Dzień Marchewki

25.04.2016

25 kwietnia nasze przedszkole zamieniło się w marchewkową krainę! Wszyscy ubrani byliśmy na pomarańczowo, na głowie każdy miał marchewkową opaskę, w salach roznosił się zapach świeżo startej marchewki - tego dnia obchodziliśmy Dzień Marchewki.

Celem tego dnia było promowanie zdrowego odżywiania na przykładzie marchewki. Dzieci miały okazję zapoznanać się z sokowirówką – samodzielnie wyciskając marchewkowy sok. Na początku przedszkolaki wysłuchały listu jaki wysłała im Marchewka oraz dowiedziały się poprzez prezentację multimedialną jak ważne ma zanczenie w naszym jadłospisie. Były też zabawy ruchowe ze śpiewem-urodziny marchewki, konkurs "Głodny królik", zabawa orientacyjno-porządkowa z podawaniem marchewki z rąk do rąk oraz tańce integracyjne przy muzyce. Oczywiście nie mogło zabraknąć degustacji tego zdrowego warzywa i świeżo wyciśniętego z marchewki soku. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne zdrowe i uśmiechnięte.

PRZEJDŹ DO INNEJ GRUPY: KRASNALESMERFYBIEDRONKI