30.06.2014
WAKACJE!!!

Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom samych słonecznych dni, udanych i ciekawych podróży, radosnego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do przedszkola!   Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy przedszkola

26.06.2014
"Pożegnamy przedszkole, pokłonimy się szkole..."

We wtorek 24 czerwca odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Dzieci odchodzące z przedszkola z grup: „Puchatki” i „Smerfy” wierszem i piosenką pożegnały przedszkole. 

25.06.2014
Spotkanie z psem policyjnym

W czwartek 25.06.2014 z nasze przedszkole odwiedził asp. Adama Granda z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju wraz z psem tropiącym. Spotkanie dla dzieci było bardzo atrakcyjne, przedszkolaki miały okazję zobaczyć nieco innego pracownika policji- psa Rocky. 

12.06.2014
"Calineczka, Calineczka, delikatna jak szalotka..."

Na ten dzień (12.06.2014r.) dzieci z grupy „Biedronek” czekały z niecierpliwością. Przygotowywały się do niego kilka tygodni. Co to było? - To Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji przedszkolaki pod opieką swojej Pani Eweliny Wlaź przygotowały przedstawienie pt. „Calineczka”. 

04.06.2014
"Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć"

W dniu 04.06.2014r. w naszym przedszkolu gościliśmy stomatologa – Pana Michała Mełgesa, który powiedział dzieciom, jak należy dbać o zęby. Pan doktor zademonstrował prawidłowe mycie ząbów oraz wyjaśnił, czego nie wolno jeść, aby w ząbkach nie pojawiały się bakterie! 

29.05.2014
Z wizytą w Pasiece "Ulik"

29.05.2014r. dzieci z grupy „Biedronek“ i „Krasnali“ wraz ze swoimi Rodzicami i Paniami wybrały się na wycieczkę do Pasieki „Ulik“ w miejscowości Mokrelipie. Już w bramie gościnny właściciel przywitał wszystkich uśmiechem oraz zaprosił do zwiedzania „królestwa pszczół”. 

27.05.2014
Dzień Mamy i Taty w grupie "Smerfy"

Dnia 27 maja w grupie 5-latków odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Mamy i Taty. Z tej okazji dzieci zaprezentowały swój występ artystyczny, na którym z zaangażowaniem śpiewały piosenki, recytowały wiersze, dziękowały za miłość, trud wychowania, troskę i cierpliwość.

27.05.2014
"Koncert życzeń" dla Rodziców w grupie "Puchatki"

27 maja przedszkolaki z grupy „Puchatki” uroczyście świętowały Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji dzieci pod opieką swoich pań przygotowały dla rodziców miłą niespodziankę - uroczysty „Koncert życzeń”. 

26.05.2014
"Niezapominajka i inne kwiaty wiosny"

Przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym „Niezapominajka i inne kwiaty wiosny“ zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole Językowe „Akademia Przedszkolaka“. 

26.05.2014
MAMO TATO, JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM!!!

Dnia 26 maja 2014r. w ,,Domku Przedszkolaka” odbyła się uroczystość ,,Pasowania na Przedszkolaka” oraz ,,Dzień Mamy i Taty”. Dzieci z grupy ,,Krasnale” zaprezentowały przed zgromadzonymi rodzicami wierszyki i piosenki, które przygotowały pod kierunkiem swoich pań: Marty Polowy i Ewy Ćwikła.

23.05.2014
"Biedronki" w Parku Jurajskim

23.05.2014 r. przedszkolaki z grupy „Biedronki” wraz ze swoimi rodzicami i paniami nauczycielkami wybrały się na długo oczekiwaną wycieczkę do Parku Jurajskiego w Krasnobrodzie. Pod kierunkiem przewodnika dzieci zwiedzały „Ścieżkę edukacyjną – dinozaury”. W ciekawie zaaranżowanej przestrzeni dzieci mogły z bliska podziwiać makiety tych prehistorycznych zwierząt z różnych okresów historycznych. 

