Strona główna / Grupy / Misiaczki witają / Działo się / 2020 / ,,Motylki" i ,,Misiaczki" w bibliotece

,,Motylki" i ,,Misiaczki" w bibliotece

17.05.2016

W czwartkowe przedpołudnie 5.05.2016r. przedszkolaki z grup "Motylki" i "Misiaczki", wraz se swoimi paniami, wybrały się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej dla Dzieci i Młodzieży w Biłgoraju.

Dla niektórych maluchów było to pierwsze spotkanie z biblioteką, ale niektóre z nich, jak się okazało, posiadają już swoje karty biblioteczne i wraz z rodzicami często odwiedzają bibliotekę, aby wypożyczyć książki. Celem zajęć zorganizowanych w bibliotece było poznanie zawodu bibliotekarza, zapoznanie maluchów z funkcjonowaniem biblioteki oraz promocja czytelnictwa wśród przedszkolaków. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały "Przygód Franklina w bibliotece", dużo emocji wzbudziły kolorowe i bogato ilustrowane książki, które mogły obejrzeć w czytelni biblioteki. Na zakończenie spotkania przedszkolaki obiecały, że następnym razem przyjdą do biblioteki wraz z rodzicami, aby założyć swoje karty biblioteczne i stać się czytelnikami.

PRZEJDŹ DO INNEJ GRUPY: KRASNALESMERFYBIEDRONKI