Strona główna / Stowarzyszenie / Projekty / 2018 / Rodzina Na Gokarty!

08.08.2018
Rodzina Na Gokarty!

Stowarzyszanie w ramach projektu zakupiło dzięki dotacji z programu TESCO "Decydujesz, pomagamy" 2 gokarty dwuosobowe (dorosły + dziecko).

W naszej okolicy pojawia się coraz więcej ścieżek rowerowych, a ponadto Biłgoraj otoczony jest lasami. Warto korzystać z tego naturalnego dobra wspólnego. Większość dzieci w wieku przedszkolnym niestety nie umie jeszcze jeździć rowerem, a jeśli nawet to nie tak pewnie, żeby rodzice odważyli się zabrać swoje
pociechy na długie, dalekie przejażdżki. Dobrym pomysłem są gokarty dwuosobowe, które są kosztowne oraz wymagają miejsca do przechowywania i nie są osiągalne dla przeciętnego mieszkańca.

W ramach projektu odbyły się następujące działania:

ZAKUP gokartów (VIII, IX)
WYPOŻYCZANIE GOKARTÓW (IX,X,XI) Opracowanie regulaminu wypożyczania gokartów. Gokarty będą wypożyczane nieodpłatnie.
SPOTKANIE Z POLICJANTEM (IX-X) przedstawi dzieciom jakie są zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.
PODSUMOWANIE PROJEKTU (XI)

Celem projektu jest propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu, zachęcenie do uprawiania sportów, wzmocnienie więzi rodzinnych, dzieci poznają zasady bezpiecznego poruszania w ruchu drogowym. Podniesie się stan wiedzy i świadomości wśród najmłodszych na temat Roztocza - swojej małej Ojczyzny. Poznają walory przyrody, poszerzą wiedzę na temat przyrody i kultury regionalnej, zaobserwują problemy związane z ochroną środowiska.

Zaprszamy do bezpłatengo wypożyczania gokartów od maja do września każdego roku.