20.05.2014
Jan Paweł II - przyjacielem dzieci

Dzieci z „Domku Przedszkolaka“ wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym pod hasłem „Jan Paweł II – w oczach dziecka“ zorganizowanym przez Katolickie Przedszkole im. św. Jana Pawła II w Biłgoraju.

07.05.2014
Z wizytą w Biłgorajskiej Telewizji Kablowej

W dniu 07.05.2104r. dzieci z grup „Biedronki” i „Krasnale” wraz ze swoimi paniami P. Martą Polowy i P. Eweliną Wlaź udały się do Biłgorajskiej Telewizji Kablowej. Podczas tej wycieczki przedszkolaki zapoznały się z zawodem dziennikarza, operatora kamery oraz montażysty. 

07.05.2014
"Smerfy" i "Puchatki" w teatrze

7 maja przedszkolaki z grup ,,Smerfy” i ,,Puchatki” wraz ze swoimi rodzicami i wychowawczyniami udały się na wycieczkę do Lublina. Głównym celem wyjazdu była wizyta w Teatrze im. Andersena i obejrzenie spektaklu pt. ,,Baśń o zaklętym kaczorze”. Dzieci z zapartym tchem śledziły losy młodego złotnika zaklętego przez zła czarownicę w kaczora. 

12.04.2014
XI Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej

12 kwietnia 2014r. na scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się XI Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej, którego celem jest prezentacja umiejętności wokalnych dzieci w środowisku lokalnym, promowanie piosenki dziecięcej oraz integracja środowisk przedszkolnych. W festiwalu wzięły udział przedszkolaki z prawie wszystkich placówek na terenie miasta. 

21.03.2014
"Wiosno, wiosno, wiosenko przychodź do nas prędko! Żegnamy już zimę, żegnamy, bo na wiosenkę czekamy!"

Takimi oto słowami przedszkolaki z zaprzyjaźnionych biłgorajskich przedszkoli pożegnały zimę i powitały kolejną porę roku – długo wyczekiwaną wiosnę. To już trzecie spotkanie z cyklu „Powitanie wiosny na sportowo”. Organizatorem imprezy był Domek Przedszkola wraz z OSiR Biłgoraj.” Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem i powoli na trwałe wpisuje się w kalendarz tradycyjnych imprez biłgorajskich przedszkoli” – zauważyła prowadząca w tym roku imprezę pani Dorota Kwik.

13.03.2014
Sześciolatki z wizytą w szkole

13 marca ,,Puchatki" udały się do Szkoły Podstawowej Nr 1. Grupa została zaproszona przez jedną z klas pierwszych. Przedszkolaki były niezwykle podekscytowane sytuacją, usziadły w szkolnych ławkach, obejrzały podręczniki, zeszyty i przybory szkolne pierwszaków.

05.03.2014
Międzyprzedszkolny Przegląd Recytatorski

5 marca 2014r. w Biłgorajskim Centrum Kultury w Biłgoraju odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Recytatorski pod hasłem ,,Ekologia w poezji dziecięcej", którego organizatorem był Junior Sp.z.o.o ,,Bajkowe Przedszkole". ,,Domek Przedszkolaka" reprezentowali: Gabriela Nizio, Iga Trancygier, Kornelia Dzido i Bartłomiej Paluch. Piękna recytacja wierszy wszystkich uczestników spotkania była nagradzana gromkimi brawami oraz pamiątkowymi dyplomami i upominkami.

04.03.2014
Julian Tuwim w "Jedynce"...

Dnia 4 marca dzieci z grup ,,Smerfy" i ,,Puchatki" wraz ze swoimi wychowawczyniami udały się do Szkoły Podstawowej Nr 1, aby obejrzeć przedsztawienie przygotowane przez starszych kolegów ze szkoły. Inspiracją do jego powstania była twórczość znanego polskiego poety - Juliana Tuwima. 

