Strona główna / Aktualności / 2019-2020 / Sportowe Powitanie Wiosny 2012

21.03.2012
Sportowe Powitanie Wiosny 2012

21.03.12. zorganizowaliśmy, przy współpracy z OSiR Biłgoraj, imprezę dla dzieci biłgorajskich przedszkoli pt.”Powitanie Wiosny na sportowo”. Pomysłodawczynią tejże uroczystości była nauczycielka naszego przedszkola Pani Monika Piętak. Celem tego przedsięwzięcia było zaszczepienie w naszych wychowankach właściwego podejścia do sportu, który daje dzieciom dużo radości, uczy zdrowego trybu życia a także dyscypliny, samozaparcia, konsekwencji i realizacji stawianych sobie zadań.
Do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy po dwie grupy dzieci ze wszystkich Samorządowych Przedszkoli w Biłgoraju. Po jednej grupie kibiców i jednej grupie dzieci 5-letnich do udziału w konkurencjach sportowych. Nas reprezentowała grupa” Krasnale”.

Impreza rozpoczęła się od tradycyjnego topienia Marzanny. Gdy ta odpłynęła z Biłgoraja z nurtem rzeki niespodziewanie pojawiła się kolorowa postać w słonecznym kapeluszu z koszem pełnym kwiatów i słodyczy dla małych łakomczuchów. Była to przebrana za Panią Wiosnę- Pani Dominika Bergiel- wychowawczyni grupy „Smerfy” w Domku Przedszkolaka. Powitała się z dziećmi, przywołała z nimi słoneczko i w uroczystym pochodzie przeprowadziła je na halę, gdzie rozpoczęły się zawody sportowe. Konkurencje sportowe przebiegały w radosnej atmosferze i przeplatane były występami artystycznymi przedszkolaków pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Emocje były niesamowite!!!
Drużyny biorące udział w konkurencjach sportowych przygotowanych dla nich rywalizowały ze sobą na bardzo wyrównanym poziomie. Widownia- kibice, byli równie zaangażowani w zabawę. Dopingiem wspierali swoich kolegów. Naszych zawodników wspierała grupa „Puchatki” z wychowawczynią Panią Moniką Margol.
Dodatkową atrakcją było oglądanie przez dzieci swoich wychowawczyń i dyrektorek w zawodach sportowych. Zmierzyły się one w takich konkurencjach jak „bieg w gumiakach przez przeszkody” i „zbijanie kręgli”.
Spotkanie zakończyło się wręczeniem pamiątkowych dyplomów i nagród. Głównym sponsorem upominków dla dzieci była firma „Drew – Hurt” Pana Dariusza Łukasika i firma „Pati” Pani Patrycji Łukasik. Dodatkowe nagrody w postaci zestawu piłek ufundował OSiR Biłgoraj. Wszystkim sponsorom serdecznie za to dziękujemy.
Cieszymy się niezmiernie iż pomysł „Powitania Wiosny na sportowo” poparł Pan Dyrektor OSiR Biłgoraj-Michał Furlepa i włączył się w organizację razem swoimi pracownikami. Jesteśmy mu z tego powodu bardzo wdzięczni.
W kolejnych latach w podobny sposób pragniemy świętować „Pierwszy Dzień Wiosny”.