Strona główna / Aktualności / 2019-2020 / "Smacznie, zdrowo, kolorowo..."

02.10.2013
"Smacznie, zdrowo, kolorowo..."

2 października dzieci z grupy "Smerfy” i "Puchatki” wraz ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę do pobliskiego sklepu "Aldik”. Celem naszej wycieczki było obejrzenie stoiska owocowo – warzywnego. Przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę na temat różnorodnych warzyw i owoców oraz zakupiły produkty do naszego kącika przyrodniczego.

Z zakupionych produktów grupa "Puchatki” wykonała sałatkę owocową. Dzieci samodzielnie kroiły owoce i przygotowały pyszny deser, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem . Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy w właściwym funkcjonowaniu organizmu. Efektem końcowym była wspólna degustacja.