Strona główna / Grupy / Krasnale witają / Działo się / 2023 / "Żyjmy zdrowo i aktywnie" - spotkanie z dietetykiem

"Żyjmy zdrowo i aktywnie" - spotkanie z dietetykiem

« powrót
24.09.2015

24 września br. zostało zorganizowane w naszym przedszkolu spotkanie dotyczące zasad zdrowego odżywiania oraz higieny, które było podsumowaniem projektu "Żyjmy zdrowo i aktywnie" dofinansowanego przez Firmę Model Opakowania Sp. z o.o

Prelekcję dla przedszkolaków przeprowadzili Pani Anna Piętal oraz pan Mateusz Jankowski - dietetyk. Tłumaczył,  dlaczego  należy  ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie  warzyw i owoców, a także w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i zachowanie. Pan dietetyk wyjaśnił skutki złego odżywiania się (otyłość, próchnica, anemia, zmęczenie). Przy okazji przedszkolaki przyponmiały podstawowe zasady higieny, min. kiedy i jak poprawnie myć ręce oraz jak dbać o ząbki, żeby były zdrowe. 
Pan Mateusz zachęcała do aktywnego wypoczynku, uprawiania sportu, picia dużej ilości wody, zjadania witamin w naturalnej postaci warzyw i owoców. Dzieci z zaangażowaniem wymieniały nazwy owoców i warzyw, które powinny jeść, aby rosnąć zdrowo. Wśród omawianych produktów znalazły się i te, które pochodziły z naszego przedszkolnego ekologicznego ogródka, w którego pielęgnacji przedszkolaki brały udział od wiosny. Zwieńczeniem spotkania była wspólna degustacja owoców i warzyw, które tego dnia przedszkolakom smakowały wyjątkowo dobrze. Wszystkie dzieci obiecały, że witaminowe przysmaki będą od teraz ich ulubionymi przekąskami.

« powrót

Kącik dla Rodziców

brak wpisów
Nasze prace Działo się
PRZEJDŹ DO INNEJ GRUPY: MISIACZKISMERFYBIEDRONKI