12.08.2021
Urodziny Wiktorii, Angeliki, Hani, Ignacego

Dzisiaj Wasze urodziny,
zatem zawsze dziarskiej miny.
Do zabawy mnóstwo siły, żeby każdy
dzień był miły — pełen śmiechu i radości.
Stu urodzinowych gości,
aut, lal, klocków i pluszaków.
Stu prezentów, stu buziaków.
Zdrowia, szczęścia i słodyczy... Wszyscy Wam życzą!

20.07.2021
Akademia z okazji zakończenia edukacji przedszkolnej grupy "Biedronki"

Akademia przygotowana z okazji zakończenia edukacji przedszkolnej dzieci z grupy "Biedronki" odbyła się 23.06. Dzieci odchodzące do szkoły pożegnały się z przedszkolem wierszem i piosenką. Z rąk Pana Dyrektora Krystiana Piętala otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki.

28.06.2021
Prezentacja grupa "Biedronki" 2017-2021

Prezentacja przygotowana przez p. Monikę Banaszek na zakończenie edukacji przedszkolnej dzieci z grupy "Biedronki".

25.06.2021
Zakończenie Przedszkola -"Biedronki"

Dzieci z grupy "Biedronki" przygotowały z okazji zakończenia edukacji przedszkolnej krótki film. Zachęcamy do obejrzenia.

23.06.2021
Dzień Taty

Dzień Ojca to czas, by wyrazić podziękowanie i wdzięczności za rodzicielską miłość, troskę i opiekę. Z tej okazji dzieci wraz ze swoimi paniami przygotowały występ artystyczny.

16.06.2021
V Olimpiady Matematycznej dla przedszkolaków

W Katolickim Przedszkolu im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju odbyła się V edycja Olimpiady Matematycznej dla przedszkolaków. Udział w niej wzięło 14-tu przedstawicieli przedszkoli z terenu powiatu biłgorajskiego. Nasze przedszkole reprezentowała Katarzyna Branewska z grupy Biedronki. Kasia zdobyła najwięcej punktów i tym samym zajęła I miejsce. 

Serdecznie gratulujemy.

01.06.2021
Dzień Dziecka w Powerland

Z okazji Dnia Dziecka "Biedronki" i "Krasnale" wspólnie bawili się w "Powerland - Sala Zabaw" w Biłgoraju. Najpierw wszyscy przygotowali pizzę w ramach warsztatów pt.: "Moja własna pizza". Potem przyszedł czas na zabawą. A na koniec można było spróbować świeżo upieczonej pizzy. Dzieciom bardzo smakowały, ponieważ każdy sam decydował jakie dodatki umieścić na swiom cieście.

01.06.2021
Dzień Dziecka u Maluszków

Dzieci z grup "Misiaczki" i "Smerfy" obchodziły Dzień Dziecka z animatorkami Fun Factory Party. Było malowanie buziek, tatuaże, wata cukrowa, bańki i zabawy ruchowe. Na zakończenie dzieci bawiły się na przedszkolnej zjeżdżalni zakupionej dzięki darowiznom i odpisom 1% od podatku na Domek Przedszkolaka. Dziękujemy.

28.05.2021
XII Konkurs plastyczny "Dzień Polskiej Niezapominajki”

Miło nam poinformować że nasze podopieczne w XII edycji Konkursu Plastycznego „Dzień Polskiej Niezapominajki” zorganizowanej przez Akademię Przedszkolaka Publiczne Przedszkole Językowe w Biłgoraju zajęły:

 

27.05.2021
Urodziny Terezy, Jakuba, Kamila i Kuby

Sto lat! Sto lat! - wujek krzyczy, ciocia wręcza kosz słodyczy,
dziadek w nowej swej koszuli, babcia Cię do siebie tuli!
Mama torcik dekoruje, tato wszystko to filmuje...
Skąd to całe zamieszanie?
Urodzinki masz, Kochanie! 

 

26.05.2021
Dzień Mamy

Kochana mamo,
Z okazji Dnia Matki,
Dziękuje Ci za wszystko.
Wiele mnie nauczyłaś,
Zawsze utuliłaś,
Za twe ciepło i dobroć,
Dziękuje Ci mocno.
Można by wiele rzec,
Gdy chwila ta taka piękna
Jednak czuję, że wystarczy,
"Dziękuje, że jesteś".

25.05.2021
Wewnątrzgrupowy Konkurs Języka Angielskiego

W grupie 6-latków odbył się Wewnątrzgrupowy Konkurs Języka Angielskiego pod hasłem: "Moje pierwsze 100 słów po angielsku - My First 100 English Words". Obowiązywały 2 zasady - zdrowa rywalizacja i dobra zabawa!

