Strona główna / Aktualności / 2019-2020 / Wizyta w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju

31.05.2017
Wizyta w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju

Czym bawiły się dzieci w czasach, kiedy nie znano jeszcze gier komputerowych? Aby to sprawdzić nasze przedszkolaki postanowiły wybrać się do Muzeum Ziemi Biłgorajskiej na wystawę pt. ”POLSKA ZABAWKA LUDOWA”.

Podczas wizyty dzieci oglądały zabawki etnograficzne, pochodzące ze wszystkich ośrodków zabawkarstwa ludowego w Polsce wykonane z drewna malowanego i niemalowanego między innymi pojawiły się tam koniki, wozy drabiniaste, bryczki, karuzelki, kołyski, ptaki klepaki i wiele innych ujmujących swoją formą i kolorystyką zabawek.

Na zakończenie wszystkie dzieci przenioły się w świat zabawy naszych drogich babć i dziadków mając możliwość zabawy ulubionymi zabawkami i dzięki którym zgłębiły tajniki ich działania.