Strona główna / Grupy / Krasnale witają / Działo się / 2018 / Spotkanie z Panem Leśniczym

Spotkanie z Panem Leśniczym

12.10.2016

Nasze przedszkole w szczególny sposób dba o kształtowanie przyjaznego stosunku przedszkolaków do przyrody. W środę 12 października przybył do nas zaprzyjaźniony pan leśniczy, który opowiedział nam o tym, co się dzieje w lesie jesienią.

Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały ilustracje drzew, które można zobaczyc w lesie i nazywały je. Dzieci rozrózniały drzewa iglaste i liściaste. Ich zainteresowanie wzbudziły kolorowe liście, które przyniósł ze sobą nasz gość. Pan leśniczy wyjaśnił dzieciom, dlaczego jesienią liście zmieniają swój kolor i opadają z drzew. Na zakończenie spotkania dzieci wysłuchały ciekawej bajki o życiu lasu i jego mieszkańców.

PRZEJDŹ DO INNEJ GRUPY: MISIACZKISMERFYBIEDRONKI