28.02.2014
"Podróż do kraju Pinokia"

W piątek, 28 lutego, w naszym przedszkolu pojawił się Pinokio. Aktorzy Teatru ,,Art-Re” z Krakowa wystawili sztukę teatralną na podstawie bajki włoskiego prozaika Carla Collodiego. Spektakl oparty był na historii chłopca zwanego Pinokiem, wykonanego z drewna przez rzeźbiarza, który wychowywał go jak swojego własnego syna. 

27.02.2014
Ekologia w poezji dziecięcej

27 lutego 2014r. w Domku Przedszkolaka odbył się Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Recytatorski o tematyce ekologicznej. Przed społecznością przedszkolną zaprezentowały się dzieci w wieku 3 – 6 lat. 

13.02.2014
"Walentynki"

Panie wychowawczynie zadbały również o tematycznie udekorowanie Sali i wspólnie z dziećmi przygotowały w tym celu kolorowe serduszka. Miłym akcentem tego dnia było wspólnie pieczenie i dekorowanie muffinek. Szkoda, że Walentynki są raz w roku…

05.02.2014
"To był bal... przebierańców!"

5-ego lutego nasze przedszkolaki bawiły się na balu karnawałowym. Imprezę poprowadził wodzirej z „Foto Gamy” – pan Zbigniew.
Bal karnawałowy, w naszym przedszkolu, został połączony z balem przebierańców. Tegoroczne kreacje były niezwykle barwne i bardzo ciekawe. Wśród „przebierańców” nie zabrakło księżniczek, wróżek, biedronki, kota, policjanta, czy pani doktor. 

19.01.2014
BABCIU I DZIADKU - KOCHAMY WAS!

W drugim tygodniu stycznia dzieci ze wszystkich grup świętowały Dzień Babci i Dziadka. Mili Goście zostali zaproszeni do ,,Domku Przedszkolaka”. Babcie i Dziadkowie z uwagą oglądali występy artystyczne: ,,Jasełka” - w wykonaniu grup ,,Krasnale” i ,,Biedronki”, przedstawienie pt. „Calineczka – czyli kłopoty mieszkańców Bajkowego Lasu”- zaprezentowane przez dzieci z grupy ,,Smerfy”, oraz występy wokalne i recytatorskie – przygotowane przez przedszkolaki z najstarszej grupy ,,Puchatki”.

09.01.2014
XII Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

09 stycznia 2014r. w BCK odbył się XII Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Samorządowe Przedszkole Nr 2 w Biłgoraju. Celem zorganizowanego koncertu było kultywowanie polskiego zwyczaju kolędowania w okresie świątecznym oraz uwrażliwienie dzieci na piękno, jak i rozwijanie twórczej inwencji muzycznej.

07.01.2014
"Zaczarowany Świat Braci Grimm"

07 stycznia dzieci z ,,Domku Przedszkolaka” przeniosły się w niezwykły, magiczny świat baśni braci Grimm. To wszystko za sprawa Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia, który w BCK wystawił spektakl pt.: ,,Zaczarowany świat Braci Grimm”.

20.12.2013
Hej kolęda, kolęda...

Dnia 20 grudnia dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały ,,Jasełka” po kierunkiem pań: Marty Polowy, Ewy Ćwikła, Eweliny Wlaź. Czy może być coś bardziej wzruszającego od maleńkich pastuszków przynoszących swe dary do szopki? Aniołków i dzieci z serduszkami na dłoni oraz królów, którzy mimo zaledwie kilku lat nie tracą nic ze swojego majestatu? Mali aktorzy prezentowali się doskonale.

