01.09.2014
Razem weselej

Projekt "Razem weselej" realizowany od 01.09. do 30.10.2014 r.dofinansowany w ramach projektu "Mikrodotacje FIO Lubelskie Lokalnie" ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu - Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Partnerów: Biłgorajskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., Gminie Zwierzyniec oraz Apis S.A.

Celem projektu było zwiększenie zaangażowania rodziców w życie przedszkola, poprzez organizację festynu rodzinnego, wzrost liczby osób angażujących się w działania naszego stowarzyszenia oraz wzmocnienie jego potencjału.

FESTYN RODZINNY Z OKAZJI Światowego Dnia Jabłka
Festyn odbył się 27.09 w ogrodzie przedszkolnym. Dla przybyłych gości zorganizowano cztery bogato zastawione stoiska kulinarne - motywem przewodnim przygotowanych potraw było oczywiście jabłko. Organizatorzy zaproponowali uczestnikom urozmaicony pogram i wiele atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Podczas festynu dzieci z poszczególnych grup wiekowych prezentowały swoje umiejętności wokalne oraz plastyczne. W programie występów pojawiły się piosenki nawiązujące tematycznie do Dnia Jabłka. Podczas festynu rozstrzygnięto również Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Plastyczny "Jesienią, jesienią sady się rumienią…", wręczono dyplomy i nagrody uczestnikom konkursu. W konkurencjach drużynowych połączono siły dzieci i rodziców. Nie zabrakło jedzenia jabłka zawieszonego na sznurku, obierania jabłka ze skórki, picia soczku przez słomkę i smoczek. Wiele emocji wzbudziło pisanie wierszy, których motywem miało być jabłko. Rodzice wykazali się niebywałym talentem poetyckim - powstały ciekawe, humorystyczne wierszyki promujące nasze polskie, zdrowe jabłka. Na zakończenie festynu organizatorzy zaprosili wszystkich gości do wspólnego grillowania.

PROMOCJA. W ramach projektu opracowana została strona www stowarzyszenia, która zawiera informacje o projekcie m. in. informacje ze zrealizowanych zadań (zdjęcia i filmiki), itd. Administracja strony www jest prowadzona w sposób ciągły również po zakończeniu projektu.

WZMOCNIENIE POTENCJAŁU STOWARZYSZENIA
Działania projektowe rozpoczęły się od powołania zespołu który, konkretnie określił kto za co jest odpowiedzialny i co będzie wykonywał. Następnie dokonano analizy rynku i porównano ceny oraz zakupiono laptop z oprogramowaniem. Oprócz przechowywania i przygotowywania całej dokumentacji
stowarzyszenia wykorzystywany jest on do aktualizacji strony internetowej stowarzyszenia, robienia projektów graficznych plakatów, materiałów na
festyn, konkursy, itp.

Wspólne przygotowania do festynu dzieci, rodziców i pracowników są spoiwem integrującym sympatyków i członków Stowarzyszenia Domek Przedszkolaka. W rezultacie pogłębiły się przyjaźnie wśród dzieci i nawiązała się bliższa współpraca wśród rodziców, co uwidacznia się podczas przygotowywania Mikołajek. Nabyte doświadczenie organizacyjne podczas festynu przydatne jest przy planowaniu kolejnych przedsięwzięć w ramach rozpoczynającego swoją działalność stowarzyszenia.