Strona główna / Aktualności / 2019-2020 / Sportowe Powitanie Wiosny

21.03.2013
Sportowe Powitanie Wiosny

Na pierwszy Dzień Wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić. Nasze przedszkolaki po raz drugi powitały wiosnę na sportowo. Impreza rozpoczęła się od tradycyjnego topienia Marzanny. Gdy ta popłynęła z nurtem rzeki niespodziewanie pojawiły się kolorowe postacie kwiatów, z koszem pełnym słodyczy, które przyniosły list od Wiosny. Oficjalnie odczytała go Pani Dominika Misztal, wychowawczyni grupy "Smerfy" .

Po przywołaniu słoneczka, wysłannicy Pani Wiosny w uroczystym pochodzie przeprowadzili dzieci na halę sportowo - widowiskową, gdzie rozpoczęły się zawody sportowe. Przedszkolaki zostały podzielone na dwie grupy. W jednej znaleźli się zawodnicy, w drugiej kibice. W grupie zawodników były:
"Puchatki" z Niepublicznego Przedszkola "Domek Przedszkolaka" (wychowawca Monika Margol ),
"Jedyneczki" z Samorządowego Przedszkola Nr 1 (wychowawca Danuta Startek, Renata Siemińska, Grażyna Bednarz ),
"Dwójeczki" z Samorządowego Przedszkola Nr 2 (wychowawca Marta Smyl ),
Grupa III z Samorządowego Przedszkola Nr 3 (wychowawca Marzena Sprysak ),
"Jeżyki" z Bajkowego Przedszkola (wychowawca Anna Rożek)
Na zakończenie "Sportowego Powitania Wiosny" wszyscy uczestnicy zawodów sportowych zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami ,nagrodami w postaci upominków sportowych do zabaw i rekreacji na świeżym powietrzu oraz gier dydaktycznych.Każde dziecko otrzymało również kinder niespodziankę.
Organizatorami imprezy było nasze przedszkole iOSiR Biłgoraj. Pomysłodawczynią i koordynatorką- nauczycielka "Domku Przedszkolaka"- Pani Monika Piętak. Głównym sponsorem upominków dla dzieci był Pan Dariusz Łukasik- firma" Drew-Hurt", Studio "Foto Zawojska", oraz OSiR Biłgoraj  burmistrz Miasta Biłgoraj- Janusz Rosłan.Wszystki, którzy przyczynili sie do organizacji spotkania serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.