Strona główna / Aktualności / 2019-2020 / Spotkanie z książką- przedszkolaki z wizytą w bibliotece

Spotkanie z książką- przedszkolaki z wizytą w bibliotece

10 maja  2018 roku przedszkolaki z grup "Misiaczki" i "Krasnale"  wyruszyli z wizytą do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju.

Pani bibliotekarka pokazała dzieciom przeznaczony dla nich księgozbiór oraz w ramach cylku "Spotkania z legendą polską"  przeczytała legendę pt. "O Lechu, Czechu i Rusie".  Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią przeglądały, a nawet czytały.

Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia. Dzieci obiecały, że niedługo znów odwiedzą biblioteki.