Strona główna / Aktualności / 2019-2020 / Dzień Marchewki 2011 r.

05.10.2011
Dzień Marchewki 2011 r.

W środę 5 października 2011r. dzieci i ich wychowawczynie bardzo wesoło świętowały w naszym przedszkolu Dzień Marchewki.
Rozpoczęliśmy nasze świętowanie od inscenizacji piosenki pt. ”Urodziny marchewki”. Następnie z przyniesionych z domu marchewek zrobiliśmy m.in. ciasto marchewkowe, kukiełki-marchewki, obrazki z marchewki itp.  Wybieraliśmy marchewkową królową która wygrała marchewkowy quiz. Została nią Maja z grupy KRASNALI.

Po tańcach i zabawach nie obyło się bez degustacji surówki i soku z marchwi oraz zawodów w chrupaniu surowej marchewki. Śmiechu było co niemiara - ale o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był inny od wszystkich - marchewkowy, zakręcony... Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.