18.05.2021
Biłgorajska Kartka Wielkanocna

Podsumowanie Konkursu plastycznego "Biłgorajska Kartka Wielkanocna" odbyło się na terenie Zagrody Sitarskiej. Organizatorem konkursu było Muzeum Ziemi Biłgorajskiej. Nadesłano 381 prac plastycznych w tym 13 cyfrowo. Odpowiednio w kategoriach wiekowych nagrody otrzymały:

01.04.2021
Życzenia Wielkanocne

Radosnych spotkań w rodzinnym gronie, smacznego jajka
oraz pełnych wiosennego słońca Świąt Wielkiej Nocy,
życzy Dyrekcja, Pracownicy oraz dzieci
"Domku Przedszkolaka" w Biłgoraju.

 

09.03.2021
Dzień Kobiet

Dzień Kobiet w przedszkolu to okazja do super zabawy. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki. Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.

05.02.2021
Bal Karnawałowy

Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka. W takiej atmosferze bawiły się dzieci podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach i zabawach. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo zmęczenia.

21.01.2021
Dzień Babci i Dziadka

Z powodu koronawirusa pierwszy raz w historii Domku Przedszkolaka babcie i dziadkowie nie przybędą na akademię do przedszkola. Ale dzieci nie zapomniały o tym ważnym święcie. Każda z grup przygotowała występ w formie nagrania oraz pamiątkowe laurki.
Życzymy Wszystkim Babciom i Dziadkom dużo zdrowia oraz pogody ducha na każdy dzień.

23.12.2020
Kolędy i Pastorałki

Radosny i świąteczny nastrój zapanował w naszym przedszkolu podczas wspólnego kolędowania. Takie spotkania organizujemy od lat, w tym roku wyjątkowo bez udziału rodziców i dziadków, za to przed kamerą, aby każdy mógł przeżyć te radosne chwile. Dzieci wspólnie z wychowawcami przygotowały kolędy i pastorałki. Wszystkie grupy przedszkolne zaprezentowały swoje umiejętności wokalne.
Zachęcamy serdecznie do wspólnego kolędowania i śpiewania razem z nami.

08.12.2020
Święty Mikołaj

7 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci od kilku dni z niecierpliwością czekały na tego niezwykłego gościa. Przygotowały dla Mikołaja piosenki, wiersze oraz tańce. Następnie Święty Mikołaj obdarował dzieci z każdej grupy pięknymi prezentami. Mikołaj chętnie zostałby dłużej w naszym przedszkolu, lecz na Jego odwiedziny czekały już inne dzieci. Żegnając niezwykłego gościa dzieci obiecały, że w przyszłym roku także będą grzeczne i zaprosiły do odwiedzenia naszego przedszkola za rok.

30.11.2020
Urodziny Kasi

Niech słonko dziś świeci na jasnym niebie, a ptaki śpiewają dziś tylko dla Ciebie.
Składamy Ci szczere życzenia, aby spełniły się Twe marzenia.

29.11.2020
Urodziny Emilki, Jagódki i Dominiki

Ile płatków ma stokrotka, ile jabłek ma szarlotka,
ile kurek jest w kurniku, ile ząbków jest w grzebyku.
Tyle słońca w życiu, serdecznie Wam życzymy.

26.11.2020
Dzień Misia

Co roku w przedszkolu obchodzimy "Dzień Misia". Dzieci z grupy Biedronki przygotowały wierszyk z tej okazji.

16.11.2020
Urodziny Mai i Tadzia

Dziś słoneczko się uśmiecha, kiedy na życzenia czekasz, 
żebyście więc nie czekali, już biegniemy, już pędzimy, 
żeby Sto lat Wam zaśpiewać w Wasze czwarte urodziny.

13.11.2020
Pasowanie na Przedszkolaka w grupie "Misiaczki"

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, którą rozpoczęły występy dzieci. Mali artyści zaprezentowali przygotowane wierszyki oraz piosenki. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Pana Dyrektora Krystiana Piętala. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie.

12.11.2020
Maluszki świętują Dzień Niepodległości

Najmłodsze dzieci z grupy "Smerfy" świętowały Dzień Niepodległości. Wspólnie wykonały biało-czerwone flagi.

