Strona główna / Grupy / Krasnale witają / Działo się / 2022 / Wycieczka do biblioteki

Wycieczka do biblioteki

11.05.2017

Dnia 11.05.2017r. dzieci z grupy "Misiaczki", "Krasnale" oraz "Motylki" udały się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza oraz wzbogacenie słownictwa dzieci.

Podczas spotkania Panie bibliotekarki opowiedziały nam o swojej pracy, zapoznały z zasadami zachowania w bibliotece, pokazały pomieszczenia oraz zachęcały dzieci do przychodzenia wraz z rodzicami i wypożyczania książek. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały ciekawe książki. Nie mogły uwierzyć, że w jednym miejscu może być aż tyle regałów z tyloma książkami. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze za co serdecznie dziękujemy. Do przedszkola wróciliśmy wszyscy w dobrych humorach. Mamy nadzieję, że uda się przedszkolakom namówić swoich rodziców do odwiedzenia biblioteki i wypożyczenia książek.

PRZEJDŹ DO INNEJ GRUPY: MISIACZKISMERFYBIEDRONKI