Strona główna / Grupy / Krasnale witają / Działo się / 2021 / "Bezpieczna droga do przedszkola"

"Bezpieczna droga do przedszkola"

30.09.2015

Od początku roku szkolnego dzieci w naszym przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim.

Chodziliśmy na spacery, wycieczki ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać w pobliżu jezdni. Ale najwięcej o ruchu drogowym wie pan policjant. We wtorek 29. 09. 2015 r. zaprosiliśmy więc do naszego przedszkola sierż. Łukasza Dubilis. Dzieci dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna  jest jego praca, jakie są zasady bezpiecznego uczestnictwa  w ruchu drogowym oraz o różnych niebezpiecznych sytuacjach, które mogą zagrażać małemu dziecku. Zaciekawione oglądały mundur. Przedszkolaki pochwaliły się znajomością numeru alarmowego policji oraz zaśpiewały piosenkę pt. „Bezpieczna droga”.

Dziękujemy za uświetnienie zajęcia dydaktycznego!

PRZEJDŹ DO INNEJ GRUPY: MISIACZKISMERFYBIEDRONKI