Strona główna / Aktualności / 2019-2020 / Spotkanie z leśnikiem

13.01.2012
Spotkanie z leśnikiem

Dnia 13.01.2012r.nasze przedszkole odwiedził zaprzyjaźniony leśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj- p.Stanisław Piętal, który poprowadził zajęcie w ramach tematu kompleksowego „Pomagamy ptakom i zwierzętom przetrwać zimę”. Celem naszego spotkania było: zachęcenie dzieci do dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków w okresie zimy, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody, wykorzystywanie i tworzenie okazji do poznawania rzeczywistości przyrodniczej, pogłębianie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym, uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka.

Dzieciaki oczekiwały gościa z niecierpliwością już od samego rana. Pan Stanisław opowiadał dzieciom o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa, jelenia) zamieszkujących las.

Dzieci dowiedziały się także, w jaki sposób pomagać zwierzętom i ptakom przetrwać zimę. Leśniczy zainteresował je swoimi opowieściami o zwierzętach i ptakach wykorzystując różne ilustracje, obrazki. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały ciekawe plansze edukacyjne. W nagrodę od Nadleśnictwa Biłgoraj przedszkole otrzymało wiele folderów, broszur przyrodniczych, kolorowanek i opaski odblaskowe.
Serdecznie dziękujemy za te piękne i pożyteczne prezenty, które na pewno nieraz wykorzystamy na zajęciach.
Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań panu leśniczemu i ochoczo z tej możliwości skorzystały. Pytania były przeróżne, ale nasz gość na wszystkie bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał. Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami i ptakami w okresie zimowym.
Serdecznie dziękujemy Panu Stasiowi oraz Nadleśnictwu Biłgoraj za to owocne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.