13.12.2013
Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny "Ozdoba Bożonarodzeniowa"

Konkurs został zorganizowany przez panie: Martę Polowy i Ewelinę Wlaź. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wykonanie przestrzennej ozdoby bożonarodzeniowej. Oceny prac dokonała niezależna komisja w składzie: pan Kamil Łukasik - plastyk BCK, pan Dominik Szlingiert – sponsor nagród oraz organizatorzy. Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach: prace zbiorowe i indywidualne. 

11.12.2013
"Razem z nami zmieniasz świat na lepsze!"

Czas Świąt Bożego Narodzenia to okres cudów i miłości, dlatego postanowiliśmy przyłączyć się do akcji „Szlachetna Paczka”, której koordynatorem była pani Aleksandra Lekan. Przedszkolaki ze wszystkich grup razem z rodzicami oraz nauczycielkami przygotowały wyjątkową paczkę, która 11grudnia trafiła do wybranej rodziny z naszego powiatu. 

11.12.2013
Boże Narodzenie tuż, tuż...

Dzieci z ,,Domku Przedszkolaka" wraz z rodzicami przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia. Panie wychowawczynie 11 grudnia zorganizowały warsztaty plastyczne. Rodzice i dzieci z zapałem wykonywali piękne kartki bożonarodzeniowe i ozdoby choinkowe, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. 

10.12.2013
"Mój Miś"

Dzieci z „Domku Przedszkolaka” wzięły udział w Konkursie Plastycznym „Mój Miś”. Była to już IV edycja tego konkursu. Historia konkursu związana jest z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia. Konkurs zorganizowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży w Biłgoraju. W naszym przedszkolu powstały liczne prace przedstawiające postać misia.

09.12.2013
"Krasnale" z wizytą w sklepie

Dnia 09 grudnia 2013 r. w związku z omawianą tematyką zajęć dzieci z grupy ,,Krasnale” pod opieką swoich pań: Marty Polowy i Ewy Ćwikła odbyły ciekawą wycieczkę do supermarketu ,,Aldik” w Biłgoraju. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z pracą ekspedientki oraz towarami znajdującymi się w sklepie. 

06.12.2013
Odwiedziny Mikołaja

W piątek 6 grudnia przybył do nas Mikołaj! Tak długo na Niego czekaliśmy, że gdy Go zobaczyliśmy, nasza radość była ogromna. Przygotowaliśmy dla Mikołaja niespodziankę - wierszyk i piosenkę oraz zaprosiliśmy Go do wspólnego tańca i śpiewu. 

01.12.2013
"Drugie życie śmieci"

Nasze przedszkole "Domek Przedszkolaka” wzięło udział w ogólnopolskiej IV edycji konkursu ekologicznego dla przedszkoli pod hasłem "Drugie życie śmieci”. Po przeprowadzeniu wewnątrzprzedszkolnego etapu konkursu wytypowano pracę Amelki Piętal pt."Lalka Amelka” do udziału w edycji ogólnopolskiej i zgłoszona do serwisu Buliba.pl

26.11.2013
Wizyta w aptece


W dniu 26.11.2013 grupa ,,Smerfy”, ,,Biedronki” i ,,Krasnale” postanowiła dowiedzieć się jak dbać o zdrowie i odporność jesienią oraz zimą, dlatego udaliśmy się do pobliskiej apteki. Ach, ileż tam na półkach kolorowych pudełeczek... ale my już wiemy, że to nie cukierki, a lekarstwa, które możemy brać tylko pod kontrolą dorosłych. 

26.11.2013
IX Międzyprzedszkolne Spotkania Teatralne 2013

Po raz kolejny nasi mali artyści mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności aktorskie przed wielką publicznością. 26 listopada 2013 roku w sali widowiskowej BCK w Biłgoraju po raz dziewiąty odbyły się Międzyprzedszkolne Spotkania Teatralne. Motywem przewodnim było hasło: „ W przyjaźni z naturą”. 

