Strona główna / Aktualności / 2019-2020 / "Dzisiaj wielka jest rocznica - 11 listopada! Tym, co zmarli za ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa."

06.11.2013

Niezwykłą lekcję historii mogli przeżyć uczestnicy akademii, która odbyła się 6 listopada w „Domku Przedszkolaka”. Tego dnia przedszkolaki uroczyście uczciły 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Montaż słowno – muzyczny przygotowały dzieci 6-letnie z grupy „Puchatki” pod opieką pani Doroty Kwik.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił pan Wiesław Zając – prowadzący w przedszkolu zajęcia z rytmiki. Dzieci wystąpiły w pięknych biało –czerwonych strojach. Nie zabrakło wierszy patriotycznych, które przypomniały ważne w dziejach naszego kraju wydarzenia sprzed lat. Mali artyści zaśpiewali również znane piosenki okolicznościowe, a wśród nich: „Przybyli ułani”, „Pierwsza kadrowa”, „Płynie Wisła”, czy „Hej, na Krakowskim Rynku”. Na zakończenie występu nie zabrakło również akcentu regionalnego – przedszkolaki wykonały układ choreograficzny do znanej, tradycyjnej piosenki „Hej, od Biłgoraja”. Uwieńczeniem akademii było wspólne odśpiewanie Hymnu Polski.
W uroczystości udział wzięli: dyrekcja oraz pracownicy przedszkola, rodzice, zaproszeni goście oraz przedszkolaki. Uczestnicy nie kryli wzruszenia oraz słów uznania dla małych artystów. „To była niezwykła lekcja historii, za którą bardzo Wam dziękujemy”- powiedziała do zgromadzonych pani Marzena Pawelec – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, która wraz ze swoimi wychowankami mogła obejrzeć występ.