. dzieci z grupy "Smerfy" oraz z grupy ,,Misiaczki" wybrały się wraz z rodzicami do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.
Podczas wycieczki nasze przedszkolaki zwiedzały muzeum bombki: ogladały wystawy ozdób choinkowych z  różnych zakątków świata jakie występowały na przestrzeni wieków, poznały proces powstawania bombki choinkowej począwszy od szklanej rurki, aż do gotowego produktu, a także dzieci dowiedziały się w jaki sposób są dekorowane bombki choinkowe i jak dużej to precyzji oraz cierpliwości wymaga.

23.10.2022
Urodziny Marysi i Tymka

Dużo uśmiechu, a mało złości, jak najmniej smutków, wiele radości,
długich wakacji i moc słodyczy tego wszystkiego życzymy Wam dzisiaj!

14.10.2022
Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich nauczycieli i pracowników przedszkola.
Z tej okazji Nasze przedszkolaki chciały podziękować swoim ukochanym  paniom oraz pracownikom "Domku Przedszkolaka" za uśmiech, życzliwość i trud włożony w ich wychowanie, za opiekę oraz dobre rady.

11.10.2022
Wycieczka do lasu

W środę przedszkolaki z gr. "Smerfy " oraz z gr. "Misiaczki" wybrały się na wycieczkę do lasu na Zagumnie.

11.10.2022
Urodziny Szymona, Hani oraz Neli.

We wrześniu w grupie Misiaczków swoje urodziny obchodzili Szymon, Hania oraz Nela.
Najlepsze życzonka, dużo zdrówka i słonka,
humoru dobrego, życia kolorowego
i wielkich wrażeń przy spełnianiu marzeń!

30.09.2022
Dzień Chłopaka w grupie "Biedronki" i "Krasnale"

Z okazji "Dnia chłopaka" dziewczynki z gr. "Biedronki" i "Krasnale"  zaśpiewały swoim kolegom "Sto lat zrobiły pyszne  owocowe deserki oraz wręczyły upominki.

29.09.2022
Świętujemy dzień jabłka w grupie "Smerfy"

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące, a jako przekąska niezwykle sycące...
Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

29.09.2022
"Dzień Jabłka" w grupie "Biedronki" i "Krasnale"

"Dzień Jabłka" w przedszkolu rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, kolorów, wielkości, kształtu, smaku, różnych odmian. Dlaczego warto je jeść, pod jaką postacią i czy tylko ludzie lubią te owoce?  Wszystkie zabawy podczas tego dnia dotyczyły jabłek. Na zakończenie odbyła się oczywiście degustacja jabłek w różnej postaci.

28.09.2022
Urodziny Filipa, Mariki, Antosia i Kacperka

Zdrowia, szczęścia, pomyślności,
niech od dzisiaj radość gości,
lodów, ciastek i słodyczy
tego Wam życzymy wszyscy!

28.09.2022
Wizyta przedszkolaków w gabinecie stomatologicznym

Dnia 29.09.2022 r.  dzieci z grupy "Smerfy" oraz z grupy "Misiaczki" wybrały się do gabinetu stomatologicznego "Milatek" w Biłgoraju.
Celem wizyty była pogadanka o konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych.

26.09.2022
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w grupach "Smerfy" i "Misiaczki"

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka dzieci z gr. "Smerfy" i z gr. "Misiaczki" wzięły udział w wewnątrz przedszkolnym "Turnieju Przedszkolaka". Tego dnia dzieci wspólnie  uczestniczyły w zabawach ruchowych, rozwiązywały zadania i zagadki. Dużą atrakcją dla przedszkolaków była fotobudka z przeróżnymi gadżetami. By być zdrowym i silnym przedszkolakiem "Smerfy" przygotowały owocowe szaszłyki.

26.09.2022
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w grupach "Krasnale" i "Biedronki"

W grupach "Krasnale" i "Biedronki" obchodzono "Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka" były wspólne zabawy z rówieśnikami oraz konkurencje sportowe.

25.09.2022
Urodziny Kai i Michalinki

Najlepsze życzenia: dużo zdrówka, dużo słonka, humoru dobrego, życia kolorowego oraz wielkich wrażeń przy spełnianiu marzeń!
Życzy grupa "Smerfy".

16.09.2022
Przedszkolaki w Zagrodzie Siatkarskiej

Dnia 16.09.2022 r. przedszkolaki z grupy ,,Smerfy" oraz z grupy ,,Misiaczki" odwiedziły Muzeum Ziemi Biłgorajskiej. Podczas tej wizyty dzieci poznały życie codzienne, tradycje i zwyczaje ludowe związane z mieszkańcami naszego miasta.

15.09.2022
Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki w grupie ,,Krasnali", którego celem było rozwijanie kreatywności wśród dzieci.