25.11.2013
"Pokochaj Pluszowego Misia"

25 listopada obchodziliśmy "Światowy Dzień Pluszowego Misia". Dzieci ze wszystkich grup w tym dniu również pamiętały o najpopularniejszej i najmilszej zabawce, czyli pluszowym misiu. Podczas zajęć poznaliśmy historię związaną z powstaniem zabawki.

20.11.2013
"Co wiozła lokomotywa w wierszu Juliana Tuwima?"

W międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym zorganizowanym przez „Bajkowe Przedszkole” w Biłgoraju grupa „Puchatki” otrzymała wyróżnienie. Konkurs przebiegał pod hasłem „Co wiozła lokomotywa w wierszu Juliana Tuwima?” Nasze przedszkolaki wraz ze swoja wychowawczynią - panią Dorotą Kwik wykonały wagon wiozący słonia, niedźwiedzia i dwie żyrafy. GRATULUJEMY!

06.11.2013
"Dzisiaj wielka jest rocznica - 11 listopada! Tym, co zmarli za ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa."

Niezwykłą lekcję historii mogli przeżyć uczestnicy akademii, która odbyła się 6 listopada w „Domku Przedszkolaka”. Tego dnia przedszkolaki uroczyście uczciły 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Montaż słowno – muzyczny przygotowały dzieci 6-letnie z grupy „Puchatki” pod opieką pani Doroty Kwik. 

31.10.2013
"Pamiętamy o tych, którzy odeszli" - wycieczka na cmentarz w Biłgoraju

W czwartek 31 października tuż przed dniem ,,Wszystkich Świętych” wybraliśmy się na Cmentarz w Biłgoraju. Ponieważ w uroczystości: Święta Zmarłych i Zaduszek nasze dzieci wspólnie z Rodzicami odwiedzać będą groby swoich najbliższych zmarłych, postanowiliśmy, że razem z przedszkolakami zapalimy znicze na grobach tych osób i żołnierzy, którzy stracili życie walcząc o wolność i niepodległość naszego miasta i ojczyzny. 

29.10.2013
"Chodzi listonosz tu i tam, puka do mieszkań stu, ja listonosza dobrze znam - dzień dobry mówię mu"

W dniu 29.10.12 dzieci z grupy "Puchatki", "Smerfy", "Biedronki" złożyły wizytę w Urzędzie Pocztowym , w celu zaobserwowania pracy urzędu i nauki wysyłania listów. Przedszkolaki przygotowały wcześniej listy dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z grupy ,,Krasnale”. 

25.10.2013
"Dbamy o czysty świat, choć mamy mało lat"

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym pt. ,,Dbamy o czysty świat, choć mamy mało lat”. Organizatorem konkursu był Dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 2 p. Teresa Pieczykolan. Ideą konkursu było kształtowanie postaw sprzyjających trosce o środowisko oraz kształtowanie inwencji i wyobraźni twórczej, a także rozwijanie wrażliwości estetycznej i możliwości zaprezentowania uzdolnień dzieci na szerszym forum. 

20.10.2013
JESIENNE LIŚCIE

Jesień to piękna kolorowa pora roku, która oferuje nam wiele różnorodnych darów. Kasztany, żołędzie, orzechy, owoce, warzywa - wszystko to są jej skarby, które co roku nas zadziwiają, zachwycają i inspirują. Takie też są jesienne liście - małe, duże, zielone, żółte, czerwone, brązowe, mające różne kształty. Postanowiliśmy wykorzystać je do wspólnej zabawy. Bawiliśmy się więc w wirujące listki, dmuchaliśmy w prawdziwe liście i obserwowaliśmy ich poruszanie się w powietrzu.

17.10.2013
Król Maciuś Pierwszy" w Biłgoraju

"Bajka przypina skrzydła do ramion i pozwala oderwać się od rzeczywistości" i tak było z nami, kiedy dzieci z grupy 5- i 6-latków wybrały się do teatru na przedstawienie pt. ,,Król Maciuś Pierwszy”. Było to dla nas wielkie przeżycie, chociaż nie pierwszy raz byliśmy w teatrze.

