Strona główna / Aktualności / 2019-2020 / Poznajemy pracę ludzi w różnych zawodach

08.03.2011
Poznajemy pracę ludzi w różnych zawodach

W marcu przedszkolaki poznawały pracę ludzi w różnych zawodach. Zwiedziliśmy Zakład Krawiecki w którym pracuje mama naszego kolegi Kacperka. Wszyscy zobaczyli jak powstaje suknia ślubna, bardzo spodobało to się naszym dziewczynkom. Zwiedzilśmy też Zakład Fryzjerski w którym ogladaliśmy sprzęt potrzebny fryzjerce do jej pracy. Poznaliśmy też fryzury, które będą najmodniejsze w tym sezonie.

Smaczna i pachnaca była wizyta przedszkolaków w Piekarni. To bardzo potrzebny zawód, bo chlebek lubią wszyscy. Obejrzeliśmy jak piekarz wyrabia ciasto, jak z ciasta formuje smaczne bułeczki i jak pieką się one w dużych piecach.
Poznaliśmy też ginący zawód - Zegarmistrz. Maluchy obejrzały różne typy zegarków.

Dziękujemy.