Strona główna / Aktualności / 2019-2020 / 11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości

12.11.2012
11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości

12.11.12 w naszym przedszkolu odbyła sie uroczysta Akademia połączona z Festiwalem Pieśni Patriotycznej z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość przygotowana przez grupy 4, 5 i 6-latków pod kierunkiem nauczycielek: p. Moniki Pietak, p. Moniki Margol oraz p. Dominiki Misztal miała na celu rozwijanie w dzieciach poczucia przynalezności narodowej, poszerzenie wiedzy na temat własnej ojczyzny oraz utrwalenie znajomości polskich symboli narodowych: flagi Polski, godła oraz hymnu narodowego.

Dzieci zaprezentowały podczas akademii piękne wiersze o charakterze patriotycznym oraz zaśpiewały kilka pieśni patriotycznych m.in."Pierwsza Kadrowa", "Przybyli ułani", "Pierwsza Brygada". Odśpiewały również uroczyście z zachowaniem odpowiedniej postawy -hymn narodowy "Mazurek Dąbrowskiego".
Nasze przedszkole zamierza stwarzać wiele okazji do rozwijania uczuć patriotycznych w przedszkolakach, by zaprocentowało to w przyszłości odpowiednią ich postawą patriotyczną.