14.10.2013
Dzień Edukacji Narodowej

14 X 2013r. w naszym przedszkolu odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość przygotowały dzieci z grup Krasnale i Biedronki oraz ich Panie Marta Polowy i Ewelina Wlaź. Akademia była okazją do wyrażenia wdzięczności swoim paniom za trud włożony w wychowanie i edukację. Dzieci, oprócz tradycyjnie składanych życzeń, śpiewały piosenki, recytowały wiersze. 

09.10.2013
Jesienne spotkanie z przyrodą

Niezwykłą lekcję przyrody przeżyły przedszkolaki z „Domku Przedszkolaka”. W słoneczne, październikowe popołudnie dzieci wraz z rodzicami i wychowawczyniami grup: „Puchatki”, „Smerfy” i „Biedronki” wybrały się do lasu w leśnictwie Zagumnie. Spotkanie zorganizowały nauczycielki przedszkola: Ewelina Wlaź, Dorota Kwik i Dominika Misztal. Impreza miała charakter integracyjny, ale połączona została z realizacją zagadnień przyrodniczych. Przedszkolaki miały okazję na żywo zobaczyć różne gatunki drzew iglastych i liściastych oraz roślinność typową dla lasu.

05.10.2013
Poznajmy się lepiej!

5 października 2013r. odbyło się spotkanie integracyjne grupy „Krasnale”. Dzieci z naszej najmłodszej grupy przedszkolnej wraz z rodzicami i wychowawczyniami: panią Martą Polowy i panią Ewą Ćwikła spędziły ten dzień w Centrum Rozrywki dla dzieci Fikoland w Biłgoraju. 

02.10.2013
"Smacznie, zdrowo, kolorowo..."

2 października dzieci z grupy "Smerfy” i "Puchatki” wraz ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę do pobliskiego sklepu "Aldik”. Celem naszej wycieczki było obejrzenie stoiska owocowo – warzywnego. Przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę na temat różnorodnych warzyw i owoców oraz zakupiły produkty do naszego kącika przyrodniczego. 

30.09.2013
Co? I jak? Skąd się biorą jajka?

30 września 2013 roku dzieci z grupy ,,Smerfy" i ,,Puchatki" wraz z wychowaczyniami wybrały się na wycieczkę autokarową do ,,Fermy Drobiu Bidaczów" w Starym Bidaczowie. Przedszkolaki podziwiały urodę maleńkich kurczaków i dowiedziały się skąd się biorą jajka. Zobaczyły również specjalne urządzenie do ważenia i segregacji jaj. Dzieciaki były zachwycone! Dziękujemy Państwu Dzido za zaproszenie i możliwość zwiedzania fermy.

18.09.2013
"Zwierciadełko, zwierciadełko, powiedz przecie, kto najpiękniejszy jest na świecie?"


18 września 2013 r. do naszego przedszkola zawitał teatrzyk kukiełkowy ,,Aster” z Grybowa. Artyści zaprezentowali przedstawienie pt. Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków. Losy młodej królewny wplątanej w intrygi złej macochy wywarły ogromne wrażenie na młodych odbiorcach. Widowisko stworzone na podstawie doskonale znanej dzieciom baśni braci Grimm zwróciło uwagę przedszkolaków na podstawowe, ale niezwykle istotne wartości: dobroć i życzliwość wobec innych.

03.07.2013
Zajęcia adaptacyjne.Pierwszy raz bez rodziców.

03.07.13 odbyło się kolejne spotkanie adaptacyjne dla najmłodszych.Tym razem pierwszy raz bez rodziców. Wczesniejesze zajęcia przyniosły zamierzony efekt. Dzieci  w radosnej, miłej atmosferze spędziły czas na zabawie z nauczycielką, panią Moniką Piętak. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w kronice.