Strona główna / Aktualności / 2019-2020 / FESTYN RODZINNY

26.06.2012
FESTYN RODZINNY

26.06.12 odbył się w naszym przedszkolu Festyn Rodzinny. W tym roku festyn został połączony z pożegnaniem części dzieci z grupy pięciolatków, które od września rozpoczną naukę w oddziałach szkolnych a także w klasach pierwszych szkół podstawowych. Impreza miała miejsce w miejscu ogniskowym Dąbrowica i rozpoczęła się od uroczystej akademii przygotowanej przez grupę Krasnali pod kierunkiem Pani Moniki Piętak. Dzieci w wierszach i piosenkach żegnały się z młodszymi kolegami ,składały nauczycielom podziękowania a następnie przedstawiły krótką improwizację muzyczno- ruchową pt. „ Sobótka”.

Nie obyło się od wzruszeń. Emocje mieszały się ze śmiechem i łzami. Trudno rozstawać się z naszymi pierwszymi absolwentami, dla których przygotowaliśmy pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci kubeczków ze zdjęciem i logo przedszkola. Po części artystycznej dzieci wspólnie z rodzicami mogły korzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez nauczycielki: Monikę Margol, Dorotę Czop i Dominikę Bergiel. Były zawody sportowe, pląsy przy muzyce, pieczenie ziemniaków, kiełbasek, przeciąganie liny, malowanie twarzy, jazda bryczką po okolicy, występy laureatów konkursów przedszkolnych. Do późnego wieczora trwała radosna zabawa.