Strona główna / Grupy / Biedronki witają / Działo się / 2020 / Policjanci w przedszkolu

Policjanci w przedszkolu

18.10.2017

18 października do naszego przedszkola zawitało dwóch funkcjonariuszy policji, którzy pokazali radiowóz policyjny oraz przeprowadzili z dziećmi pogadankę. Jej tematem były cechy wyróżniające wygląd policjanta, rodzaj umundurowania, wyposażenie oraz specyfika pracy funkcjonariuszy policji. Policjanci rozmawiali z przedszkolakami na temat, w jakich sytuacjach i pod jakimi numerami telefonu kontaktujemy się z policją, przypomnieli również podstawowe zasady zachowania się w sytacji zagrożenia życia i zdrowia, jak np. kontakt z groźnym psem, zgubienie się.

Na koniec wręczyli przedszkolakom pamiątkowe odblaski. Zajęcia były niezwykle interesujące, ale też pouczające, z pewnością przedszkolaki będą je długo pamiętać. Dziękujemy!!!

PRZEJDŹ DO INNEJ GRUPY: KRASNALEMISIACZKISMERFY