Strona główna / Aktualności / 2023-2024 / Świętujemy dzień jabłka w grupie "Smerfy"

Świętujemy dzień jabłka w grupie "Smerfy"

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące, a jako przekąska niezwykle sycące...
Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

Dnia 28.09.2022r. "Smerfy" świętowały Dzień Jabłka. Tego dnia dzieci wysłuchały opowiadania "O jabłuszko i ogrodowym ludku",  poznawały jabłka i ich odmiany, porównywały z innymi owocami, rozwiązywały zadania matematyczne z wykorzystaniem wizerunków jabłuszek, śliwek i gruszek. Przedszkolaki wzbogacały swoją wiedzę z zakresu walorów zdrowotnych, tych smacznych owoców, a także poznały możliwości przetwarzania jabłek – przeciery, kompoty, konfitury, musy itp. Na koniec grupa "Smerfy" wspólnie z dziećmi z grupy "Misiaczki" wykonały surówkę z jabłuszek i marchewki. Okazało się że taka przekąska bardzo przypadła do gustu naszym przedszkolakom.