Strona główna / Aktualności / 2019-2020 / Dzień Jabłuszka

10.09.2012
Dzień Jabłuszka

Dnia 10.09.12 obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Jabłka. Na początek dzieci 5-6 letnie mogły dowiedzieć się o tym jak rośnie jabłoń, zobaczyć na ilustracjach etapy rozwoju jabłka, obejrzeć na obrazkach maszyny do pracy w sadzie. Następnie rozpoczęły się konkursy w roli głównej z jabłkiem, a więc rozpoznawanie po smaku soku jabłkowego, „Czyj kosz będzie szybciej pełen?”, tworzenie zespołowych „jabłkowych” rysunków, łowienie jabłek.

Ponadto Pani Moniaka Piętak przygotowała dla przedszkolaków degustację różnych odmian jabłek, podczas której dzieci miały możliwość dostrzegania, że jabłka mogą być twarde lub kruche, słodkie lub kwaśne, itd. Dużo satysfakcji miały dzieci podczas przygotowywania soku w sokowirówce i porównywania go z kupionym w sklepie. Po południu Krasnale razem ze swoją wychowawczynią przygotowały smaczne racuchy z jabłuszkami, którymi poczęstowały wszystkie dzieci w przedszkolu.