Strona główna / Aktualności / 2019-2020 / "Jesteśmy Polką i Polakiem..."

10.11.2014
"Jesteśmy Polką i Polakiem..."

11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości, to najważniejsze polskie święto narodowe upa-miętniające rocznicę odzyskania niepodległości. Ten szczególny dzień skłania do refleksji na temat patriotyzmu nawet najmłodsze pokolenie.

Aby w sposób godny i uroczysty przeżyć to święto dzieci z „Domku Przedszkolaka” zaprosiły swoich rodziców do udziału w „wieczorku patriotycznym”. Przedszkolaki przygotowywały się do niego z wielkim zaangażowaniem – samodzielnie wykonały flagi, godła i herby, którymi udekorowano salę, uczyły się pieśni upamiętniających to ważne wydarzenie w dziejach naszej Ojczyzny. Podczas spotkania wspólnie śpiewaliśmy znane pieśni patrio-tyczne, tj. „Przybyli ułani”, „Pierwsza brygada”, „Płynie Wisła”, „Wojenko, wojenko…” Nie za-brakło wśród nich najważniejszej pieśni dla każdego Polaka „Mazurka Dąbrowskiego”. Rodzicom dziękujemy za udział w spotkaniu!