Strona główna / Grupy / Krasnale witają / Działo się / 2021 / Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” w „Domku Przedszkolaka”

Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” w „Domku Przedszkolaka”

15.01.2015

Książka w wychowaniu i rozwoju człowieka, i to już od najmłodszych jego lat,  odgrywa niezwykle istotną rolę, rozwija wrażliwość i wpływa na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i ceniąc - nasze przedszkole również włączyło się w społeczną kampanię „Cała Polska Czyta Dzieciom” .

W ramach realizowanego cyklu spotkań  z książką nauczycielki we wszystkich grupach czytają dzieciom bajki. Współpracujemy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną Filia dla Dzieci i Młodzieży –regularnie odwiedza nas pani Alicja Janik, która czyta naszym przedszkolakom ciekawe lektury.  W bieżącym roku szkolnym do akcji zostali włączeni również rodzice. Spotkanie z książką czytaną przez rodziców to dla maluchów niezwykłe przeżycie. Ślicznie dziękujemy za wspólne czytanie pani Małgosi Wojciechowskiej – mamie Eli z grupy „Motylki”.

PRZEJDŹ DO INNEJ GRUPY: MISIACZKISMERFYBIEDRONKI