Strona główna / Aktualności / 2019-2020 / Wycieczka plenerowa "Święto Pieczonego Ziemniaka"

17.10.2014
Wycieczka plenerowa "Święto Pieczonego Ziemniaka"

Pieczenie ziemniaków, kiełbasek, wspólne zabawy przy ognisku sprawiają dzieciom wielką radość. Wiedząc o tym, panie z grup „Biedronki” i „Smerfy” zorganizowały w czwartek 16.10.2014r. wycieczkę do Leśniczówki Zagumnie połączoną ze „Świętem Pieczonego Ziemniaka”.

Nasza wycieczka rozpoczęła się od wyprawy do pobliskiego lasu. Słoneczna pogoda sprzyjała w tym dniu spacerom po leśnych ścieżkach i podziwianiu uroków złotej jesieni. W trakcie wędrówki dzieci poznawały drzewa liściaste i iglaste takie jak: buk, brzoza, świerk, sosna, modrzew oraz zbierały dary jesieni: żołędzie, kasztany, szyszki, kolorowe liście. Plenerowy wyjazd zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków. Upieczone smakołyki nie tylko ładnie pachniały, ale też były bardzo smaczne! Wycieczka sprawiła dzieciom wiele radości, czego wyrazem były ich roześmiane buzie.