Strona główna / Aktualności / 2019-2020 / Przedszkolaki z wizytą w biłgorajskich bibliotekach

09.06.2017
Przedszkolaki z wizytą w biłgorajskich bibliotekach

W czwartek oraz piątek przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do głównej siedziby MiPBP oraz Filii Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży w Bilgoraju.

Pani bibliotekarka pokazała dzieciom przeznaczony dla nich księgozbiór oraz w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" przeczytała bajkę pt."O zajączku, co chciał wiedzieć, jak polować na niedźwiedzie”. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom najmniejsze książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały.

Następnego dnia przedszkolaki wybrały się na projekcję filmu o przygodach dwójki dzieci – detektywów Lassego i Mai. Film wzbudził duże zainteresowanie i wiele emocji.

Spotkania odbywały się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia. Dzieci obiecały, że niedługo znów odwiedzą biblioteki.