Strona główna / Aktualności / 2019-2020 / Pani Pielęgniarka z wizytą w przedszkolu

29.09.2016
Pani Pielęgniarka z wizytą w przedszkolu

29 września 2016 r. nasze przedszkole odwiedził specjalny gość – pani pielęgniarka – Agata Machalska-Mamona - mama Hani.

Pani Agata w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam, na czym polega praca pielęgniarki, jaka jest trudna, a jednocześnie przynosi wiele radości. Pani Pielęgniarka zaprezentowała dzieciom przedmioty potrzebne lekarzowi i pielęgniarce do codziennej pracy oraz wyjaśniła do czego służą. Pokazała strzykawki, igły, termometr, bandaże, ciśnieniomierz, stetoskop, maski tlenowe, i wiele innych ciekawych rzeczy. Demonstracja stetoskopu i możliwość posłuchania bicia serca wzbudziła ogromne zainteresowanie.
Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze.
Na koniec dzieci wręczyły pani pielęgniarce upominek oraz zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy za bardzo miłe spotkanie oraz profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie zajęć!!!