Strona główna / Grupy / Misiaczki witają / Działo się / 2020 / Osada Leśna „Doboszówka”

Osada Leśna „Doboszówka”

15.06.2018

15 czerwca w słoneczny piętek dzieci z grup "Krasnale" i "Misiaczki" odwiedziły Gospodarstwo Agroturystyczne w Kalennem położone w Parku Krajobrazowym Lasów Janowskich.

Dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych "Od ziarenka do bochenka". Dowiedziały się jak i z czego powstaje chleb. Poznały różne rodzaje zbóż. Uczestniczyły w młóceniu cepem żyta, oczyszczały ziarno w przetakach i młynku. Mieliły ziarna w ręcznych żarnach- to była ciężka praca. Dzieci samodzielnie wyrobiły z ciasta swoje małe chlebki, które pięknie udekorowały makiem i słonecznikiem. W maślniczce miały również możliwość wyrobienia masła ze śmietany. Kiedy nasze chlebki piekły się w piecu, przedszkolaki mogły pobawić się na placu zabaw i przejechać się furmanką po lesie. „Furorę” wśród dzieci zrobiła pusta opona, w której można było pokręcić się na wszelkie dowolne sposoby. Po domowym obiedzie odbyły się warsztaty "Motanie z siana" podczas których dzieci wykonały sówki. Nastepnie wzięły udział w tańcach z panią animatorką. Chętne dzieci mogły postrzelać z łuku, co okazało się wcale niełatwym zadaniem. Na zakończenie odwiedziliśmy mini zoo na terenie gospodarstwa. Można było zobaczyć małego konika, dużego konia, kozy, owce, kury, króliki i okazałego jastrzębia. Czas płynął nam bardzo szybko. Wszyscy trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wracaliśmy z Doboszówki do Biłgoraja. To była bardzo udana wycieczka.

PRZEJDŹ DO INNEJ GRUPY: KRASNALESMERFYBIEDRONKI