Strona główna / Aktualności / 2019-2020 / Dzieci listy piszą

25.10.2012
Dzieci listy piszą

W dniu 25.10.12 dzieci z grupy "Puchatki", "Smerfy", "Krasnale" złożyły wizytę w Urzędzie Pocztowym, w celu zaobserwowania pracy urzędu oraz, by nauczyc się samodzielnie wysyłac listy. 4 i 5 latki przygotowały wcześniej listy dla najmłodszych przedszkolaków w formie zabawnych rysunków i pracy zbiorowej.Natomiast grupa 6-latków, napisała listy do swoich kolegów i koleżanek, którzy w ubiegłym roku szkolnym  zakonczyły edukację w naszym przedszkolu i kontunuują ją w oddziałach szkolnych.

Do listów zaadresowanych w przedszkolu, dzieci samodzielnie zakupiły znaczki pocztowe, które nastepnie przykleiły na koperty. Tak przygotowane  listy wrzuciły  do skrzynki. Były z siebie bardzo dumne. Pani urzedniczka opowiedziała równiez krótko dzieciom o usługach, jakie świadczy Poczta.Wśród nich wymieniła możliwośc opłaty rachunków, prenumerowanie czasopism, zakupienie widokówek, kopert, gazet, znaczków kolekcjonerskich.
Była to bardzo pouczająca wycieczka, dzieki której zdobyte w praktyce umiejetności i wiadomości dzieci będą mogły wykorzystać w przyszłości.