09.11.2020
Narodowe Święto Niepodległości

Dzieci z grupy "Biedronki" pod opieką p. M.Banaszek oraz dzieci z grupy "Krasnale" pod opieką p. A.Mielnik przygotowały akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 

03.11.2020
Urodziny Szymonka

Z okazji urodziny przyjmij Nasze życzenia,
Niech się spełnią wszystkie Twoje marzenia, Szymonku

20.10.2020
Praca grupowa Misiaczków "Jeżyk"

Dzieci z grupy Misiaczki brały udział w zajęciach plastycznych. Podczas zajęć poszerzyły doświadczenia plastyczne, oraz zapoznały się ze zwierzątkiem. Jeżyki są wyjątkowymi i porządanymi zwierzątkami w ogrodach i parkach.

14.10.2020
Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci z każdej grupy zaprezentowały piosenki i wiersze. Rodzice przygotowali słodką niespodziankę, były też kwiaty. 

Nauczyciele i pracownicy "Domku Przedszkolaka" pragniemy podziękować za pasję i entuzjazm w tworzeniu wysokiej jakości pracy naszego przedszkola. Niech Wasza praca na rzecz młodego pokolenia przynosi jak najlepsze owoce. Przyjmijcie Państwo życzenia samych dobrych dni w całym roku szkolnym oraz zdrowia i pomyślności.

04.10.2020
Urodziny Neli

Kury gdaczą, kogut pieje, beczą owce i barany
psy szczekają, koty miauczą:
Twoje urodziny mamy!

02.10.2020
Dzień Chłopaka w grupie Krasnale i Biedronki

Z okazji Dnia Chłopaka nauczycielki i dziewczynki przygotowały "Legitymacje Superchłopaka". Rodzice zakupili upominki dla chłopców i dziewczynek. Były zabawy i wspólne śpiewanie.

01.10.2020
Dzień Chłopaka w grupie Smerfy

Dzień Chłopaka w przedszkolu jest coroczną imprezą. W tym dniu dziewczynki wręczały chłopcom upominki i złożyły życzenia. Cały dzień upłynął dzieciom na tańcach, śpiewie i zabawach. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

01.10.2020
Urodziny Dominika

Ile kropek na biedronce,
Ile elfów jest na łące,
Ile gwiazdek jest na niebie
Tyle życzeń dziś dla Dominika

29.09.2020
Sałatka owocowa w grupie Smerfy

Wczoraj rozmawialiśmy o jabłkach dziś zrobiliśmy przepyszną sałatkę owocową. Nie tylko jabłka są zdrowe i smaczne.

29.09.2020
Dzień Jabłka w grupie Krasnali

28 września obchodziliśmy „Dzień Jabłka”. Tego dnia w przedszkolu zrobiło się czerwono i zielono. Dzieci poszerzały wiedzę o jabłku i innych owocach z polskich sadów. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak owoców. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Tego dnia dzieci również śpiewały wspólnie piosenki o jabłuszku, rozwiązywały zagadki, ćwiczyły sprawność fizyczną. Na zakończenie przedszkolaki wykonały prace plastyczną.

28.09.2020
Dzień Jabłka w grupie Smerfów

Obchody Dnia Jabłka wgrupie Smerfy rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, kolorów, wielkości, kształtu, smaku, różnych odmian. Dlaczego warto je jeść, pod jaką postacią i czy tylko ludzie lubią te owoce?  Przedszkolaki dowiedziały się że bardzo ważne jest to, żeby jabłka jeść ze skórką. Należy tylko pamiętać aby przed spożyciem dokładnie je umyć. Wszystkie zabawy podczas tego dnia dotyczyły oczywiście jabłek. Na zakończenie odbyła się oczywiście degustacja jabłek.

19.09.2020
Dzień Przedszkolaka u Misiaczków

Misiaczki pięknie obchodziły Dzień Przedszkolaka. Zaśpiewały piosenkę, przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa i wspólnie się pobawiły. Były też słodycze, ale to tylko na specjalne okazje.

18.09.2020
Dzień Przedszkolaka u Smerfów

Maluszki również obchodziły Dzień Przedszkolaka. Bawiły się chustą integracyjną, pokonywały tunel, pływały w morzu, itd.

18.09.2020
Dzień Przedszkolaka

Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki rzucały woreczkiem do celu, pokonywały tory przeszkód, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem balonów. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.

16.09.2020
Wycieczka po ścieżce dydaktycznej w leśnictwie Zagumnie

Korzystając ze sprzyjającej, słonecznej pogody dzieci z grupy "Biedronki", "Krasnale" i "Misiaczki" wybrały się na wycieczkę po ścieżce dydaktycznej w leśnictwie Zagumnie.

15.09.2020
Dzień Kropki

11.09.2020
Powtórki z J.Angielskiego grupa Biedronki

Polecamy w wolnej chwili powtórzenie z dziećmi słówek z J. Angielskiego.