Strona główna / Grupy / Biedronki witają / Działo się / 2024 / W świecie dinozaurów

W świecie dinozaurów

06.03.2024

W lutym „Biedronki” udały się do prehistorycznego świata dinozaurów. Z tej okazji  zorganizowaliśmy zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów.

Dzieci obejrzały i wysłuchały prezentację multimedialną poświęconą tym prehistorycznym olbrzymom. ”Biedronki” dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły i w jakim środowisku żyły te prehistoryczne stworzenia. Podczas zajęć dzieci chętnie porównywały wygląd dinozaurów, określały ich wielkość, układały rytmy, przeliczały. Dowiedziały się jak rodziły się małe dinozaury, układały historyjkę obrazkową rozwoju Dinozaura. Chętnie poznawały nazwy dinozaurów i dzieliły się swoją wiedzą. W zorganizowanych kącikach przyrody można było podziwiać diplodoki, tyranozaury, triceratopsy, oraz wybuchający wulkan. Nie zabrakło również ciekawych zabaw ruchowych oraz prac plastycznych związanych z tematyką zajęć.

PRZEJDŹ DO INNEJ GRUPY: KRASNALEMISIACZKISMERFY