19.02.2012
KULIG

W dniu 19.02.12 w naszym Przedszkolu nauczycielki grup: Monika Piętak, Monika Margol, Dorota Czop, Dominika Bergiel zorganizowały kulig dla wychowanków przedszkola i ich rodzin. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W kuligu wzięło udział ponad 70osób! Uczestnicy spotkali się w umówionym miejscu w miejscowości Dąbrowica o godzinie 12ej, gdzie czekał na nich zaprzęg koni z furmanami na saniach.

Wszyscy zajęli miejsca i ruszyli w podróż w zimowym, śnieżnym krajobrazie leśną drogą . Dookoła było pełno drzew okrytych białym puchem. Jechaliśmy szybko. Najciekawiej było na zakrętach kiedy strasznie nas kołysało. Słychać było parskanie koni, dzwonki sań, śpiew i śmiech. Było bardzo wesoło. Tak dojechaliśmy do miejsca ogniskowego leśnictwa Zagumnie. Dzieci z wychowawczyniami lepiły bałwany, rodzice piekli kiełbaski. Ogromną niespodziankę sprawili furmani, którzy z zaskoczenia zorganizowali szaloną bitwę na śnieżki i przeciąganie liny. Rozbawili całe towarzystwo a następnie wspólnie z leśniczym Stanisławem Piętalem zabrali nas do pobliskiego paśnika. Tam przedszkolaki zostawiły pożywienie dla leśnych zwierząt, które bardzo potrzebują pomocy w okresie zimowym. Po drodze udało nam się nawet spotkać sarenkę. Kulig trwał 3 godziny, które bardzo szybko upłynęły. Wróciliśmy zadowoleni i odprężeni. Miło było spędzić czas na łonie przyrody w takiej atmosferze.