Strona główna / Aktualności / 2019-2020 / Wyjazd do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

18.11.2016
Wyjazd do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

W dniu 18 listopada dzieci z grup: "Krasnale" i "Motylki" wraz z opiekunami odwiedzili fabrykę bombek choinkowych w Nowej Dębie.

Po przyjeździe na miejsce już oczekiwał na nas przewodnik. Dzieci uważnie słuchały przewodnika, który oprowadzał je po muzeum i pokazywał zgromadzone eksponaty. Są tamchoinki w stylu amerykańskim, nowoczesne, pełne przepychu, mieniące się od brokatu albo w stylu francuskim – szlacheckie i eleganckie, skąpane w srebrze.

Z drugiej strony muzeum znajdują się najpiękniejsze eksponaty z kolekcji firmy gromadzone przez wiele lat. Bombki z Nowej Dęby starannie wykonane, ręcznie malowane zdobią choinki na całym świecie! Ciekawym punktem zwiedzania było obserwowanie procesu powstawania bombki choinkowej. Najważniejszym etapem produkcji jest dmuchanie ozdób choinkowych. Kolejny etap odbywa się w srebrzalni , a na koniec bombka jest recznie dekorowana.

Najatrakcyjniejszym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci i dorośli ozdabiali bombki według własnego pomysłu. Pomalowane własnoręcznie ozdoby zabraliśmy do domu. Na zakończenie wycieczki każdy otrzymał bańkę z napisanym na niej własnym imieniem.

Wycieczka była bardzo udana wszyscy wróciliśmy z bombkami, które ozdobią nasze świąteczne choinki.