Strona główna / Aktualności / 2023-2024 / Wizyta przedszkolaków w gabinecie stomatologicznym

Wizyta przedszkolaków w gabinecie stomatologicznym

Dnia 29.09.2022 r.  dzieci z grupy "Smerfy" oraz z grupy "Misiaczki" wybrały się do gabinetu stomatologicznego "Milatek" w Biłgoraju.
Celem wizyty była pogadanka o konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych.

Przedszkolaki dowiedziały się ile mają zębów mlecznych oraz ile będą miały stałych, zobaczyły zdjecia rentgenowskie zębów oraz poznały wpływ próchnicy na ich zęby.

Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy dentysty oraz obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Dowiedziały się również jak dbać o zęby, by były zawsze piękne i zdrowe. Pani doktor z niezwykłą serdecznością odpowiadała na nurtujące nas pytania.

Na pamiątkę spotkania wręczyła dzieciom kolorowe dyplomy.

Bardzo dziękujemy Pani Emilii oraz Pani Żanecie za tak życzliwe przyjęcie.