Strona główna / Grupy / Biedronki witają / Działo się / 2024 / Dokarmiamy ptaki zimą

Dokarmiamy ptaki zimą

18.01.2024

W okresie zimowym bardzo trudno ptaszkom znaleźć pożywienie, dlatego dzieci z grupy „Smerfy” i ,,Biedronki" postanowiły zadbać o to, aby ptaki miały co jeść.
 Zanim nasze przedszkolaki przystąpiły do działania, najpierw dowiedziały się jak mądrze dokarmiać zwierzęta zimą, aby nieświadomie nie wyrządzić im krzywdy.

Od tego czasu codziennie zaglądamy do karmnika i dbamy o naszych małych przyjaciół.

Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.

PRZEJDŹ DO INNEJ GRUPY: KRASNALEMISIACZKISMERFY