Strona główna / Aktualności / 2019-2020 / Wizyta w bibliotece

19.04.2016
Wizyta w bibliotece

19.04.2016r. we wtorek przedszkolaki z grup "Biedronki" i "Krasnale" wraz se swoimi paniami wybrały się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej dla Dzieci i Młodzieży w Biłgoraju.

Celem wizyty było promowanie czytelnictwa oraz zapoznannie maluchów z funkcjonowaniem biblioteki. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w bibliotece, ale niektórzy są jej stałymi bywalcami, co nas ogromnie cieszy! Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały jak należy się w niej zachowywać. Pani bibliotekarka wyjaśniła dzieciom co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy dbać o książki. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały "Przygód Franklina w bibliotece" ale najbardziej spodobały im się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały.Żegnając się przedszkolaki zapewniały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczać książki.