Strona główna / Aktualności / 2021-2022 / Wycieczka po ścieżce dydaktycznej w leśnictwie Zagumnie

Wycieczka po ścieżce dydaktycznej w leśnictwie Zagumnie

Korzystając ze sprzyjającej, słonecznej pogody dzieci z grupy "Biedronki", "Krasnale" i "Misiaczki" wybrały się na wycieczkę po ścieżce dydaktycznej w leśnictwie Zagumnie.

Po ścieżce dydaktycznej przedszkolaki prowadził Leśniczy Pan Stanisław Piętal, który pokazywał różne typy drzewostanów, mówił o charakterystycznych gatunkach roślin i zwierząt Puszczy Solskiej oraz wytłumaczył wiele aspektów z pracy leśników. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Najmłodsi spędzili miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

Składamy serdecznie podziękowania Nadleśnictwu Biłgoraj i Panu Leśniczemu za mile spędzony czas.